ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
    Будівельні конструкції
    Двері та вікна
    Меблі, обладнання приміщень
    Опалення
    Проектування та архітектура
    Проектування, дизайн
    Сантехнічне обладнання
    Фен-шуй в будинку
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Китайсько-індійські відносини  
Google Adwords – краткий обзор  
Натуральная косметика в моде  
Масса информации о Человеке Пауке  
Міжрегіональне співробітництво України та КНР  
Як позбутися галіфе й целюлиту в нижній частині тіла  
На що звернути увагу при виборі праски?  
Недолік вітаміну D підвищує ризик інфаркту  
Петрушка для краси й здоров’я  
Права дитини в школі  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
року   Воно   туляремия   збільшення   Контакт   одяг   свет,   який   кислота   додаток   управління   міжрегіональне   2011   тренажер   хворобі  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Клапани (клапаны) - загальні відомості
Клапани (клапаны) - загальні відомості
Клапан цей пристрій, який встановлюється на трубопроводі й призначен для відкриття або закриття трубопроводу при виникненні потрібної умови ( наприклад підвищення тиску, зміна напряму руху газу або рідини в трубопроводі). Сучасні клапани (клапаны) мають досить велику кількість модифікацій.


Клапани бувають односідельними й двосідельними. Двосідельні звичайно застосовуються тільки як регулюючі й розподільні. Також клапани підрозділяються на прямоточні, прохідні й кутові, залежно від напрямку руху середовища трубопроводу через арматури. Як випливає из назви в прохідних клапанах середовище на виході з корпуса клапана має такий же напрямок руху, що й на вході клапана. Прямоточні клапани це прохідні клапани зі спрямленою лінією руху. Ці клапани мають набагато менший гідравлічний опір особливий якщо порівнювати із прохідними.
   У кутових клапанах потік рідини або газу на виході рухається перпендикулярно щодо напрямку потоку середовища на вході в клапан.
   
   Клапан це устаткування, яке пропускає потік рідини або газу в одну сторону й не пропускає потік середовища у зворотному напрямку.
   
   Запірний клапан це запірна арматури, яка конструктивно виконана у вигляді клапана, тобто замикаючий елемент такої арматуру переміщається паралельно осі потоку середовища трубопроводу. Також як і багато інших видів запірної арматур, сучасні запірні клапани застосовуються для повного перекриття трубопроводу, а значить і всього потоку робочого середовища. У такий спосіб у клапані існує якийсь замикаючий елемент (у запірному клапані таким елементом найчастіше є золотник, який у процесі експлуатації перебуває в одному із двох крайніх положень «закрите» або «відкрите». Для регулювання витрати рідини або газу успішно застосовуються регулювальні клапани. Вони змінюють прохідний перетин трубопроводу. Також у номенклатурі запірної арматур існує й, так звані, запорно-регулируючі клапани, які об’єднують в собі обидві ці функції.
   
   Помітимо, що до 1982 року всі клапани, у яких замикаючий затвор переміщався за допомогою стандартної різьбової пари ходова гайка - шпиндель, називалися вентилями. Сьогодні це найменування скасоване й зараз клапанами називають і арматуру з різьбовим шпинделем, і із гладким штоком. Сучасні клапани вентильного типу керуються електроприводом або вручну, а клапани із гладким штоком керуються або гідро приводом, або пневмо приводом. Крім того останнім часом з'явилися клапани з електромагнітним приводом. Існують так звані відсічні клапани.
   Це запірні клапани зі швидкодіючим поршневим пневматичним приводом і завжди входять до складу захисної арматури.
   
   Сьогодні клапани дуже широко поширені як запірна арматури. Це пояснюється тим, що існує можливість забезпечення гарної герметизації в запірному елементі при порівняно дешевій і простій конструкції. Клапани сьогодні застосовуються для газоподібних і рідких середовищ із дуже широким діапазоном параметрів: тиск може мінятися — від вакууму 0.005 мм ртутного стовпа до 200-250 Мпа, температура в межах від -200 до +600 градусів Цельсія. Клапани найчастіше застосовуються на трубопроводах не дуже більших діаметрів. Це викликане тим, що при використанні клапанів на трубопроводах великих розмірів виникає проблема істотного зростання зусиль необхідних для керування клапаном. А це природно ускладнює конструкцію клапана для того щоб забезпечити правильну посадку затвора на сідло корпусу.
   
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5597 | 13/02/2011 Будівництво, ремонт - Сантехнічне обладнання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус