ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Парфумерія Діор класика поза часом  
Голубці ліниві  
Пізні пологи, за й проти  
Цінність шиншил  
Епоха класицизму в музиці.  
Міжхребетна грижа живемо, боремося, перемагаємо!  
Мері Поппінс для вашої дитини  
Типы питания для представителей различной группы крови  
Секрет психологии или... почему же мы такие глупцы  
Шкідливості на кухні - і способи від них позбутися  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
інсульт   продуктів   мода   перитоніт   токсикоинфекции   виставка   видалення   Chicco   мобильный   терапія   файл   ПРОВЕРКИ   Воно   людства   СИСТЕМИ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Резус-конфлікт при вагітності
Резус-конфлікт при вагітності
Напевно, немає таких людей, які б не чули про резус-фактор. Але мало хто уявляє собі, що це таке. У повсякденнім житті його наявність ніяк не позначається на здоров/’ї людини.


Однак при вагітності несумісність резусів матері й батька може привести до резус-конфлікту.

Резус-фактор характеризує імунологічні властивості крові людини й визначається наявністю особливого білка, який є присутнім на поверхні еритроцитів – червоних кров/’яних тілець. Відкритий він був відносно недавно, в 1940 р. ученими Ландштайнером і Вінером. Вони використовували для своїх досліджень макак – резус, звідси й виник цей термін. Резус-фактор прийнято позначати латинськими символами Rh+ або Rh-.За статистичним даними, у переважної більшості людей (85%) цей білок в організмі присутній, у них позитивний резус-фактор. В 15% людей його немає, і вони належать до резус-негативної групи. Резус-приналежність визначається разом із групою крові, але ніяк від неї не залежить і є генетичною ознакою людини, його індивідуальною особливістю, такою ж, як колір волосся або очей. Резус-фактор успадковується від одного з батьків, не міняється протягом життя й не означає хвороби або якого-небудь фізіологічного порушення. Резус-конфлікт може виникнути або при переливанні крові, несумісної по резусу, або при вагітності, якщо мама має негативний резус-фактор, а плід – позитивний. При такій комбінації – "негативна" мама й "позитивне" маля - імовірність виникнення резус-конфлікту при вагітності набагато більше, чим при зворотному розкладі й наслідку можуть бути набагато серйозніше. У чому небезпека резус-конфлікту при вагітності? Якщо в кров людини з негативним резусом потраплять позитивні еритроцити, організм зреагує на них як на щось чужорідне й почне виробляти антитіла. Через плаценту ці "захисники" попадають у кров до майбутньої дитини й викликають гемолітичну хворобу, руйнуючи його еритроцити, що переносять кисень. У результаті нестачі кисню виникає патологічний стан плода, наслідки якого не важко вгадати. Але це зовсім не означає, що в резус-негативної мами вагітність обов/’язково буде проходити важко. Усе залежить від кількості антитіл, які й провокують резус-конфлікт при вагітності. У більшості випадків вони або зовсім відсутні, або виробляються в мінімальних дозах, безпечних для дитини.
   

Які фактори впливають на вироблення антитіл у резус-негативних мам?


   Чим більше пологів або абортів у жінки було, тим більше небезпека виникнення резус-конфлікту при поточній вагітності. У цьому випадку, швидше за все, у її кров уже попадали чужорідні еритроцити, і механізм вироблення антитіл був запущений. Проникненню в кровоток еритроцитів сприяють так само ушкодження плаценти й інфекції, які роблять плаценту більш тонкою й підвищують її проникність.
   
   Спровокувати посилене вироблення антитіл може й переливання крові без врахування Rh-Фактору, навіть, якщо це було дуже давно. Звичайно, перша вагітність жінки з негативним резус-фактором відбувається нормально, адже її організм ще не зустрічався з "чужими" еритроцитами й механізм захисту, небезпечний для плода, не набрав силу.
   

Визначення резус-фактора


   Щоб уникнути резус-конфлікту при вагітності, поперше батьки повинні здати аналізи на резус-фактор. У випадку, якщо батьки мають однаковий резус, позитивний або негативний, ніяких проблем із сумісністю не виникне. Якщо в майбутнього батька резус позитивний, маля, швидше за все, успадкує його генетично, як більш сильну ознаку. Тато може мати гомозиготний і гетерозиготний генотип, відповідальний за резус-фактор. У першому випадку маля обов/’язково народиться з позитивним резусом, у другому – 50 на 50 %. При ризику виникнення резус-конфлікту при вагітності майбутня мама повинна буде регулярно здавати кров на наявність антитіл, з 35-го тижня це потрібно робити щотижня. Якщо аналізи не покажуть підвищення рівня антитіл, лікар може зробити профілактичне щеплення антірезусного імуноглобуліну, який буде блокувати еритроцити, що потрапили в кров матері, плода. Якщо рівень антитіл досягнеться критичної оцінки, маму розмістять у перинатальний центр під спостереження фахівців. Вони будуть контролювати:• динаміку росту антитіл у крові мами• реакцію плода - збільшення печінки, зміну товщини плаценти, появу рідини в черевній порожнині й перикарді• стан околоплодних вод і пуповинної крові. Якщо резус-конфлікт при вагітності прогресує, лікарі проводять кесаревий перетин, щоб захисні материнські антитіла не встигнули нашкодити маляті. На ранньому строку вагітності, при неможливості штучних пологів, доводиться прибігати до внутрішньоутробного переливання крові. Якщо вагітність пройде без ускладнень і вироблення антитіл не відбудеться, протягом двох діб лікарі зобов/’язані зробити матері ін/’єкцію антирезусного імуноглобуліну, щоб знизити ризик резус-конфлікту під час наступної вагітності. Таку вакцину жінці з негативним резусом необхідно ввести й у випадках викидня, аборту, позаматкової вагітності, переливання крові.Успіхи клінічної імунології в останні роки доводять, що негативний резус не є вироком для батьків, він тільки змушує підходити до вагітності й пологів більш відповідально.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7242 | 08/02/2011 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус