ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Какие появляются сложности при постройке домов из дерева. Способы их предотвращения  
Запалення суглобів  
Вкусные мясные продукты высокого качества.  
Цикламен (альпійська фіалка)  
Дизайн нігтів на ногах, прикраси для ніг  
Методологические основы функционально-стоимостного анализа.  
Дієта при дисбактеріозі  
Сравнение Сoncrete5. Перспективы C5extras.com  
Уникальные курсы Autocad - быстрое и понятное обучение новичков черчению  
Дієта при годівлі грудьми  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
киоск   печінки   Сказ   виставка   конкуренція   трахеїт   льон   запор   фітбол   Marshall   Дієта   Одержання   правець   Джуран   багатоплідна  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контрацепція для мам, що годують
Контрацепція для мам, що годують
Багато жінок вважають, що контрацепція після пологів не потрібна, вони й так не зможуть завагітніти. Але це не так. Часто трапляється, що саме в перші місяці після пологів жінка вагітніє повторно.


І це майже завжди приводить до штучного переривання вагітності, що вкрай негативно позначається на організмі жінки після пологів.

Гормональна перебудова в організмі мами, що годує.


   

У жінки, яка годує дитину, головним гормоном, що пригнічує діяльність інших гормонів, є пролактин. Пролактин виділяється гіпофізом і стимулює вироблення жіночого молока. Одночасно пролактин пригнічує вироблення іншого гормону гіпофіза – фоликулстимулюючого (ФСГ), який впливає на дозрівання яйцеклітини в яєчнику. Мала кількість ФСГ не дозволяє яйцеклітинам дозрівати, тому не наступає овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника в черевну порожнину й у маткову трубу для запліднення), не готується до приймання зародка слизувата оболонка порожнини матки.

мати, що годує, може додатково (щоб уже гарантовано убезпечити себе від небажаної вагітності) використовувати деякі інші способи контрацепції, наприклад, бар/’єрні.


   

Спосіб природної контрацепції

Гормональні зміни в організмі матері, що годує, приводять до того, що в жінки після пологів, яка годує свою дитину грудьми, у перші 5-6 місяців звичайно відсутня менструація. Запліднення в цей період також неможливо, тому що відсутня яйцеклітина. Такий спосіб контрацепції називається природним або способом лактаційної аменореї.

Надійність методу залежить від того, наскільки правильно жінка годує грудьми дитину. Якщо вона годує її « на вимогу», дитина сита й нормально розвивається, то й природна контрацепція працює. Як тільки дитина починає одержувати додаткову їжу (якщо не вистачає грудного молока), надійність природної контрацепції знижується. Природньо вона знижується після того, як вводиться перший прикорм – в 5–6 місяців.

Незважаючи на те, що метод природної контрацепції привабливий для подружжя, він не завжди повністю надійний, у зв/’язку із чим жінкам, що годують, рекомендують використовувати й інші методи контрацепції на додаток до годівлі грудьми.

Метод лактаційної аменореї можна доповнити бар/’єрними способами контрацепції, а також місцевим використанням спермицидів.


   

Бар/’єрні способи контрацепції як доповнення до природної контрацепції

До бар/’єрних способів контрацепції ставляться застосування презерватива чоловіком і ковпачків, діафрагм – жінкою.

Презервативи випускаються самих різних розмірів з тонкого міцного латексу. Це найбільше часто застосовуваний спосіб бар/’єрної контрацепції. Він гарний ще й тим, що охороняє від інфекції, що передається статевим шляхом.


   

Діафрагми й ковпачки не так популярні. Проблема в основному в тому, щоб підібрати їх по розміру, а це можна зробити тільки в кабінеті акушера-гінеколога. І діафрагму, і ковпачки можна використовувати через 1,5 місяця після пологів.

Діафрагма – це круглий ковпачок із гнучким ободком з гуми або латексу, які призначений для прикриття шийки матки. Випускаються діафрагми різних розмірів і видів (наприклад, діафрагми з різними видами пружинок). Діафрагму вводять у піхву перед статевим актом (перевіривши попередньо її цілісність) і залишають там на кілька годин, після чого витягають, ретельно миють і висушують. Іноді введення діафрагми поєднують із уведенням сперміцидних засобів (руйнуючих сперматозоїди). Діафрагму не можна змащувати маслами – це може її ушкодити.

У деяких випадках, якщо в жінки є якесь запальне захворювання статевих органів, на тлі використання діафрагми може початися токсичний шок. Це відбувається за рахунок того, що деякі види бактерій виділяють токсини. А тому що діафрагма перешкоджає виділенню з піхви відокремлюваного, токсини починають всмоктуватися в кров і отруювати організм.

Токсичний шок проявляється підвищенням температури, ознобом, нездужанням, нудотою, блювотою, поносом, болями в м/’язах і суглобах, різким зниженням артеріального тиску, запамороченням і втратою свідомості. На шкірі може з/’явитися висип, шкіра долонь відшелушиваеться шарами. При підозрі на токсичний шок потрібно вилучити діафрагму й звернутися до лікаря.


   

Ковпачок – це обладнання з м/’якої гуми, яке надівається на шийку матки. Ковпачок утримується на своєму місці внаслідок утворення негативного тиску між ободком ковпачка й поверхнею шійки матки.

Ковпачок також уводять у піхву перед статевим актом і часто використовують у комбінації зі сперміцидами. Протипоказане використання ковпачка при маткових кровотечах і гострих запальних процесах в області статевих органів. Після статевого акту ковпачок видаляють. Його затримка в організмі більш ніж на добу може викликати токсичний шок.


   

Гормональна контрацепція

матерям, що годують, можна приймати однокомпонентні гормональні (прогестинові) контрацептиви, які містять штучний гормон – аналог жіночого статевого гормону прогестерону (наприклад, фемулен). Ці препарати нешкідливі для матері й дитини їх можна почати приймати через шість тижнів після пологів. Цей вид контрацепції підійде тільки акуратним жінкам, тому що тільки правильне приймання гарантує ефективність препарату.

Прогестинові контрацептиви пригнічують овуляцію, знижують ризик розвитку тромбозів, не викликають підвищення тиску й не знижують статевий потяг. Під час приймання цього виду контрацептивів можливі наступні побічні ефекти: поява кровотеч (або, навпаки, відсутність менструацій), розвиток тимчасової кісти яєчника й інші.

Контрацепція для мам, що годують, передбачає застосування таких способів, які не нанесли б шкоди дитині.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5355 | 08/02/2011 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус