ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Таємна магія шоколаду  
Загартовування організму  
Приручення хвилястого папуги  
ИНФЕКЦИОННЫЙ МОНОНУКЛЕОЗ  
Застуда під час вагітності  
Як зберегти тепло в будинку взимку, а прохолодь улітку?  
Требования пожарной безопасности при эксплуатации наиболее распространенных объектов предпринимательской деятельности (часть 5)  
Туристическая компания JOIN  
И знову тамагочи!  
Способы правильной укладки волос  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Види   перед   конкуренція   новини   Роздільне   роди   Яндекс   Создание   боротися   культура   ПІДПРИЄМСТВА   пальт   причини   ТЮТЮНОВИХ   аудит  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Внутрішньоутробний розвиток плода по тижнях
Внутрішньоутробний розвиток плода по тижнях
Цілих дев/’ять місяців відокремлює нове життя, що зароджується усередині жінки, від появи на світ. Увесь цей час в організмі жінки відбувається величезна робота: маля виростає від скупчення декількох клітин до повноцінного ...


Маля виростає від скупчення декількох кліток до повноцінного маленького чоловічка, здатного бачити, чути, сприймати дотиком. Словом, людину, яка вже готова до засвоєння численних навичок і одержання нової інформації. Тільки уявіть, що щохвилини в плоду, що розвивається, з/’являється 250 нових клітин мозку, а значить внутрішньоутробний розвиток плоду — це процес, що не припиняється протягом 9 місяців. Свої перші знання про цей світ маля здобуває ще в утробі матері…

Тривалість такого фізіологічного процесу, як вагітність, виміряється по-різному. « Як це? А як же 9 місяців» — можуть запитати дівчини, що ще не пізнали радість материнства. Справа в тому, що загальноприйняті 9 місяців — це зручний для позначення в побуті строк, наближений до реальної тривалості вагітності. У медичній практиці необхідно більш точно вимірювати тривалість вагітності, тому її прийнято вимірювати в тижнях — це більш точний спосіб виміру, який дозволяє визначати найважливіші етапи внутрішньоутробного розвитку плода. Фізіологічна вагітність ( тобто та, яка протікає нормально) розвивається 40 тижнів (норма — 38-42). Крім виміру в тижнях, вагітність вимірюють в акушерських місяцях, причому один місяць рівний 28 календарним дням. Якщо вимірювати вагітність акушерськими місяцями, то вона триває 10 місяців (280 днів). Вагітність починають рахувати з першого дня останньої менструації.

Описуючи розвиток плода в утробі матері, зробимо акцент на тому, що самими значимими для становлення життєздатності дитини є саме перші тижні. Тому дуже важливо, щоб майбутня мама опікувалася про себе, про своє психологічне й фізичне здоров/’я, і, звичайно, відгородила себе від усіх факторів, які можуть вплинути на дитину.


   

Внутрішньоутробний розвиток плода по тижнях

4 тижня (перший місяць вагітності) У цей період у плода формуються кінцівки, системи внутрішніх органів, і, як правило, починає битися серце дитини, однак на цьому строку ще не можна зареєструвати серцеву діяльність. Також це час формування нервової трубки, тобто майбутнього спинного мозку. 8 тижнівНа цьому строку внутрішньоутробного розвитку плода його довжина становить близько 15 мм, а вага — близько 13 г. Починає формуватися кістяк, кінцівки. Кисті рук і стопи знаходять форми. У цей період нирки починають функціонувати, а шлунок і печінка виробляти сік. На голівці, рівній довжині тулуба, помітні зачатки рота, носа, очей. Починають формуватися статеві органі. Тіло дитини до цього періоду вже сформоване — у нього є всі органі, деякі з яких вже працюють. На цьому строку жінка починає відчувати симптоми вагітності: легкий токсикоз, набрякання грудей, підвищення температури тіла.
   12 тижнівНа цьому етапі розвитку дитини в утробі матері виникає зв/’язок між нервовими клітинами й м/’язами, причому останні вже починають працювати. Ноги й руки остаточно сформовані. Дитина стає активною, а тому жінка вже може почувати її рухи. Діяльність маля в цьому періоді залежить від матері: коли вона сидить, воно спокійне; рухається — більш активне. Також у дитини розвивається нюх, дотик, почуття рівноваги. Вага плода становить 48 г, довжина — 8-9 см.
   16 тижнів Дитина дуже активна, чуйно реагує на емоційний стан матері, її настрій, почуває прискорення її серцевого ритму. На цьому етапі розвитку мама може впливати на настрій свого маляти. Радимо вам: більше розмовляйте з дитиною, а самі намагайтеся не хвилюватися й не нервувати. У дитини на 16 тижні костеніє череп, формується обличчя, м/’язова система, у дівчинок удосконалюються статеві органі. Утворюються відділи головного мозку. Вага дитини — 120-180 г, довжина — 13,5 см. На цьому строку можна вже ясно розрізнити стать дитини.
   Двадцятий тижденьНа двадцятому тижні в маляти починають рости вії, волосся й нігті. До речі, сучасні дослідження затверджують, що на 5 місяці вагітності маля вже розрізняє звуки. Його рухи осмислені. Цікаво й те, що малюк розрізняє смак біляплідних вод: якщо вони йому по смакові, то він п/’є, а якщо вони кислі або гіркі, то він перестає пити. Мама може розмовляти зі своїм малям, наспівувати йому. Прагнете заспокоїти його — радимо вам частіше йому говорити щось ніжне й приємне. На цьому етапі внутрішньоутробного розвитку плоду шкіра дитини (вона червонуватого кольору) покривається пушком. Жінка усе сильніше відчуває рухи плоду, його серцебиття виразно прослуховується. Сальні залози виділяють жирову речовину, яка при змішуванні з лусочками епідермісу утворює змащення.
   24 тижня Вага дитини — 600-800 г, довжина — 30 см. Внутрішні органі остаточно розвинені. У дуже рідких випадках діти, народжені наприкінці 6 місяця, виживають
   28 тижнівСерцебиття дитини становить 120-130 ударів у хвилину. Його довжина — 32-35 см, вага — 1000-1500 г. Носові й вушні хрящі м/’які, нігті не повністю покривають кінчики пальців. На 28 тижні дитина вважається недоношеною, однак вона може вижити при своєчасній допомозі й належному догляді. До пологів маля росте, накопичує жирову клітковину, його нервова система продовжує удосконалюватися.
   
   32 тижняДитина розташована головою вниз. Функції внутрішніх органів поліпшені, дитина вже може відкривати очі. Наприкінці восьмого місяця довжина дитини становить 40-45 см, вага — 1500-2200 г. Дитина народжується життєздатною. 36 тижденьВнутрішньоутробний розвиток дитини підходить до свого фінішу. Дитина стає менш рухливою, тому що їй просто вже ніде рухатися. Шкіра стає гладкою й рожевою. Хрящі носа й вух стає більш щільними, нігті відростають за кінчики пальців. Формування внутрішніх органів завершене, вони повністю функціонують.
   38-40 тиждень (10 місяць вагітності) Доношена дитина, що має все необхідне для самостійного життя.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 15479 | 08/02/2011 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус