ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Стилі взаємин у родині  
Аюрведа ваш ключик до себе  
Пляжный отдых на островах Италии (Сицилия, Сардиния, Капри)  
БРЮШНОЙ ТИФ  
Как понять, чем заниматься в жизни?  
Діабетичне харчування  
Як вибрати взуття для маляти  
Еколого-гігієнічне дослідження допоможе подолати вплив забрудненого міського повітря  
До питання китайсько-російських відносин  
В аероекспрессах з’явиться Інтернет  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
.com   izumrud   МОРКВА   MG15CDR   стиль   контра   плода   безпеки   призначення   Winner   договор   біль   перед   виробництво   кофт?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Гітарні ефекти: дилей, ревер
Гітарні ефекти: дилей, ревер
Гітарні ефекти: дилей, ревер    Гітарні ефекти: дилей, ревер
   

У даній статті ми розглядаємо гітарні ефекти, які емулюють звучання гітари в певному акустичнім середовищі. До емулюючих ефектів відносяться ревербератор (reverb) і луна (echo), яку часто ще називають затримкою (delay).

Цей клас ефектів, названий емулюючими (ambient effects), дає можливість одержати звучання, яке є характерним для певного акустичного середовища. Практично у всіх випадках ми всі слухаємо музику в якому-небудь приміщенні або в концертному залі, а не в чистім полі. Іноді трапляється записувати музику в середовищі з дуже поганою акустикою, тому музикантам і інженерам доводиться повертати їй «живе» звучання, прибігаючи до допомоги Електронного обладнання, емулюючого те або інше акустичне середовище. Використання цього обладнання можна зустріти в переважній більшості записаних композицій: і в музичних компакт-дисках, і на живих концертах, і навіть в усній рекламі на радіо. Іноді це робиться з метою натякнути на те, у якому приміщенні перебуває виконавець або диктор. У кожному разі, знайти реальне, неспотворене натуральне ( через мікрофон, що вловлює всі відбиття хвиль у приміщенні) або штучне (створене за допомогою спеціальних електронних ефектів) звучання сигналу без таких ефектів можна вкрай рідко.

Ревербератор і затримка (луна) є двома найбільше часто використовуваними ефектами. У чомусь вони є подібними, тому що вони емулюють відбиті й повторені звукові хвилі, але музиканти розділяють ці два ефекти.

Ефект дилей (луна)

Ефекти затримки (delay) побачили світ спочатку формування рок-н-ролу. Перші з них були сконструйовані інженерами на основі стрічкопротягувальних механізмів. Але завдяки зацікавленості музикантів у цьому ефекті, він скоро став портативним, перейшовши із класу студійного устаткування в робочі інструменти гітаристів. У наш час у переважній більшості ефектів затримки використовуються цифрові технології, хоча багато з них здатні емулювати звучання обладнань стрічкових затримок, у яких використовувалася закільцьована магнітна стрічка з однієї пишучою голівкою й безліччю зчитувальних.

Гітарний ефект дилей Blackstar Ht-delay

Є моделі ефектів цифрової затримки, які мають три параметри, а є моделі, що мають чотири. От усі можливі чотири параметри: час затримки, кількість повторів, баланс і темп. Тепер більш докладно про кожний з них

Час затримки (delay time) – це параметр, який визначає час, який проходить між початком звучання вихідного й затриманого сигналів. Звичайно він виражається в мілісекундах або в музичних «длительностях»(рос.) (восьмі, четвертні…) у тих випадках, коли обладнання може синхронізуватися із зовнішнім обладнанням, що задає темп.

Кількість повторів (feedback). Визначає кількість повторень затриманого сигналу. Коли встановлене мінімальне значення цього параметра, виконується один повтор, що стосується максимального значення, то на деякому обладнанні він відповідає нескінченним повторам.

Баланс (mix). Цим параметром визначається ступінь накладення вихідного й затриманого сигналу.

Темп (tempo) – це параметр, який є присутнім тільки в обладнанні, яке підтримує синхронізацію із зовнішнім обладнанням. Він встановлює базовий темп звучання. Існує багато обладнання затримки, яке дозволяють "відбивати" темп, постукуючи ногою по підлоговому перемикачу під час виконання. Ефекти цифрової затримки є універсальними, тому що вони можуть створювати безліч різних типів луну й підходять практично до всіх музичних стилів.

Однім із класичних різновидів ефектів затримки періоду раннього рок-н-ролу є Слепбек (slapback). Назва ефекту цілком себе виправдовує, оскільки створюється враження, що звук відбивається від розташованої поблизу поверхні. Цей ефект був використаний гітаристом Елвиса Скотти Муром у записах таких композицій, як My Baby Left Me і Hound Dog. Принцип роботи перших ефектів слепбек був заснований на використанні стрічкопротягувального механізму. Сучасні ефекти цифрової затримки дозволяють одержати практично таке ж звучання, установивши час затримки на 100-132 мс і низьке значення кількості повторів.

В ефектах луна (echo) використовується великий час затримки, який може коливатися в діапазоні від 150 мс до 1 с або більше, але частіше використовуються значення з діапазону 300-600 мс. Також часто використовую досить велика кількість повторів. З прихильників луна ефектів найвідомішою є гітарист групи U2 Едж. Ефекти луни можуть бути й монофонічними, і стереофонічними ( це значить, що на кожному каналі потрібно встановлювати власне значення часу затримки; це створює ще один спосіб одержання цікавих ритмічних ефектів).

Ревербератор

Ревербератор (reverberator) можна назвати королем не тільки гітарних, але вокальних і інших ефектів. Тремоло й ревербератор були найпершими ефектами, які були реалізовані в підсилювачах. Але що більш важливо, ревербератор є ключем до одержання класичного гітарного звучання практично будь-якого стилю рок-музики

Багато плутають ревербератор з ефектом луни, але це абсолютно різні ефекти. Ревербератор здатний емулювати набагато більш складну акустичну картину, близьку по своїх параметрах до природнього акустичного середовища. Основними параметрами ревербератора є час реверберації й баланс.

Час реверберації (reverb time) – це час вгасання реверберації, і чим більше час реверберації, тим більше буде звучати сигнал.

Баланс (mix). Цей параметр визначає ступінь накладення вихідного сигналу й сигналу, що пройшов через ефект реверберації.

Гітарний ревербератор Electroharmonix Cathedral

Ефект реверберації найкраще використовувати для двох цілей: або щоб додати гітарі неземного звучання, для чого використовується пружинний ревербератор, або щоб створити ефект звучання гітари в природньому середовищі ( у цьому випадку потрібно використовувати цифровий ревербератор). Варто врахувати, що для кожного виду виконання ефект потрібно застосовувати з певною інтенсивністю: так при живому" виконанні ефект реверберації слід використовувати не настільки інтенсивно, як при записі в студіі.

Пружинний ревербератор

Перші ревербератори складалися з невеликого металевого корпуса, усередині якого перебували пружини. Прикладом таких обладнань можуть бути ті, які використовувалися в підсилювачах Fender. Принцип їх роботи полягав у тому, що звуковий сигнал, проходячи через корпус ревербератора, змушував пружини коливатися. Якою б застарілою для сучасного електронного століття не виглядала така конструкція, пружинні ревербератори дотепер використовуються в гітарних підсилювачах. Звучання гітари в стилі «ретро» буде прекрасно доповнене їх теплим і повним звучанням. Практично жодна запис композицій не обходиться без ревербератора. Стиль серф, а також ряд інших стилів, які були сформовані під впливом "Британської навали" не можна собі представити без класичного пружинного ревербератора. У формуванні гітарного тону вбудований ревербератор займає ледве чи не найголовніше місце, із цієї причини багато продюсерів при записі накладають цей ефект на звичайні звуки, одержувані в приміщенні або залі

Цифрові ревербератори

Створення цифрових ревербераторів відбувається таким чином, щоб як можна більш природно емулювати звучання в різних звукових середовищах. Основне місце в процесі обробки звуку в цифрових ревербераторах займають не пружини, а алгоритми, завдяки яким процесор може емулювати звучання гітари в приміщенні, залі, на сцені й навіть під зводами собору. Крім того існують алгоритми, емулюючи звучання, отримане за допомогою попередників цифрової реверберації, таких як сталеві пластини, камери й, звичайно ж, пружинних ревербераторів. Щоб добитися найбільш природнього звучання, потрібно використовувати малі або середні значення часу реверберації. Крім того варто встановити предзатримку, яка проконтролює, щоб реверберація не починалася негайно після початку звучання гітари. Цей ефект дозволить аудиторії спочатку почути, що виконуються ноти, і тільки потім зануритися у хвилі реверберації


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5851 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус