ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Білий чай  
Щодо основних тенденцій розвитку міжнародної ситуації та зовнішньополітичної стратегії Китаю у нових геополітичних умовах сучасності  
Як Інтернет «пожирає» гроші  
Дачный или квартирный переезд в населённом пункте  
Рот-Фронт - доглядаємо за губками  
Функции денег  
Створення комерційного сайту  
Dolce означає солодкий ТОП-5 міста-ласунок  
Usb-Інтерфейси  
Печать фото на документы в Киеве: быстро и красиво.  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
боротися   ігри   світлові   залоза   Web-   капитал   кофти   Создание   Arnold   Free   засіб   краси   клітки   еволюція   додаток  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Внутрішньоутробний розвиток дитини
Внутрішньоутробний розвиток дитини
Дитина починає розвиватися з однієї заплідненої яйцеклітини, яку можна побачити тільки під мікроскопом. За дев/’ять місяців усього з однієї клітини виросте дитина вагою близько трьох кілограмів. Хіба це не чудо?


Так що ж відбувається в організмі жінки, як зростає її маля?

I триместр вагітності, перші 12 тижнів – початок розвитку дитини

Як тільки настало зачаття, яйцеклітина починає активно ділитися. Перші 12 тижнів вагітності дуже важливі для життя й здоров/’я дитини. У цей час відбувається активний розподіл яйцеклітини й дозрівання плаценти – органа, який на 13-тому тижні вагітності повністю візьме на себе функцію по забезпеченню вагітності гормонами, обмін речовин плоду і його захист від різних шкідливих впливів. А тому, що протягом перших тижнів вагітності дитина не захищена плацентою, то вона уразлива до будь якого впливу: захворювань матері, прийнятих нею ліків, виробничої і побутової шкоди і так далі.

Спочатку клітини тільки діляться, одночасно зародок просувається по матковій трубі в напрямку до матки. Наприкінці першого тижня запліднена яйцеклітина впроваджується в порожнину матки, щільно прикріплюючись до її слизуватої оболонки.

Поступово клітини зародка розділяються на три зародкові листки: ектодерму, ентодерму й мезодерму. З ектодерми надалі утворюються оболонки плода й плацента, з ентодерми – внутрішні органі плода. Мезодерма утворюється останньою ( наприкінці 3-го тижня вагітності) – вона розвивається між ектодермою й ентодермою. З неї формуються шкірні покриви, кістяк, м/’язи плода, зачатки його нервової системи.

З початку 4-го тижня вагітності починається новий період у розвитку зародка людини. Якщо до цього його клітини просто ділилися, то тепер вони починають розділятися й здобувати нові властивості, тобто протягом 4-го тижня вагітності відбувається закладення основних тканин організму плода.

На початку 5-го тижня вагітності довжина зародка досягає 4 мм. У нього уже є голова, вигин тулуба, але поки ще немає ручок і ніжок. Голівка становить більшу частину довжини всього тіла. Тіло покрите шкірою, поступово розвиваються м/’язи, формуються органи подиху й кровообігу. В ембріона уже є серце, але воно ще двокамерне, а не чотирикамерне, тому кровообіг працює не на повну силу. Закладаються органи травлення, нирки й сечовивідні шляхи, ендокринні залози. На 6-ому тижні внутрішньоутробного розвитку в місці прилягання ембріона до стінки матки починає формуватися плацента. Наприкінці 7-го тижня серце ембріона стає чотирикамерним, поступово налагоджується правильний кровообіг. На 8-му тижні вагітності основні органи ембріона вже функціонують.

На 9-му тижні вагітності зародок називається вже плодом, на цьому тижні йде активне дозрівання головного мозку, збільшується його обсяг. Плацента збільшується в розмірі, проростає кровоносними судинами, але поки повною мірою не функціонує.

12-ий тиждень – це кінець першого триместру, до цього часу довжина плода досягає 9 см, вага – 20 г. Майже половину довжини плода становить голівка, усі частини тіла добре диференційовані.

II триместр вагітності, з 13-ого по 24 тиждень – самий спокійний період розвитку

Це найбільш спокійний і комфортний для дитини період. З 13-ой тижня починає функціонувати плацента, тому дитина стає більш захищеною: через плаценту з організму матері до нього майже не проникають ніякі шкідливі речовини. Маля продовжує рости й розвиватися, зріст його досягає 10 см і більше, а вага - 25 г.

З 21 по 24 тиждень довжина плода досягає 32 см, вага – до 650 г. Плід обростає жирком – він активно відкладається під шкірою. Якщо дитина народиться в цей період, то він має шанс вижити, але тільки якщо йому будуть створені спеціальні умови, проведена інтенсивна терапія й реанімація.

III триместр вагітності, з 25-ой по 40 тиждень – наше маля готується до виходу на світ

У цей період продовжують дозрівати всі органі й системи маляти, він росте й набирає вагу. В 32 тижні його шкіра стає більш гладкою (підшкірно-жировий шар збільшується), але вона має ще червоний колір. При народженні таких дітей їх також розміщують у кювезах і поводять інтенсивну терапію. Смоктальний рефлекс у дитини поки ще відсутній і у випадку народження на цьому етапі її годують через зонд.

В 36 тижнів (довжина до 46 см, вага – до 2500 г) дитина здобуває більш округлі форми, зникає зморшкуватий вид обличчя, подовжується волосся на голівці, ущільнюються хрящі на вушках. У більшості немовлят у цей час уже є смоктальний рефлекс і голосний лемент. Після народження такі діти звичайно нормально адаптуються до нових умов, але в деяких з них спостерігається гальмування обмінних процесів, яке може приводити до швидкої втрати ваги в перші тижні після народження.

В 40 тижнів плід стає зрілим (довжина – близько 50 см, вага – більше 3200 г). Нижня границя довжини доношеного плоду – 47 см, ваги – 2500 г. Він уже цілком здатний перенести пологи й адаптуватися до існування. Після народження дитина голосно кричить, відкриває ока, рухає ручками й ніжками, добре бере груди. І вона дуже рада зустрічі з мамою.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7871 | 08/02/2011 Діти - Вагітність

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус