ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
    Алкогольні напої
    Вибір продуктів
    Все про їжу
    Все про каву
    Дієти, схуднення
    Десерти й випічка
    Другі страви
    Закуски
    Кухні народів світу
    Маленькі хитрощі
    Напої
    Перші страви
    Рецепти
    Салати
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Три грації  
Реанимация новорожденного, лекция, реферат в формате PowerPoint  
Известный герой японского мультсериала Наруто - любимец миллионов подростков  
Tax Free - як заощадити на шопінге за кордоном  
Антивікові операції  
З якого «повітря» береться ціна на створення сайту?  
Монтаж сэндвич панелей в городе Одинцово и других российских городах  
Щоб діти не боліли навесні  
Редис - сезон відкритий!  
Тема: Социальная педагогика. Реферат.  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
дифтерія   застосовувати   колючі   харчування   роди   голова   кофти   вода   нерви   ПРОВЕРКИ   питання   мода   перед   Контакт   дитини  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як вибрати каву: головні орієнтири — сорт і виробник
Як вибрати каву: головні орієнтири — сорт і виробник
Якщо, тільки починаючи кар'єру кофемана, ми орієнтуємося у виборі кави « на око», діючи методом спроб і помилок, то в міру появи певних пристрастей виникає й бажання довідатися більше про те, які сорти й види кава бувають взагалі, а також про те, яким з них краще віддавати перевагу.   
   Мабуть, кожний знає про те, що всього існує три основні сорти кави, а то різноманіття смаків, з яким нам доводиться мати справу, є результатом їх змішування, а також готування напою по різних технологіях і рецептах. Ці сорти — арабіка, робуста й ліберіка багато в чому різняться між собою.
   
   Так, арабіка що має порівняно м'який смак є лідером по кількості насаджень — саме з використанням її зерен робиться 90% усієї кави у світі. Більш гірка, але в той же час більш міцна робуста, як правило, виступає в ролі своєрідного додатку, хоча бувають гурмани, яким подобається її смак. Ліберіка — це самий «молодий» сорт кави, в «чистому виді» вона не використовується, тому що має дуже різкий, гіркий смак. Однак безліч видів кави виготовляється з використанням її зерен — вони дають насиченість і глибину аромату.
   
   Тут важливо помітити, що ці характеристики є дуже загальними — багато залежить від того, у якій саме країні й місцевості вирощується кава. Так, якщо зерна вирощені в жаркій місцевості, кава, приготовлена з них, буде мати більш насичений смак. Такий напій є досить м'яким, але в той же час має приємний аромат. Зерна, отримані у високогірній місцевості, дають каву, яка видасться кислуватою. У той же час вона є більш міцною, а тому знаходить своїх шанувальників.
   
   Зрозуміло, багато що залежить від виду кави. Кожний вид виходить шляхом змішування двох або трьох сортів. Смакові характеристики, аромат, міцність — усе це в першу чергу залежить від співвідношення арабіки, робусти й ліберіки. Арабіка дає напою м'якість — чим більше її в суміші, тим більш ніжним буде напій. Додавання робусти й ліберіки робить каву більш гіркою, але в той же час і більш міцною. При цьому арабіка в чистому виді є майже солодкуватою й містить дуже мало кофеїну, робуста в чистому виді дуже сильно гірчить і дає різкий аромат, але в той же час добре тонізує, а ліберіка й зовсім вважається технічним сортом, який не випускається самостійно — настільки міцною й гіркою вона є.
   
   Втім, навіть оптимальна для Вас пропорція сортів може не дати тієї самої, ідеальної кави. Багато залежить ще й від обжарювання, яке є найважливішим етапом у готуванні кави. Усього виділяють чотири типи обжарювання: скандинавська ( найлегша, дає напій низької міцності з легким, майже невловимим ароматом), американська (більш інтенсивна, смак і аромат напою стають більш вираженими), французька (зерна дають напій гіркого або солодкувато-гіркого смаку з яскравим ароматом), італійська ( найдужчий ступінь обжарювання, кава здобуває особливо гострий, яскравий смак і аромат, дещо палений і гіркий). Обжарюваня — дуже тонкий процес, навіть незначна помилка в часі або температурі може зіпсувати каву.
   
   Крім того, обжарювання є якоюсь відправною крапкою — обсмажена кава дуже швидко втрачає свої якості, буквально видихаючись. Навіть за умови, що кава буде надійно впакована так, щоб повністю перекрити доступ повітря, її аромат і смак збережуться всього лише на три тижні. Після цього кава вважається старою — смак стає бляклим, а аромат губиться. Саме тому, вибираючи каву, необхідно звертати увагу на дату обжарювання — вона звичайно вказується на впакуванні. Чим пізніше був обсмажений кава, тим вона свіжіше й, відповідно, тим більш яскравий смак і аромат може дати.
   
   Нарешті, фінальна стадія одержання кави — це мелення, яке також має колосальне значення. Усього буває 3 виду мелення, від самого грубого ( для френч-преса й кавоварки побутового типу) до самого дрібного ( для готування кави в джезві). Мелена кава втрачає свої властивості ще швидше, чим обсмажена, а тому вважається, що молоти зерна необхідно безпосередньо перед варінням. Втім, і тоа кава, яка продається вже меленою, цілком може виявитися дуже гарною — у випадку, якщо перемолота вона був зовсім недавно, а впакування є досить надійним і не пропускає усередину кисень.
   
   Виходить, що вибрати гарну каву досить складно — необхідно пам'ятати про безліч нюансів, ураховувати безліч дріб'язків. Однак результат того коштує — вибравши дійсно гарну каву, Ви одержите смачний і ароматний напій, що має густу пінку й тонізує вже своїм виглядом і запахом. Якщо ж вибір був не цілком вдалим, то й результат Вас чи навряд обрадує — кава може виявитися кислуватою, що має бляклий смак і аромат. Саме тому варто враховувати максимум нюансів у виборі для того, щоб щораз знаходити ту каву, дегустація якої буде доставляти Вам справжнє задоволення.
   
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5000 | 29/01/2011 Приготування їжи - Все про каву

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус