ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Швидка індексація сайту  
Велотренажер - підтримає вашу форму  
Курсы по веб-разработке  
Протеїни шовку  
Щеплення дитини. Види щеплень, побічні дії, та переваги.  
Як вибрати готель  
У чому різниця?  
Велика китайська стіна  
Хвороби й пороки виноградного вина  
« Пожива для розуму» або головоломки для всіх  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
стать   грипп   Runner.   токсоплазмоз   onprint   href   Яндекс   виробництво   поручение   призначення   печінки   особи   Winner   Twitter   nokian  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Порядок гітарних ефектів, педалборд
Порядок гітарних ефектів, педалборд
Порядок гітарних ефектів, педалборд    Порядок гітарних ефектів, педалборд
   

Розміщення ефектів має дуже велике значення, можна навіть сказати, що місце вирішує все. Порядок ефектів у сигнальному ланцюзі у великому ступені впливає на якість звучання. От простий приклад: якщо ревербератор буде розміщений після хоруса, то на вхід ревербератора зробить уже не вихідний сигнал, а перетворений ефектом хоруса сигнал. Що стосується рекових і підлогових багатофункціональних модулів (гітарних процесорів), то тут порядок підключення вже визначений самим обладнанням, хоча в наш час з'являється усе більше й більше моделей процесорів ефектів, які дозволяють міняти порядок включення модулів. Але педалей ефектів, або підлогових перемикачів, цей недолік не торкнувся. Це пов'язане з тим, що вони є повністю незалежними обладнаннями, яке можна включати в сигнальний ланцюг як тільки заманеться. Якщо виконавець знає що й куди потрібно підключати, це буде більшим благом для слухачів, у противному ж випадку, коли музикант підключає ефекти навмання, це буде практично злочином проти глядачів

Використовуючи багатофункціональні модулі без внутрішньої маршрутизації сигналу, у більшості випадків ефекти потрібно зв'язувати один з одним за допомогою сполучних кабелів (patch cord). Лихо більшості гітаристів у тому, що вони, намагаючись заощадити на кабелях, терплять більші втрати на якості звуку. Для з'єднання потрібно завжди використовувати кращі сполучні кабелі, які вам по кишені, і підбирати їх потрібно таким чином, щоб довжини вистачало лише для включення ефекту в ланцюг, тобто вона повинна бути мінімальною.

При розміщенні ефектів у сигнальному ланцюзі потрібно враховувати принцип їх роботи й підбирати такі варіанти, щоб реалізувати ці принципи. Нижче ми представимо лише кілька порад, які допоможуть вам правильно працювати з ефектами, одержуючи при цьому максимум задоволення й собі, й людям що вас оточують.

Гейнові ( у тому числі динамічні) ефекти, а також еквалайзери. Багато музикантів включають ці ефекти в сигнальний ланцюг на самому початку, тому що саме вони формують основу звучання. Це обладнання було розроблено з умовою, що до них на вихід буде надходити чистий гітарний сигнал, тому найкраще місце для них – між інструментом і входом підсилювача.

, Модулючи та емулюючі ефекти. Такі ефекти, як затримка й ревербератор можна спокійно ставити й перед входом у підсилювач, але кращим рішенням буде розміщення їх на петлі ефектів, за допомогою якої ефекти включаються в сигнальний ланцюг на ділянці після каскадів передподсилювача й формування тону, перед каскадом підсилювача потужності. Таке розміщення дозволяє максимально зберегти тонове фарбування сигналу.

Підлогові перемикачі (педалі ефектів). Розробляючи підлогові перемикачі, конструктори виходять із того, що це обладнання буде включено одне за іншим на ділянці між гітарою й підсилювачем. Деяким музикантам здається, що педаль ревербератора здобуває краще звучання, коли вона включена в петлю ефектів. Якщо ви теж так вважаєте, можете використовувати цю конфігурацію, хоча це не є обов'язковою вимогою.

Рекові ефекти. Як правило, ці ефекти використовуються для формування більш голосного, насиченого звучання, чим підлогові перемикачі. Включення рекових ефектів перед входом у підсилювач може призвести до перевантаження ланцюгів останнього й появі не бажаних викривлень, втраті тону й іншим неприємним наслідкам. Виходячи із цього, рекові ефекти настійно рекомендується включати тільки в петлю ефектів. Рекові ефекти, розроблені спеціально для гітари, можна включати як перед підсилювачем, так і в петлю ефектів, але при цьому звучання може змінюватися. Прибаючи такі ефекти, та й взагалі будь-яке звукове устаткування, потрібно протестувати їх перш, ніж купувати, на своєму підсилювачі або хоча б на моделі зі схожими параметрами.

Майже всі гітарні ефекти мають властивість підвищувати рівень сигналу в сигнальному ланцюзі, тому будьте обережні й стежте за тим, щоб входи чутливих до рівня сигналу обладнань, таких як цифрова затримка, не були перевантаженими надмірно посиленим сигналом попереднього ефекту. Хоч сам ефект і не постраждае від такого перевантаження, але звучання буде схожим на звук, що дряпає стекло заліза. Якщо раптом у сигнальному ланцюзі після включення досить великої кількості підлогових перемикачів з'являється занадто великий рівень шуму, потрібно розмістити ближче до кінця ланцюга гейт шумів.

Педалборд

Приладовий щит (pedalboard) є простим засобом упорядкування роботи з ефектами. Просту концепцію приладового щита можна обрисувати приблизно так: беруться всі потрібні педалі й підлогові перемикачі, а також їх блоки живлення й монтуєте їх на міцному аркуші фанери або пластику. Таке рішення не тільки забезпечить надійне підключення ефектів – у такий спосіб можна захистити їх від випадкового ушкодження. Ще одним позитивним моментом є те, що один раз приділивши час складанню всіх ефектів, надалі ви будете витрачати лічені секунди на розгортання сигнального ланцюга й зможете уникнути ситуацій, коли перед самим концертом ви раптом зненацька згадуєте, що забули захопити із собою ваш улюблений девайс.

Педалборд

У руках знавця педалборд може стати витвором мистецтва, так, наприклад, деякі професіонали створюють приголомшливі цифрові комутатори, що дозволяють активізувати ефекти, розміщені за сценою, перемикатися між підсилювачами й таке інше. Вам же для початку потрібно озброїтися підходящим шматком фанери, гарним клеєм і липкою стрічкою. Немає ніяких особливих вимог до конструкції, але вам потрібно буде впевнитися, що розмір вашого щита не більше, ніж потрібно, адже якщо ні, то неминучі проблеми із транспортуванням, і не менше, щоб помістилися все потрібне обладнання. Пам’ятайте, найважливіше – правильно розмістити ефекти на щиті. Тут потрібно врахувати два моменти: по-перше, розташування ефектів повинне бути як можна більш компактне, щоб ви без проблем могли дістати крайні еффекти, по-друге, між ними повинне бути досить вільного простору, щоб включаючи/виключаючи один ефект, ви не зачіпали іншого.

Ще одним важливим моментом, який варто врахувати, є вільний доступ до батарейок. У більшості випадків гніздо для батарейки перебуває з тильної сторони ефекту, тому вам потрібно буде продумати метод, за допомогою якого ви будете робити заміну батарейок уже після прикріплення ефектів на щиті. У цьому випадку краще використовувати липку стрічку для прикріплення ефектів до щита, ніж клей. Але найкращим виходом стане придбання блоків живлення для всіх ефектів, що не тільки позбавить вас від проблеми зміни батарейок, що розрядилися, але й дозволить закріпити ефекти на щиті більш надійно. Знайти потрібний блок живлення не проблема: по-перше, виробники ефектів випускають спеціальні блоки живлення для свойого обладнання, а по-друге, можна знайти універсальні блоки живлення, які підходять різним ефектам. Головне, щоб обраний вами блок живлення давав необхідний рівень напруги, полярність і силу струму, як того вимагає конкретна модель ефекту. Трапляються ефекти з особливими вимогами до блоку живлення, і такими вимогами не можна зневажати. Це може привести до порушення роботи сигнального ланцюга, що відіб'ється на звучанні

Для тих, хто не є аматором домашніх виробів, є гарна новина – можна придбати готовий педалборд. При виборі моделі обов'язково звертайте увагу на те, чи досить там місця для розміщення всіх необхідних вам приладів (деякі моделі не дозволяють встановлювати обладнання з нестандартними корпусами), а також на наявність вбудованого блоку живлення. Ще одна порада: якщо ваші ефекти створені різними виробниками, не варто здобувати приладовий щит, створений під конкретну модель ефектів.

На педалборде можуть бути використані не тільки підлогові перемикачі, але й підлогові багатофункціональні модулі ефектів, які спеціально спроектовані таким чином, щоб працювати в якості приладового щита - виконавцеві залишається лише включати й виключати ефекти, за допомогою відповідних органів керування ногою

И останнє, якщо ви ставитеся до шанувальників рекових ефектів, ви можете використовувати підлоговій контролер, який буде працювати так само, як і приладовий щит. Деяке обладнання має спеціальні підлогові перемикачі, у той час як інші використовують комунікаційний протокол MIDI (Musical Instrument Digital Interface), яким можна керувати за допомогою підлогового перемикача. Використання такого протоколу MIDI дозволить вам активізувати окремі ефекти, вибирати заздалегідь підготовлені їхні комбінації, а також керувати окремими параметрами в режимі реального часу. Спочатку робота з MIDI викликає деякі труднощі, але розібравшись у перевагах цього протоколу, ви зможете повністю оцінити всі його можливості.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5349 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус