ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
    Іноземні мови
    Інформатика
    Міське будівництво й господарство
    Медицина
    Менеджмент
    Різне
    Соціальна педагогіка
    Страхування
    Теорія грошей
    Функціонально вартісний аналіз
    Хімія
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як навчити папугу говорити...  
Прогулочная коляска Chicco - надежность и практичность  
Кабель, выключатели, розетки - необходимые компоненты энергоснабжения  
Гітарні ефекти: дилей, ревер  
Топ-10 сніжних парків світу  
Відпускні сюрпризи лікуємо статеві інфекції  
Велотренажер - підтримає вашу форму  
Кремові таємниці й можливості  
Как понять, чем заниматься в жизни?  
Правильне харчування або кошмари від харчової промисловості  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
спирт   МОРКВА   шлунку   призначення   самому   веб-сайт   мебель   лате   продуктів   Яндекс   вибрати   дитини   фото   boss   ТЮТЮНОВИХ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контрольна робота з навчальної дисципліни: „Страхова справа” на тему: „СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ”
Контрольна робота з навчальної дисципліни: „Страхова справа” на тему: „СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ”
Перевезення матеріальних активів транспортними засобами може в окремих випадках призвести до збитків їхніх власників, що зумовлює необхідність страхування вантажів. Суб'єктами цього виду страхування можуть бути юридичні та фізичні особи, які є вантажовідправниками або вантажоодержувачами.   
   СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ВЛАСНИКІВ ТОВАРІВ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ ВАНТАЖІВ.
   
   
    Перевезення матеріальних активів транспортними засобами може в окремих випадках призвести до збитків їхніх власників, що зумовлює необхідність страхування вантажів. Суб'єктами цього виду страхування можуть бути юридичні та фізичні особи, які є вантажовідправниками або вантажоодержувачами.
    Залежно від того, хто з них укладає договір страхування вантажів, визначаються умови переміщення їх, юридичні права й обов'язки сторін. Передбачається можливість страхування вантажів на умовах відповідальності страховика "за всі ризики" і "без відповідальності за пошкодження".
    Договір страхування "за всі ризики" означає відшкодування збитків від пошкодження чи повної загибелі всього або частини майна, що зумовлені будь-якими причинами (за винятком обумовлених окремо), а також витрати з рятування та збереження застрахованих товарів, з попередження подальшого пошкодження їх.
    Як бачимо, таке страхування вантажів є всеохоплюючим. хоча тут є й винятки. Зокрема, не відшкодовують збитки, причиною яких були: військові конфлікти або їхні наслідки: страйки: конфіскація або арешт вантажу; наслідки ядерного вибуху чи застосування атомної енергії або радіоактивних матеріалів; невиконання однією із сторін правил переміщення та зберігання вантажів; порушення необхідних вимог з упаковки вантажів; перевезення вантажів із пошкодженнями; у випадку пожежі при перевезенні чи вибуху вибухонебезпечних матеріалів, завантажених без дозволу страховика; при невідповідності вантажу за масою, комплектацією, іншими умовами, зафіксованими в договорі, при непошкодженій упаковці; при пошкодженні товарів гризунами, комахами, черв'яками; у випадку несприятливої дії температури, вологості повітря в трюмі; у випадку злипання, усихання або інших природних змін властивостей чи маси вантажу.
    Згідно з умовами договору страхування "без відповідальності за пошкодження'' відшкодовуються збитки, зумовлені повною загибеллю всього або частини вантажу від пожежі, вибуху, удару блискавки, урагану, інших стихійних лих. аварій чи зіткнення транспортних засобів, посадження судна на мілину. Сюди ж відносяться пошкодження його кригою, підмокання вантажу від забортної води, аварії при вантажно-розвантажувальних роботах, укладці вантажу, прийомі судном палива. Страховому відшкодуванню підлягають також збитки внаслідок зникнення транспортних засобів, обґрунтовані витрати з гасіння пожежі, збереження вантажу та попередження його подальшого пошкодження.
    Крім випадків, зазначених під час розгляду умов страхування "з відповідальністю за всі ризики", згідно з договором "без відповідальності за пошкодження" не відшкодовуються збитки, зумовлені відпотіванням судна та підмоканням вантажу від атмосферних опадів, випаданням за борт і змиванням хвилею, крадіжкою чи недоставкою продукції.
    У заяві про укладення договору страхування мають наводитись обов'язкові дані, що включають: точну назву; вагу вантажу; число, місяць; характер упаковки; дати і номери коносаментів (інших супроводжувальних документів); вид транспорту (якщо перевезення здійснюється судном, то вказується його назва, тоннаж і рік побудови): спосіб транспортування (в контейнерах, на палубі, в трюмах, насипом тощо); порти (чи станції) відправлення, призначення й перевантаження застрахованих товарів з одного виду транспорту на інший; дату завантаження й відправки вантажу: його вартість (страхова оцінка); умови страхування.
    Страховик може підписувати договір після огляду вантажу і складання його опису, в якому вказується: найменування товару; кількість; марка; ціна; рік випуску (якщо це машина, верстат тощо); номер технічного паспорта й загальна вартість партії.
    Якщо стануться істотні зміни в ступені ризику перевезення вантажу і вони стануть відомі страхувальнику, то він зобов'язаний сповістити про це страхову організацію. Йдеться про значну затримку відправлення вантажу, відхилення від обумовленого в договорі маршруту, зміну транспортних засобів, пунктів вивантаження чи перевантаження.
    Одержавши повідомлення про ці нові обставини переміщення вантажів, страховик може переглянути умови страхування, зокрема, вимагати підвищення страхових внесків. У разі відмови страхувальника від цього дія договору страхування вантажу припиняється з моменту виникнення змін у ризику, а частина платежу за час, що залишився до закінчення його строку, повертається.
    Залежно від типу транспортування й обсягу страхової відповідальності застосовуються різноманітні ставки. Береться до уваги також розміщення вантажу під час перевезення його на судні. Страховик може диференціювати ставки, враховуючи технічний стан транспортних засобів, віддаль і напрям переміщення вантажу та інші чинники.
    Якщо укладається договір страхування з додатковою відповідальністю, то передбачаються індивідуальні тарифні ставки, рівень яких встановлюється залежно від конкретних властивостей вантажу та змісту додаткової відповідальності.
   З настанням страхової події виникають відповідні обов'язки сторін, котрі підписали договір страхування.
   Так. страхувальник (якщо це можливо) повинен активно сприяти ліквідації наслідків страхового випадку та рятуванню пошкодженого вантажу і на протязі доби після того, як йому стало відомо про страхову подію, сповістити про це страхову організацію. В свою чергу, вона не пізніше ніж через три дні повинна зайнятись складанням страхового акту і обчисленням величини збитку. Для цього застосовується принцип пропорційної відповідальності, а це означає врахування грошової оцінки загиблого вантажу або ступеня його пошкодження.
   
   СТРАХУВАННЯ ВОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ.
   
    В умовах швидкого розвитку світогосподарських зв'язків зростає обсяг перевезень вантажів і пасажирів морським та річковим транспортом. Тому страхування суден набирає все більшого значення, що зумовлено як підвищеними ризиками використання цих транспортних засобів, так і їхньою величезною вартістю.
    У міжнародній практиці використовуються правила страхування суден, котрі відображено в Кодексі торгового мореплавства. Згідно з ними встановлюється страхування за декількома типами відповідальності: "з відповідальністю за загибель та пошкодження", тобто повна відповідальність; "без відповідальності за незначну аварію"; "з відповідальністю за повну загибель, включаючи витрати з рятування".
    Наведені типи відповідальності визначають обсяг суми відшкодування та величину тарифних ставок.
    Договір страхування водних транспортних засобів може укладатись на повний строк або на конкретний рейс, у межах яких поширюється відповідальність страхової компанії на збитки. Договір не втрачає сили, якщо судно відхилилось з обумовленого району чи напряму з метою надання допомоги в рятуванні людей та матеріальних активів або для забезпечення безпеки рейсу (штормові попередження тощо). Якщо затримки в дорозі чи взагалі зміни ризику стались з інших причин (терміновий ремонт машини або устаткування, хвороба членів екіпажу чи пасажирів тощо). для збереження дії договору необхідно поставити до відома страхову компанію.
    За основу страхової оцінки судна береться сума, запропонована страхувальником, але вона не може перевищувати фактичну вартість судна. У випадку, коли в договорі заявляється сума, нижча вартості судна, всі збитки і витрати, пов'язані з страховою подією та ліквідацією її наслідків. відшкодовуються за пропорцією, яка виявилась при зіставленні страхової суми з фактичною вартістю судна на дату початку дії договору страхування.
    Для страхування водних транспортних засобів у цілому застосовуються принципи, властиві страхуванню інших матеріальних активів, хоча є й певні особливості, пов'язані з встановленням причин настання страхової події. Для цього на судні постійно ведеться корабельний журнал, в якому відповідальні особи повинні щоденно фіксувати всі обставини та факти, що стосуються умов плавання, стану судна, вантажу тощо.
    Якщо сталась аварія чи інша надзвичайна подія, яка вплинула на виконання умов договору страхування, капітан після прибуття в порт повинен про них повідомити спеціальні служби. Якщо можливі майнові претензії до судновласника, то відповідною посадовою особою порту заявляється морський протест, у ньому дається оцінка морської події, дій екіпажу з попередження її та ліквідації негативних наслідків.
    При водних переміщеннях вантажів та транспортних засобів ставки страхових платежів (їх ще назрівають преміями) диференційовані. Величина їх визначається з врахуванням: призначення судна (танкери, суховантажники, контейнеровози тощо): матеріалу корпусу; класу (вітрильники, парові, теплові, з ядерним реактором тощо); строку експлуатації: району плавання (ріка, ріка — море, морські. океанські).
    Страхування матеріальних активів при переміщенні їх безпосередньо пов'язане із страхуванням фрахту, тобто плати за транспортування вантажу. Страхувальником фрахту може бути й вантажовласник, й судновласник або обоє в певній пропорції. Залежно від умов оплати фрахту виникають різні права й обов'язки сторін. У разі домовленості в договорі, що фрахт оплачується за будь-яких обставин, навіть при загибелі вантажу, в страхуванні фрахту зацікавлений його власник, бо він одержує відшкодування перевізної плати навіть при втраті вантажу. Коли ж фрахт виплачується після перевезення товарів, страхування фрахту відповідає інтересам обох сторін. Адже судновласник (перевізник) не одержить плати за фрахт, якщо вантаж не буде доставлено (в результаті аварії судна), а його власник буде змушений платити суму фрахту за доставку навіть тоді, коли вантаж зазнав пошкодження. Інтерес судновласника (перевізника) до страхування фрахту проявляється тоді, коли його транспорт направляється для завантаження в інший порт і під час цього переходу може бути пошкоджений, що зробить неможливим виконання в установлені строки умов перевезення вантажу.
    Перевезення вантажів у морі чи річковими шляхами може призвести до заподіяння шкоди судном портовим спорудам, берегу, водному басейну внаслідок розливу нафтопродуктів або інших екологічно шкідливих речовин. Тому запроваджено страхування судновласника від настання таких важливих подій.
   
   
   Страхування транспортних засобів і вантажів.
   
   
    Транспортне страхування відноситься до вибіркового страхування як частини майнового страхування. Тому умови страхування мають багато спільного із умовами страхування майна взагалі.
    Транспортне страхування - узагальнене поняття при страхуванні транспортних засобів від небезпек, які виникають на різних шляхах сполучення.
    Залежно від виду шляху воно поділяється на:
    - морське,
    - річкове,
   - наземне,
    - повітряне,
    - змішане.
    Страхуванням водночас може бути охоплено як сам транспортний засіб (таке страхування відоме як страхування "каско"), так і вантаж, який на ньому перевозиться (страхування "карго"), водій та пасажири, а також відповідальність перевізника перед третьою особою.
    Сьогодні ринок страхування транспортних засобів є значним. Завдяки своєму географічному і економічному становищу транспортна система в Україні дуже розвинута. В той же час розвиваються інтенсивно і обсяги транспортних перевезень всередині самої України. Все це дало великий поштовх для розвитку страхування на транспорті. Почавши впроваджувати транспортне страхування в 1992 році, Україна сьогодні випереджує багато інших країн. Разом з тим в Україні із близько 6 млн. зареєстрованих автотранспортних засобів страхуванням охоплено приблизно 10-15 %. Отже, можна прогнозувати подальший розвиток ринку автотранспортного страхування.
    Страхування наземного автомобільного та водного (крім окремих видів) транспорту здійснюється в добровільній формі, а страхування повітряного транспорту - в обов'язковій.
    Особливо важливим видом транспортного страхування є страхування наземного автомобільного транспорту, оскільки даний вид транспорту є невід'ємною частиною більшості сфер підприємницької діяльності. Тому є вагомі причини і інтерес до страхування транспортних засобів на випадок різних несприятливих подій.
    При страхуванні наземного автомобільного транспорту об'єктами страхування є:
    - транспортні засоби та причепи до них, які підлягають реєстрації в органах ДАІ та знаходяться в технічно справному стані (вантажні та легкові автомобілі, мотоцикли, моторолери, спеціальний автотранспорт, міні-техніка та інші);
    - додаткове обладнання до транспортного засобу.
   
    На страхування беруться всі марки автомобілів; яким зазвичай не більше 10 років.
    Страховими ризиками при страхування засобів наземного автомобільного транспорту можуть бути:
    дорожньо-транспортна пригода (ДТП);
    пожежа або вибуху транспортному засобі в результаті самозаймання;
    викрадення або спроба викрадення;
    протиправні дії третіх осіб;
    стихійне лихо (повінь, буря, ураган, землетрус тощо), падіння дерев, падіння предметів, напад тварин.
   
    При страхуванні автотранспортних засобів на практиці існують різні варіанти проведення страхування. Варіанти різняться складом ризиків, які становлять зміст страхового покриття - обсяг відповідальності
   страховика.
    Існують обмеження страхових випадків, за яких страховик не здійснює відшкодування, зокрема, якщо машину знищено під час бойових дій чи масових заворушень; конфісковано на підставі рішень правоохоронних органів; при радіоактивному забрудненні, внаслідок якого транспортний засіб не може бути використаний; гниття, корозії, втрати природних властивостей матеріалів, використаних в автотранспортному засобі, природних хімічних процесів; природного спрацювання транспортного засобу в цілому, окремих деталей і вузлів, втрати товарного вигляду, заводського браку; збитків, що виникли внаслідок участі автомобільного засобу в змаганнях - гонках; збитків, завданих майну водія та пасажирів, які перебували в транспортному засобі під час страхового випадку.
   
    Розмір страхового тарифу залежить від:
   - типу та марки /моделі автомобіля, його призначення;
   - року випуску;
   - умов та строку експлуатації;
   - технічних та зовнішніх характеристик автомобіля;
   - місця зберігання та наявності пристроїв проти викрадення;
   - віку та стажу водія;
   - інших факторів.
   
    Залежно від типу обраного ризику страховий платіж становить 1,5 -15 % від страхової суми.
    Транспортний засіб може бути застрахований на повну вартість або на певну частку від повної вартості, але не менше 1/10 від вартості
   автомобіля.
    Страхова сума визначається на підставі поданих заяви на страхування і документів, що підтверджують вартість автотранспортного засобу, причепів до нього та додаткового обладнання. Вартість автотранспортного засобу визначається за довідкою - розрахунком торговельної організації, біржовими цінами або на підставі висновків спеціалістів -товарознавців страхової компанії. При цьому страхова сума не повинна перевищувати дійсної вартості транспортного засобу на день укладення договору з урахуванням зносу.
    Страховий платіж обчислюється страховиком залежно від страхової суми та обраних страхувальником страхових випадків, від яких залежить розмір страхового тарифу.
   
   
   
    ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
   
   
   1. Гвозденко А. А. Основы страхования: Учебник.- М.: Финансы и статистика, 1998.- 304 с.
   
   2. Заруба О.Д. Страхова справа: Підручник.- К.1998.- 363 с.
   
   3. Осадець С.С. Страхування.- Київ: КНЕУ, 1998.- 528 с.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5340 | 23/01/2011 Реферати, курсові, лабораторні, методички - Страхування

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус