ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як доглядати за хворим немовлям. Що потрібно робити до приходу лікаря.  
Гіркий шоколад корисніше червоного вина  
Чи може бути ремонт шкідливим  
Зачем и когда может понадобиться редизайн сайта  
Зоряний фітнес  
Природна контрацепція  
Курящі матері народжують дівчаток  
14 жовтня 2002 р. на Святу Покрову в день 60-річчя утворення Української повстанської армії в селі Мигалки було відкрито пам’ятник воїнам УПА, які загинули тут у нерівному бою з військами НКВС  
Як схуднути в холодну пору року 13 життєвих порад  
Спеціальні вправи для наречених  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
вітраж   инфекционным   жінок   Т.Шевченко   педагогика   акваріум   спирт   брюшной   дарія   вироби   страхування   мебель   Послеродовые   Одержання   тренінг  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Щеплення дитини. Види щеплень, побічні дії, та переваги.
Щеплення дитини. Види щеплень, побічні дії, та переваги.
Щоб запобігти захворюванню деякими інфекціями, дітям роблять щеплення. Вакцинація є важливим і ефективним засобом боротьби з рядом інфекційних захворювань (туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, коклюш, правець, віспа, черевний тиф). Більшість вакцинованих дітей не занедужують цими інфекціями, а якщо дитина й занедужає, то хвороба протікає значно легше.


Існує багато таких захворювань, якими людина хворіє тільки один раз у житті. Переносячи одного разу дане захворювання, людина захищена від нього на все життя й, як правило, більше не занедужує ім. Цей захист, або імунітет, досягається завдяки виробленню антитіл, які після перенесеної хвороби надовго зберігаються в організмі, захищаючи його від повторної інфекції. При вакцинації в організм уводять речовини, які стимулюють вироблення антитіл. Щепленнями досягається той же ефект, як якби дитина вже перенесла дане захворювання.
   
   Побічні дії щеплень.
   
   У зв'язку з вакцинацією можуть виникнути й побічні дії, що виражаються в підвищенні температури або тимчасовій хворобливості в місці введення вакцини. Ці побічні явища не небезпечні і їх не треба боятися; потрібно пам'ятати, що щеплення опікують дитину від небезпечних захворювань. Щеплення забезпечують тривалий імунітет. Вакцинація відрізняється від застосування лікувальних сироваток, які забезпечують лише нетривалий імунітет (18—28 днів) проти даної хвороби. Лікувальні сироватки не можуть замінити вакцину, застосовувану з метою профілактики. У лікувальних сироватках утримуються, готові антитіла, вироблені іншим організмом. Готові антитіла втримуються й у препараті «гамма-глобулін», який виготовляється із крові людини. Але введення гамма-глобуліну не забезпечує надійного тривалого імунітету, тому препарат слід уводити із профілактичною метою лише у випадку, якщо дитина піддається безпосередньо небезпеці інфекції. Гамма-глобулін треба вводити дітям, якщо в їхній родині або по сусідству хтось занедужав інфекційним гепатитом. Гамма-глобулін також вводять і з метою запобігання кори маленьким і ослабленим дітям, для яких це захворювання являє серйозну загрозу. Таким чином, захворювання кором відсувається на більш пізній строк, коли організм дитини вже буде мати більшу опірність.
   
   Гамма-глобулін дає бажаний ефект лише при своєчасному його введенні, тому треба беззаперечно дотримуватися строку введення препарату, призначеного лікарем.
   
   Щеплення проти туберкульозу.
   
   Щепленнями досягається імунітет проти туберкульозу. Немовлям звичайно проводять щеплення ще до виписки з родильного будинку. Через 6—8 тижнів у місці щеплення утворюється червона папула, з якої іноді просочується гнійне відокремлюване. Протягом наступних 4 6 тижнів папула гоїться без якого-небудь лікування й на її місці утворюється невеликий рубець. Систематично проводяться профілактичні огляди дітей і підлітків (туберкулінові проби проводять послідовно в певному віці). Сприйнятливим до туберкульозу дітям проводять щеплення повторно.
   
   Особливу увагу потрібно приділити дітям, що перебувають у контакті із хворими активною, заразною формою туберкульозу. Ці діти повинні перебувати під постійним спостереженням лікаря. Необхідно стежити за виконанням усіх призначень лікаря.
   
   Щеплення проти віспи.
   
   Перше ніж було винайдено й створене щеплення проти віспи, це грізне захворювання забрало багато життів. Завдяки обов'язковим щепленням у нашій країні вже багато років не було випадків захворювання віспою. дітей прищеплюють проти віспи у віці 12 місяців. Через 8—10 днів у місці щеплення утворюється невеликий пухирець, що означає, що щеплення «прийнялося». Надалі цей пухирець засихає й покривається темною скоринкою, після відходження якої в місці щеплення залишається лише невеликий рубець. Перш ніж скоринка відпаде, до цієї ділянки шкіри не можна доторкатися руками або мити його водою. На 7-12-й день після віспощеплення в дітей звичайно спостерігається значне підвищення температури.
   
   Віспощеплення треба відстрочити, якщо хто-небудь зі членів родини страждає екземою або бешиховим запаленням.
   
   Комбінована вакцина.
   
   У віці 3, 4 і 5 місяців дітям потрібно вводити комбіновану вакцину (тривакцину) проти дифтерії, коклюшу й правця. Вакцина вводиться триразово, з 4-тижневими інтервалами; щоб виробився стійкий імунітет, усім дітям - проводиться повторна вакцинація (ревакцинація). Комбінована вакцина забезпечує надійний захист від дифтерії й коклюшу, що є небезпечними краплинними інфекціями.
   
   Профілактичне щеплення проти правця необхідна тому, що навіть незначні ушкодження й подряпини можуть ускладнитися правцем, який є грізною інфекцією, іноді зі смертельним результатом.
   
   Протягом 1—2 днів після щеплення в місці введення вакцини є почервоніння шкіри й припухлість; ці явища іноді супроводжуються підвищенням температури
   
   Щеплення проти поліомієліту.
   
   У вакцині проти поліомієліту утримуються живі, ослаблені збудники цієї хвороби; розмножуючись у кишечнику, ці ослаблені збудники не викликають захворювань, а забезпечують стійкий імунітет. Вакцинація проводиться на першому, другому й третьому році життя.
   
   Усі перераховані вище щеплення обов'язкові для всіх дітей даного віку.
   
   Деякі матері, побоюючись, що щеплення може заподіяти шкоду дитині, намагаються ухилитися від щеплень. Подібною дією мати піддає серйозній загрозі здоров'я або навіть, життя своєї дитини. Якщо дитина в період намічуваної вакцинації страждає яким-небудь захворюванням, мати повинна звернутися до лікаря, який може відстрочити щеплення. Якщо хто-небудь з членів родини в період вакцинації страждає інфекційним захворюванням, про це треба також попередити лікаря.
   
   Щеплення проти сказу (антирабическая вакцина).
   
   При укусах тваринами, підозрілими на сказ, треба вводити антирабическую вакцину. Тварину, що вкусила дитину (або дорослого), не можна вбивати, а треба її ізолювати й спостерігати за нею 2 тижня; якщо тварина виявиться здоровою, то не буде потрібно повного курсу лікування.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8706 | 23/01/2011 Діти - Хвороби, лікування

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус