ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
    Гроші, кредити, депозити
    Договіри
    Енергетика
    Жінка на роботі
    Охорона праці
    Перші кроки в бізнесі
    Питання податків
    Протипожежна безпека
    Робота, резюме
    Устави, засновницькі документи
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як вилікувати цистит  
В’ялі м’язи рук. 6 ефективних вправ для кожної дівчини  
Ні наркотикам, так життя!  
Дитячі садки і ясла  
Привлекательные и модные чехлы для айфонов - как красиво и надёжно защитить свой девайс  
10 заборон для першого побачення  
Фітнес вдома. Між кухнею й телевізором  
Складений рейтинг міст із найбільш дорогими готелями  
Давай одружимося… на Кіпрі  
Дієта при геморої  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
плащі   Ссудный   холера   цены   тканини   відносини   Види   статті   нерви   запрос   додаток   Освещение   задача   Одержання   методы  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для складських приміщень
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для складських приміщень
За пожежною небезпекою згідно з ОНТП 24 - 86 приміщення складу відносяться до категорії " В ", за Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) - до класу зони “П-2а”.
   Усі працівники складу під час прийняття на роботу і в процесі праці повинні проходити протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки.   1. Вимоги пожежної безпеки.
   
   За пожежною небезпекою згідно з ОНТП 24 - 86 приміщення складу відносяться до категорії " В ", за Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) - до класу зони “П-2а”.
   Усі працівники складу під час прийняття на роботу і в процесі праці повинні проходити протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
   Склад слід постійно тримати в чистоті і порядку. Тару, що вивільнюється, та інший пакувальний матеріал треба негайно прибирати зі складу в спеціально відведене для цього місце.
   На зовнішньому боці дверей повинна бути вивішена інформаційна карта, що характеризує вибухопожежну та пожежну небезпеку товарів, речовин та матеріалів, їх кількість та заходи, яких слід вжити під час гасіння пожежі.
   Не допускається знімати з дверей пристрої для самозачинення, фіксувати такі двері у відчиненому положенні, зберігати, у тому числі тимчасово, інвентар та різні матеріали у тамбурах виходів, у шафах (нішах) для інженерних комунікацій, зачиняти на замки та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері у разі знаходження в будинку людей.
   У разі необхідності встановлення на вікнах приміщень, де перебувають люди, гратів, останні повинні розкриватися, розсуватися або зніматися. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).
   Встановлювати глухі (незнімні) ґрати дозволяється в касах, складах, кімнатах для зберігання зброї та в інших приміщеннях, де це передбачено нормами і правилами, затвердженими в установленому порядку.
   
   На складі необхідно суворо дотримуватися правил спільного зберігання матеріальних цінностей. Легкозаймисті і горючі рідини (ЛЗР і ГР) треба зберігати окремо від інших матеріалів; сірчану й азотну кислоти - окремо від вуглеводів та інших речовин; балони з газами - окремо від інших матеріалів; цінні матеріали - окремо від пожежонебезпечних. Матеріали, що складуються, необхідно групувати залежно від їх властивостей (займистість, реагування з водою та один з одним тощо).
   Засоби та пристрої для відкривання ємкостей повинні виключати можливість іскроутворення від удару.
   
   У складських приміщеннях на підлозі повинні бути нанесені граничні лінії складування матеріальних цінностей.
   
   Освітлення складських приміщень допускається тільки електричне. Складування горючих матеріалів повинно бути не ближче 0.5 м до електросвітильників, 0.6 м – до сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації, не менше 0.2 м – до горючих будівельних конструкцій та 0.15 м – до приладів центрального водяного опалення.
   У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан.
   
   Евакуаційні шляхи, виходи та проходи необхідно постійно утримувати вільними, нічим не захаращувати. Центральний прохід повинен бути не менше ширини вхідних дверей, але і не менше 1.5 м, поздовжні проходи між стелажами – не менше 1 м, а прохід між торцями стелажів та стіною – не менше 0.8 м завширшки.
   
   У приміщеннях складу забороняється:
   • проводити реконструкцію, перепланування, зміну функціонального призначення без погодження з органами державного пожежного нагляду;
   • курити та користуватися відкритим вогнем ( газо електрозварювальні роботи проводять у встановленому порядку з дозволу власника);
   • перевантажувати товарно-матеріальні цінності та зберігати продукцію навалом;
   • влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електричні проводи безпосередньо по горючій основі, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);
   • захаращувати підступи та проходи до протипожежного інвентарю, засобів пожежогасіння;
   • влаштовувати конторки, антресолі із горючих та важкогорючих матеріалів;
   • застосовувати електронагрівальні прилади (чайники, кип'ятильники тощо).
   
   Будівля та приміщення повинні бути забезпечені необхідною кількістю вогнегасників згідно з вимогами загальнодержавних Правил пожежної безпеки в Україні, їх слід встановлювати в легкодоступних та помітних місцях (коридорах, біля входів або виходів з приміщень) таким чином, щоб вони не заважали під час евакуації і була можливість прочитування маркувальних написів на корпусі.
   
   Відстань від можливого осередку пожежі (найбільш віддаленого місця у приміщенні) до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м, але не менше двох на поверх. Місця знаходження вогнегасників слід позначати вказівними знаками згідно з чинними державними стандартами.
   
   Заряджання та перезаряджання вогнегасників має виконуватися відповідно до інструкції з їх експлуатації. Перезарядженню підлягають також вогнегасники із зірваними пломбами.
   Усі працівники установи повинні вміти користуватися наявними первинними засобами пожежегасіння.
   
   Відповідальний за протипожежних стан приміщень після закінчення роботи зобов'язаний:
   
   • оглянути приміщення, переконатись у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі;
   • перевірити справність автоматичних установок пожежної автоматики;
   • вимкнути освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).
   
   Відповідальний за протипожежний стан приміщень – ______________________
   
   1.1. Правила утримання технічних засобів протипожежного захисту
   Будівлі та приміщення повинні оснащуватися установками пожежної сигналізації (УПС) та автоматичними установками пожежогасіння (АУП) відповідно до вимог чинних нормативних документів.
   Усі установки мають бути справними, утримуватися в працездатному стані і мати сертифікат відповідності.
   Для утримання в працездатному стані УПС та АУП необхідно забезпечувати такі заходи:
   - технічне обслуговування з метою збереження показників безвідмовної роботи на період терміну служби;
   - матеріально-технічне (ресурсне) забезпечення з метою безвідмовного виконання функціонального призначення в усіх режимах експлуатації, підтримання і своєчасне відновлення працездатності;
   - опрацювання необхідної експлуатаційної документації для обслуговуючого й чергового персоналу.
   Організації, які здійснюють технічне обслуговування, монтаж та налагодження установок, повинні мати ліцензію на право виконання цих робіт.
   Будинки і приміщення повинні бути обладнані системами протидимного захисту, технічними засобами оповіщення про пожежу та засобами зв’язку відповідно до вимог будівельних норм.
   
   1.2. Утримання інженерного обладнання
   Силове і освітлювальне електроустаткування, електропроводка та інші споживачі електроенергії повинні виконуватися та експлуатуватися відповідно до ПУЕ і до Правил технічної експлуатації електроустановок (ПТЕЕ).
   
   Електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, електрообладнання, вимірювальні прилади, а також запобіжні пристрої різного типу, рубильники та інші пускові апарати і пристрої повинні монтуватися на негорючих основах (текстоліт, гетінакс та інші матеріали).
   Для загального відключення силових та освітлювальних мереж складських приміщень з протипожежними зонами архівів та інших подібних приміщень необхідно передбачити встановлення апаратів відключення ззовні вказаних приміщень на негорючих стінах.
   Розподільні електрощити, електродвигуни і пускорегулювальні апарати повинні періодично оглядатися і очищатися від пилу. Приєднання нових споживачів електричної енергії (електродвигунів та іншого електрообладнання) повинно проводитися з відома особи, відповідальної за експлуатацію електрогосподарства. Зіпсовані електроапарати та прилади, які можуть викликати коротке замикання, повинні бути терміново відремонтовані або замінені на інші.
   
   Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на клемі номінального струму вставки (клеймо заводу-виготовлювача або електричної лабораторії). Застосування саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.
   Електроустаткування і електроапаратуру ущільненого, захисного виконання потрібно систематично перевіряти на герметичність, звертаючи на це особливу увагу, а також на стан ущільнювальних прокладок.
   
   Настільні лампи, вентилятори, телевізори, радіоприймачі, холодильники та інші електроприлади повинні вмикатися в мережу тільки через справні штепсельні розетки і електрошнури.
   
   Експлуатація тимчасових електромереж не дозволяється.
   Заміри опору ізоляції в силових і освітлювальних мережах необхідно проводити не рідше одного разу на рік.
   
   Забороняється встановлення електропобутових приладів (телевізорів, холодильників тощо) в нішах меблів.
   У приміщеннях електроустановок повинні застосовуватися вуглекислотні вогнегасники.
   
   2. Обов'язки та дії працівників у разі пожежі.
   У випадку пожежі терміново повідомити пожежну охорону по телефону "01", вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище.
   
   Повідомити про виникнення пожежі адміністрацію та чергового ( за його наявності).
   Організувати евакуацію людей та матеріальних цінностей.
   Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію.
   Розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння.
   Організувати зустріч підрозділів пожежної охорони та надати їм допомогу в процесі гасіння пожежі.
   
   3. Галузь застосування.
   Ця інструкція поширюється на всі складські приміщення _______________ встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі у складських приміщеннях, є обов'язковою для вивчення та виконання відповідальною особою за пожежну безпеку, усіма працівниками та відвідувачами, які знаходяться в приміщеннях , також для технічних працівників та обслуговуючого персоналу.
   Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично один раз на три роки повинні проходити навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
   Усі працівники при прийнятті на роботу і за місцем роботи повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (з відміткою в Журналі інструктажів). Протипожежні інструктажі поділяються на вступний, первинний, повторний на робочому місці, позаплановий та цільовий.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 27069 | 23/01/2011 Бізнес - Протипожежна безпека

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус