ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
    Гроші, кредити, депозити
    Договіри
    Енергетика
    Жінка на роботі
    Охорона праці
    Перші кроки в бізнесі
    Питання податків
    Протипожежна безпека
    Робота, резюме
    Устави, засновницькі документи
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Комплексные клининговые услуги - химчистка, уборка, мытье окон  
Капитальный ремонт в вашей квартире - как оперативно и качественно приготовиться к процессу  
ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТОВСТОЇ ТА ПРЯМОЇ КИШКИ  
Вибір кухонного процесора  
Любовь или страх?  
Захисники вітчизни очима дітей  
Азалія краса в саду й у квартирі  
Носики-кирпатики сопуть  
9 чудо-вправ піднімуть і збільшать груди  
Як згладжувати побутові проблеми в шлюбі  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
мануальна   іграшки   герпес   каталог   intragup   дозвілля   этапе   краси   самому   шахта   isic   троянда   безпеки   реєстр   земель  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для приміщень кафе та ресторанів
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для приміщень кафе та ресторанів
Вимоги пожежної безпеки до утримання будівель, споруд, приміщень.
   Будівлі, споруди, приміщення мають бути забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ГОСТ 12.4.026-76*.


1. Вимоги пожежної безпеки.
   
   1.1. Вимоги пожежної безпеки до утримання будівель, споруд, приміщень.
   Будівлі, споруди, приміщення мають бути забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ГОСТ 12.4.026-76*.
   Усі будівлі, споруди і приміщення повинні своєчасно очищатися від горючого сміття, відходів і постійно утримуватись у чистоті.
   Розміщення у приміщеннях меблів та обладнання слід здійснювати таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення. Навпроти дверного отвору має залишатися прохід шириною, яка дорівнює ширині дверей, але не менше 1 м.
   За наявності у приміщенні лише одного евакуаційного виходу дозволяється розміщувати в ньому не більше 50 осіб.
   Евакуаційні шляхи (проходи, коридори, вестибюлі, сходові марші тощо) і виходи повинні постійно утримуватися вільними, нічим не захаращуватися.
   Не допускається знімати з дверей пристрої для самозачинення, фіксувати такі двері у відчиненому положенні, зберігати, у тому числі тимчасово, інвентар та різні матеріали у тамбурах виходів, у шафах (нішах) для інженерних комунікацій, зачиняти на замки та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері у разі знаходження в будинку людей.
   У разі необхідності встановлення на вікнах приміщень, де перебувають люди, ґратів, останні повинні розкриватися, розсуватися або зніматися. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).
   Встановлювати глухі (незнімні) ґрати дозволяється в касах, складах, кімнатах для зберігання зброї та в інших приміщеннях, де це передбачено нормами і правилами, затвердженими в установленому порядку.
   Будинок та приміщення повинні бути забезпечені необхідною кількістю вогнегасників згідно з вимогами загальнодержавних Правил пожежної безпеки в Україні, їх слід встановлювати в легкодоступних та помітних місцях (коридорах, біля входів або виходів з приміщень) таким чином, щоб вони не заважали під час евакуації і була можливість прочитування маркувальних написів на корпусі.
   Відстань від можливого осередку пожежі (найбільш віддаленого місця у приміщенні) до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м, але не менше двох на поверх. Місця знаходження вогнегасників слід позначати вказівними знаками згідно з чинними державними стандартами.
   Заряджання та перезаряджання вогнегасників має виконуватися відповідно до інструкції з їх експлуатації. Перезарядженню підлягають також вогнегасники із зірваними пломбами.
   Усі працівники установи повинні вміти користуватися вогнегасниками.
   У разі перепланування приміщень, зміни їх функціонального призначення необхідно дотримуватись протипожежних вимог чинних нормативних документів будівельного та технологічного проектування, та погоджувати з органами державного пожежного нагляду.
   У складських приміщеннях матеріали необхідно зберігати на стелажах або укладати у штабелі, залишаючи між ними проходи шириною не менше 1 м. Відстань між стінами та штабелями повинна бути не менше 0,8 м.
   Зберігання матеріалів навалом та впритул до приладів і труб опалення не дозволяється.
   Приміщення, де використовуються персональні комп'ютери, слід оснащувати переносними вуглекислотними вогнегасниками з розрахунку 1 шт. на 20 м.кв. площі, але не менше 2. Персональні комп'ютери після закінчення роботи на них повинні відключатися від електромереж.
   Основний прохід,що веде до евакуаційних виходів,повинен бути завширшки не менше 1.35 м.,місткість обідніх залів визначається з розрахунку не меньше 1.4 м.кв. на одне посадочне місце.
    1.2. Заходи пожежної безпеки під час застосування відкритого вогню
   Електрозварювальні та інші роботи, пов'язані із застосуванням відкритого вогню, допускаються тільки з письмового дозволу керівника (власника) або особи, яка виконує його обов'язки.
   Дозвіл на проведення вогневих робіт повинен оформлюватися напередодні проведення цих робіт. До проведення вогневих робіт допускаються тільки кваліфіковані працівники, які мають при собі посвідчення газоелектрозварника і талон про складання заліку з правил пожежної безпеки. Проведення вогневих робіт дозволяється тільки після виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки при справному газоелектрозварювальному обладнанні. Виконання вогневих робіт повинно негайно припинятися на вимогу особи, відповідальної за безпечне проведення робіт, та органів державного пожежного нагляду.
   1.3. Правила утримання технічних засобів протипожежного захисту
   Будівля та приміщення повинні оснащуватися установками пожежної сигналізації (УПС) та автоматичними установками пожежогасіння (АУП) відповідно до вимог чинних нормативних документів.
   Усі установки мають бути справними, утримуватися в працездатному стані і мати сертифікат відповідності.
   Для утримання в працездатному стані УПС та АУП необхідно забезпечувати такі заходи:
   - технічне обслуговування з метою збереження показників безвідмовної роботи на період терміну служби;
   - матеріально-технічне (ресурсне) забезпечення з метою безвідмовного виконання функціонального призначення в усіх режимах експлуатації, підтримання і своєчасне відновлення працездатності;
   - опрацювання необхідної експлуатаційної документації для обслуговуючого й чергового персоналу.
   Організації, які здійснюють технічне обслуговування, монтаж та налагодження установок, повинні мати ліцензію на право виконання цих робіт.
   Будинки і приміщення повинні бути обладнані системами протидимного захисту, технічними засобами оповіщення про пожежу та засобами зв’язку відповідно до вимог будівельних норм.
   1.4. Утримання інженерного обладнання
   Силове і освітлювальне електроустаткування, електропроводка та інші споживачі електроенергії повинні виконуватися та експлуатуватися відповідно до ПУЕ і до Правил технічної експлуатації електроустановок (ПТЕЕ).
   Електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, електрообладнання, вимірювальні прилади, а також запобіжні пристрої різного типу, рубильники та інші пускові апарати і пристрої повинні монтуватися на негорючих основах (текстоліт, гетінакс та інші матеріали).
   Розподільні електрощити, електродвигуни і пускорегулювальні апарати повинні періодично оглядатися і очищатися від пилу. Приєднання нових споживачів електричної енергії (електродвигунів та іншого електрообладнання) повинно проводитися з відома особи, відповідальної за експлуатацію електрогосподарства. Зіпсовані електроапарати та прилади, які можуть викликати коротке замикання, повинні бути терміново відремонтовані або замінені на інші.
   Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на клемі номінального струму вставки (клеймо заводу-виготовлювача або електричної лабораторії). Застосування саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.
   Настільні лампи, вентилятори, телевізори, радіоприймачі, холодильники та інші електроприлади повинні вмикатися в мережу тільки через справні штепсельні розетки і електрошнури.
   Експлуатація тимчасових електромереж не дозволяється.
   Заміри опору ізоляції в силових і освітлювальних мережах необхідно проводити не рідше одного разу на рік.
   Забороняється встановлення електропобутових приладів (телевізорів, холодильників тощо) в нішах меблів.
   У приміщеннях електроустановок повинні застосовуватися вуглекислотні вогнегасники.
   Обігрівання приміщень повинно здійснюватись тільки приладами центрального водяного опалення. Допускається використання електричних нагрівальних приладів. При цьому повинні виконуватися вимоги:
   • забороняється застосування електричних опалювальних приладів у приміщеннях категорій за вибухопожежонебезпекою А та Б;
   • прилади повинні бути встановлені на негорючу поверхню;
   • відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів повинна становити не менше 0.25м.;
   • прилади опалення повинні мати справний індивідуальний електрозахист і терморегулятор.
   
   Під час експлуатації побутових кондиціонерів забороняється:
   • у разі встановлення кондиціонера у віконному отворі використовувати як опорні конструкції горючі елементи конструкцій рам;
   • кустарно переробляти кондиціонери;
   • замінювати триполюсні штепсельні роз'єднувачі на двополюсні;
   • встановлювати кондиціонери у внутрішніх протипожежних перегородках та стінах.
   
   1.5. Порядок огляду, приведення в пожежобезпечний стан і закриття приміщень, після закінчення роботи.
   Після закінчення робочого дня працівники повинні навести порядок на робочому місці, зачинити вікна та вимкнути електроживлення приладів і обладнання, яким вони користувалися (настільні лампи, друкарські та лічильні машинки, вентилятори, побутові кондиціонери, комп’ютери, радіоприймачі і таке інше).
   Відповідальний за пожежну безпеку у приміщенні після закінчення роботи повинен оглянути його, переконатися у відсутності порушень, що можуть привести до пожежі, перевірити відключення електроприладів, обладнання, освітлення.
   
   Відповідальний за протипожежний стан службових приміщень –
   2. Обов'язки та дії працівників у разі пожежі.
   У разі виявлення ознак пожежі на об’єкті працівник, який їх помітив, повинен:
   - негайно повідомити про це Державну пожежну охорону (номер телефону для виклику пожежної охорони 01), вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;
   - повідомити про пожежу керівника (власника) та пожежну охорону установи (за їх наявності);
   - вжити заходів щодо евакуації людей та матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежогасіння.
   Керівник (власник) відповідальна особа котрі повідомлено про виникнення пожежі, повинні:
   - перевірити, чи викликано Державну пожежну охорону;
   - вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;
   - у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), вивести за межі небезпечної зони всіх хто не бере участь у ліквідації пожежі;
   - перевірити здійснення оповіщення людей про пожежу;
   - забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;
   - організувати зустріч підрозділів Державної пожежної охорони, надати їм допомогу у її локалізації та ліквідації.
   Після прибуття на пожежу пожежних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх до місця, де виникла пожежа.
   3. Галузь застосування.
   Ця інструкція поширюється на службові, складські, допоміжні та інші приміщення і встановлює основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки.
   Інструкція є обов'язковою для вивчення та виконання відповідальною особою за пожежну безпеку, усіма працівниками, відвідувачами, орендарями.
   Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично один раз на три роки повинні проходити навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
   Усі працівники при прийнятті на роботу і за місцем роботи повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки. Протипожежні інструктажі поділяються на вступний, первинний, повторний на робочому місці, позаплановий та цільовий.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 36179 | 23/01/2011 Бізнес - Протипожежна безпека

Ссылка на статью:


Комментарий
    AsonerTam23:52 15-02-2019    
Casino Вулкан Клуб сегодня завоевал доверие у достаточно количества игроков. Огромное количество азартных игроков заходят на casino-r.org, чтобы поиграть и отдохнуть. Достаточно многим нравится сайт Casino R по причине его внешнего вида, забавных парамет
    TrinaviAburl06:12 13-02-2019    
All over the world is popular crusher facilities. If you don’t know where is possible to crusher buy a shredder, you should visit the website of PC "Polimerstroy18". In this firm are very famous polymer-sand products. You can find various types of prod
    DanielJax01:31 12-02-2019    
Фирма ПК "Полимерстрой18" популярна как лидер на рынке в отрасли изготовления товаров из композитных материалов. В организации производится большой ассортимент товаров из полимер песчаных изделий и полимер-резиновых материалов. Детальную справку о <a h
    Rikolobskype00:51 07-02-2019    
Виртуальные игры в наши дни невероятно популярны. В них играют люди по всему миру. Если вы стремитесь вести игру в новые online игры, вы можете играть в бизнес стратегии онлайн игры или стандартные версии. Для этого надо посетить наш интернет портал.
    Renokguemi14:21 06-02-2019    
Пневматические цилиндры и автоматические клапаны сейчас являются очень востребованными инструментами. Их сложно купить очень хорошего качества. Именно из-за этого многие торгуют на рынке изделиями плохого качества. Если вы желаете найти и заказать электр
    Miolacof07:36 06-02-2019    
На данный момент большое количество молодых девушек покупают косметику для рук и ног. Если раньше много девушек отдавало предпочтение знаменитым итальянским брендам, то в наше время очень популярная натуральная косметика российских производителей. Одной
    Rakislcix06:52 05-02-2019    
Если вы привыкли резаться в рулетку, вам надо рассмотреть автоматы, где вы можете вести игру с маленьким депозитом. Сейчас в онлайн клубах вы можете играть в разные слоты и <a href=http://casino-r.net/online-casino-vulcan>клуб вулкан играть на деньги</a>
    Vikolaneown06:34 05-02-2019    
Сегодня здоровье для большинства девушек является превыше всего! К сожалению, выбрать хорошее место, где можно пройти комплексное обследование – трудно. Если вам необходима консультация гинеколога или <a href=https://lifeline18.ru/specialisty-dlya-vzrosl
    UralsoBrilm04:38 04-02-2019    
Сегодня большинство молодых девушек покупают косметику для рук и ног. Если раньше много девушек отдавало предпочтение знаменитым итальянским брендам, то сегодня очень популярная натуральная косметика российских производителей. Одной из таких является кос
    ArmankiNix06:52 03-02-2019    
Сейчас почти у каждого мужчины есть спортивные кроссовки. Они могут быть необходимыми не только в целях спорта, их вы можете использовать для переезда, туризма и т.д. Сегодня на рынке существует достаточно подделок на оригинальные кроссовки. Именно из-за


Страница: 1 | 2 | 3

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус