ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як зберегти здоров’я дитини від шкільних перевантажень  
Керування світлом  
Хламідіоз у чоловіків  
Гострий гастрит  
Як Інтернет «пожирає» гроші  
Переоборудование микроавтобусов. Светодиодные фары. Настолько ль вы прекрасны?  
Дисбактеріоз - симптоми й профілактика  
Епідуральна анестезія  
Сказка по новому сценарию - Рампунцель: запутанная история, на веб-портале Rapunzelmultik.Ru  
Послеродовые гнойно-септические заболевания (перитонит, сепсис, токсико-инфекционный шок). Лекция.  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
тканини   аудит   вина   косметическом   кузовн   офор   видалення   управління   перед   Сервис   призначення   onprint   вибрати   выгодные   Життя  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як вибрати Dj-Мікшер
Як вибрати Dj-Мікшер
Як вибрати Dj-Мікшер    Як вибрати Dj-Мікшер
   

Кожний, хто хоч небагато розуміє у діджейскій справі, знає, що основним інструментом діджея є Dj-Пульт. Це обладнання дозволяє звести кілька джерел звуку в один сигнал. Саме завдяки ньому ми маємо можливість насолоджуватися все новими й новими композиціями електронної музики.

Навіть для людей, що мають якийсь досвід у сфері діджеінга, не просто вибрати діджейский пульт, тому що зі збільшенням вмінь у музичній області збільшуються й вимоги до апаратури, на якій ця музика буде створюватися. З'являється потреба в збільшенні набору апаратури: у першу чергу це стосується пульта з більш широкими можливостями. Крім того не варто забувати про важливість функціональності, зручності й особистого комфорту при програванні пластинок. Згодом кожний DJ формує свої власні вимоги до Dj-Мікшеру, опираючись при цьому на свої особисті переваги й уміння, зіставляючи це все з особливостями поведінки пульта в роботі.

Перед тим, як перейти безпосередньо до розгляду моделей, хотілося б приділити небагато уваги термінології й обладнанню діджейского пульта.

Діджейский пульт Pioneer CDJ-100S

Більша частина недорогих пультів мають усього два-три канали. Кожний канал являє собою виділену лінію, по якій сигнал із програвача надходить на лінійний вхід і перетвориться згодом усередині пульта, змішуючись із сигналом іншого каналу, або ж зміни відбуваються завдяки еквалізациї або за допомогою вбудованого ефекту. Крім лінійного входу кожний канал повинен мати вхід Phono для програвача. Від кількості каналів буде залежати, скільки джерел звуку можна підключити, тому придбання багатоканального пульта дозволить діджею розширити поле діяльності для реалізації свого творчого потенціалу. Але варто врахувати, що кількість каналів також відбивається й на вартості апарата, крім того він займає більше місця на столі.

Обов'язковою умовою для кожного пульта є наявність виходу на навушники з можливістю поканального прослуховування. Крім майстер-стереовиходу було б дуже незайвим наявність у пульті вихода на монітори, вихід на записуюче обладнання, розриви на петлю ефектів, мікрофонний вхід.

Фейдери, кроссфейдери й потенціометри

Фейдерами називаються регулятори у вигляді "повзунків", які використовуються, в основному, для регулювання загального рівня сигналу на кожному каналі. Вони дозволяють наочно побачити, з якою гучністю який канал звучить. Використовуючи потенціометри (щоб стало зрозуміліше «крутилки»), можна регулювати еквалайзер, сигнал передпідсилювача Gain, а також коректувати параметри ефектів. Фейдери й потенціометри є невід'ємною частиною будь-якого пульта, не тільки діджейского, тому більшість людей хоча б поверхово, але знайом з ними.

Але основною деталлю є кроссфейдер. Саме його наявність відрізняє діджейскій пульт від звичайного мікшерного пульта. Кроссфейдер розташований горизонтально й служить для змішування канальних сигналів. Саме через нього прямо пропускається сигнал у найпростіших пультах, тому після декількох місяців постійного використання кроссфейдер може перестати працювати або почати хрумтіти, шуміти й працювати з перебоями.

Але існують і більш прогресивні кроссфейдери. Вони розроблені на основі VCA (VOLTAGE Controlled Amplifier), суть якого полягає в тому, що кроссфейдер управляє сигналом підсилювача й не пропускає звуковий сигнал через себе, тобто забруднення й зношування "повзунка" не виявлять дурного впливу на звук. Але навіть при цьому зношування й забруднення кроссфейдера будуть негативно впливати на його механічні характеристики, такі як плавність роботи, легкість швидкість і таке інше.

Ще один тип кроссфейдерів – оптичний. Такі кроссфейдери відрізняються своєю зручністю й безшумністю в роботі, вони мають високу чутливість, а також відрізняються високою швидкістю й легкістю ковзання, що для скретча є немаловажним. Але до «оптиці» треба ще пристосуватися: якщо потрібно буде плавно «витиснути» композицію, спочатку це може не вийти. Крім того пульт з таким кроссфейдером не для всіх стилів музики підійде. Є ще один істотний недолік: оптичні кроссфейдери схильні до засмічення лінз і детекторів в умовах дискотек і клубів через постійну зміну вологості й задимленості приміщення, що приводить до поломки механізму.

Магнітні кроссфейдери стали знайомі багатьом завдяки пультам Vestax. По швидкості й легкості ці кроссфедери не уступають оптичним, але на відміну від останніх не піддаються засміченню завдяки тому, що працюють на основі магнітного поля. Ціна пультів з магнітними кроссфейдерами досить висока, але, судячи з відкликів користувачів, це того коштує.

Еквалайзер

Це обладнання дозволяє працювати з тембром, що має на увазі корекцію звуку по частотах, не змінюючи при цьому тональність. Тому що для електронної музики його наявність дуже важлива, на пульті необхідний хоча б двосмуговий еквалайзер. Зміна частот дозволяє дуже вагомо вплинути на твір, при цьому, чим більше смуг на еквалайзере, тим більше можливостей експериментувати. Крім того потрібно враховувати, що акустичні властивості приміщень у клубах і студії зовсім різні, тому діджею просто не обійтися без еквалайзера. Тим, хто тільки почав рухатися як диск жокей, варто пам'ятати, що дуже часто власники недорогих клубів, у яких прийдеться виступати на початку своєї кар'єри, зовсім не замислюються про акустичні властивості своїх приміщень, обробляючи приміщення підвісними стелями, які дуже неприємно резонують. У таких випадках еквалайзер дозволить помітно поліпшити звук.

Секція еквалайзера в багатьох пультах оснащена функцією зі страхаючою назвою Kill, яка дозволяє одним натисканням кнопки «убити», або зрізати, частоти в смузі.

BPM

BPM (Beat Per Minute) - це кількість бітов (ударів метронома) у хвилину. Усі музичні стилі й усі музичні композиції відрізняються по темпу. У сольфеджіо є розподіл темпів (Ларго, Граве, Адажіо і т.д.), яке відповідає певній кількості ударів метронома. Щоб грамотно, правильно звести треки, потрібно вірно зіставити BPM композицій щоб уникнути «перебиітовки» - дисбалансу між треками. Для цих цілей діджейкі пульти оснащуються лічильниками BPM.

Звичайно такі лічильники мають функції Sync Lock і Beat Assist. Завдяки функції Sync Lock спрощується завдання підрахунку BPM через обмеження максимального показника, встановлюваного за значенням лічильника на момент початку підрахунку. Використання Beat Assist дозволяє задати темп за допомогою кнопки, яка натискається кілька раз у такт.

Є також і автоматичні лічильники. Незважаючи на те, що різні моделі мають різне обладнання автоматики, при її активуванні майже у всіх системах відчувається висока частка фальшивості. Але найкраще навчитися користуватися власним слухом, а не намагатися розібратися із принципом роботи "інтелектуальної" автоматики.

Talk Over

Дослівно Talk Over перекладається як «говорити поверх», простіше говорячи, це функція для мікрофона. Вона знижує рівень основного звуку, виділяючи голос. Активізація найчастіше відбувається через натискання кнопки, але в деяких моделях є автоматичне включення. У пультах, які не мають регулювання рівня, основний сигнал, як правило, знижується у два рази.

Семплер

Для діджейского пульту семплер – досить необхідна річ. Він дозволяє записувати невеликі звукові фрагменти, які відтворюються натисканням кнопки, або закільцьовуються в режимі LOOP. Тривалість запису варіюється залежно від моделі пульта, але досить звичайно 12 секунд для запису й транслювання невеликого фрагмента. Деякі пульти дозволяють прискорювати або сповільнювати фрагмент, що програється, змінюючи або не змінюючи висоту тону. Одним з недоліків семплерів у недорогих пультах є відтворення з невеликою затримкою, що ускладнює пуск уривка в потрібний момент. До цієї особливості потрібно або пристосовуватися й звикати, або взагалі не використовувати цю функцію.

Cue

Cue – це функція прослуховування певного каналу або пари каналів. Прослуховування на практиці проводиться в основному через навушники.

У різних моделях ця функція реалізована по-різному, тому, докладно розглядаючи того або іншого пульта, можна зустріти такі поняття як PFL і AFL. PFL - Pre Fader Listen - дозволяє прослуховувати сигнал окремого каналу до регуляторів, а AFL - After Fader Listen - після.

Також існує окремий ряд пультів, який має функцію Cue Mixing. Вона дозволяє більш зручно й плавно прослуховувати канали в навушниках. На цю функцію виділяється додатковий кроссфейдер.

Cue Split – це функція, яка дозволяє розділити поканально прослуховування в навушниках: у правий навушник, приміром, буде йти "майстер", а в лівий - обраний для прослуховування канал.

Ефекти

Сектор ефектів пульта використовується для того, щоб додати музиці виразності й повністю змінити її. Навіть малокоштовні пульти звичайно мають кілька ефектів, таких як реверберація (емуляція акустичних властивостей приміщень), ділей (цифрова затримка), шифтер (підвищення або зниження висоти тону). Для використання в клубах якості вбудованих ефектів досить, але все-таки спектр настроювань навіть на професійних пультах дуже низький, а якщо ні, то кількість рукояток і перемикачів суттєво збільшилася б. Набагато раціональніше придбати пульт з виходом на ланцюг ефектів і приєднати в цей ланцюг рекові або невеликі настільні ефекти. Таке рішення допоможе суттєво поліпшити якість звучання й збільшити палітру фарбувань звуку.

Індикація й світло

Чим більше світлодіодів, екранів і індикаторів, тим більше інформації для діджея. Ця інформація суттєво допомагає в роботі й сповіщає про можливі помилки, тому чим більше кількість індикаторів на консолі, тим краще. Тим більше це необхідно в темних умовах клубу, де не завжди можна розглянути, на який кут повернут потенціометр, або в якому положенні перебуває фейдер.

Багато пультів мають гніздо для лампи підсвічування, що є перевагою. Лампа використовується стандартна, типу "Goose". Вони широко використовуються звукорежисерами й операторами. Згодом можна настільки звикнути до пульта, хто пропадає особлива потреба в лампі, але, все-таки, включаючи лампу на кілька секунд для зміни пластинки або диска, можна назавжди позбутися неприємних помилок і ситуацій.

Якщо ви тільки стали на шлях удосконалювання в мистецтві діджеінга, для вас нема потреби купувати дорогі пульти з безліччю регулювань і ефектів. Через якийсь час може ці «навороти» вам і знадобляться, але беручи в облік скромний стартовий капітал початківців діджеїв, більш розумно буде зосередити основну суму на покупці програвача, навушниках і комутації.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5752 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус