ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Выбор надежной и ответственной турфирмы - кому можно будет безошибочно доверить свое путешествие  
Просування сайту в пошуковій видачі: засоби й методи  
Основи лікувального харчування й навіщо це потрібно  
Космическая психология или трансформация с мастером  
Диетическое питание больных, которые перенесли операцию на желудке  
Як виростити кавове дерево  
Кофеїн - користь або шкода  
Як правильно випускати птаха гуляти по кімнаті.  
Пляжный отдых на островах Италии (Сицилия, Сардиния, Капри)  
Пігментні плями ,що це таке і як з ними боротися  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
грудей   Вона   бюджет   янцзи   фото   молочниці   определяется   комір   Геморрагические   onprint   салон   Лептоспироз   isic   2001   реєстр  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Приготування домашнього вина
Приготування домашнього вина
Вином називаються лише ті напої, які утворюються шляхом бродіння дріжджами соку плодів і ягід, у результаті якого цукор перетвориться в етиловий спирт і вуглекислий газ із виділенням теплоти. Багато посібників з виготовлення вина в домашніх умовах містять складні технологічні приймоми, як водяний затвор, сульфітація, застосування чистої культури винних дріжджів, що відлякують початківців і є практично непридатними.   Приведу технологію виготовлення солодкого десертного виноградного вина з бродінням мезги. Зразкові характеристики такого вина: алкоголь - 15%, цукор 15-20%, кислотність 0,8%. Поясню кілька спеціальних термінів, незрозумілих для починаючих виноробів. Мезга - роздавлені ягоди або фрукти. Сусло - сік, що бродить. За рахунок чого відбувається брдіння вина в домашніх умовах, якщо ми не маємо чистої культури винних дріжджів? За рахунок диких дріжджів, які завжди є удосталь на поверхні плодів і ягід.
   
   Тому перед тим, як роздавити ягоди, їх категорично забороняється мити, щоб не змити дріжджі. По цій же причині не можна збирати ягоди після сильних дощів. Нехай вас не бентежить те, що ягоди в пилу. У процесі виготовлення вино самоосвітлюється. Отже, зібравши стиглі грона, відокремивши їх від гребенів, ми роздавлюємо їх і отриману мезгу поміщаємо у відповідну ємність із широким горлом. Ємність повинна бути заповнена на 2/3 її обсягу. Це може бути дерев'яна або пластмасова бочка, скляний балон або емальована каструля, але в жодному разі не алюмінієва або мідна.
   
   Температура приміщення, у якім буде відбуватися бродіння, повинна бути 18-23 град. Це дуже важливо. При більш високій температурі якість вина буде більш низькою і навіть може відбутися оцтово-кисле бродіння, і вино перетвориться в оцет. При більш низькій температурі бродіння може не початися. От тому, якщо ягоди збиралися при зовнішній температурі нижче 15 град., їх не можна відразу дробити, а потрібно кілька годин почекати, щоб вони прогрілися до оптимальної температури. Ємність із мезгою потрібно накрити чистою тканиною, щоб не завелися винні мушки. На другий день повинне початися бродіння.
   
   Мезга буде підніматися вуглекислим газом, що виділяється, догори, утворюючи над суслом шапку. Шапку мезги, що піднялася потрібно кілька разів у добу перемішувати. Якщо цього не робити, мезга може закиснути. На 3-5 день мезгу віджимають через друшляк, а вичавки використовують на корм худобі або викидають на компост. Під час бродіння мезги, витягаються ароматичні речовини, що перебувають у шкірочці ягід, барвники і вино, приготовлене таким способом, набагато пахучіше, більш інтенсивно пофарбоване й екстрактивне, чим вино, приготовлене на вичавленому соку.
   
   Після віджиму мезги суслом, що утворювалося, наповнюють ємність на 3/4 обсягу й ставлять на додаткове бродіння. Більшість авторів із цього моменту рекомендують ставити водяний затвір, тобто щільно закривати ємність кришкою або пробкою, а вуглекислий газ, що утворюється, відводити через шланг, опущений в склянку з водою. Але це дуже незручно для долівок, додавання цукру і т.д. Водяной затвір ставлять для ізоляції сусла, що бродить, від кисню повітря, щоб не відбулося скисання. Але чи так він потрібний? Поки йде інтенсивне бродіння - рясне виділяється вуглекислий газ. І якщо ємність не щільно прикрити кришкою або пробкою; те між суслом і кришкою утворюється шар вуглекислоти, яка важче повітря і є своєрідною пробкою, що охороняє сусло від контакту з повітрям. Бажаючі можуть переконатися. Зніміть кришку й швидко піднесіть до сусла, що бродить, запалений сірник. Сірник миттєво згасне. Отже, обійдемося без водяного затвора, а газ, що виділяється, буде виходити через нещільності між ємністю й кришкою. У цей момент потрібно стежити, щоб простір між суслом і кришкою був мінімальним. Для цього ємність потрібно постійно доливати ( у міру загасання бродіння) з іншої, меншої, ємності.
   
   З 1% цукру утворюється 0,6% спирту. Але тому що більшість сортів винограду в центральних областях України рідко накопичують цукор більш 20%, то одержати солодке вино міцністю більш 10-12% неможливо. Для цього потрібно додавати цукор. Через 2-3 дня сусло, що бродить, потрібно коштувати на цукор. Як тільки ви відчуєте, що сусло стало кислуватим (значить цукор вже перетворився на спирт), потрібно на кожний його літр додати 50 г цукру, ретельно перемішавши. Так повторювати кілька разів, доти, поки не відчуєте, що вміст цукру не знижується. Значить бродіння припинилося, а сусло нагромадило спирту близько 15%. Справа в тому, що основна маса дріжджів не може жити в середовищі зі вмістом спирту вище 15-16%. Тобто вони самі себе гублять і осідають на дно.
   
   Від початку й до цього моменту ( залежно від температури) сусло бродить 2-4 тижня. Зважені часточки опускаються на дно, і сусло частково світлішає. Його потрібно зняти з осаду за допомогою сифона (шланга) і додати цукор по вашому смакові. Деякі пропонують після цього поставити ємність під водяним затвором у підвал для подальшого посвітління й дозрівання провина, яке триває кілька місяців. Але водяний затвор і на цьому етапі для вина міцністю 15% не потрібний. Вино з таким вмістом спирту вже не скисне. Справа в тому, що й у цей момент буде йти дуже тихе бродіння, і в герметично закритій ємності (скажемо, у скляному балоні) може створитися такий тиск, що його просто розірве. Для того щоб цього не відбулося, потрібно придушити життєдіяльність, особливо сильних дріжджів, що залишилися . Дріжджові бактерії при температурі понад 70 град. гинуть. Отже, вино потрібно пропастеризувати при температурі 75-80 град. протягом двох годин. У кого є газова колонка, це дуже зручно робити у ванні, за умови, звичайно, що обсяг вина значний. Особисто я занурюю у ванну в 20-літрових балонах близько 100 л вина. Балони повинні бути неповно налиті, тому що якийсь час буде йти інтенсивне бродіння при рясному виділенні піни. Природно, пробки або кришки повинні бути нещільно закриті. При відсутності колонки пастеризація проводиться на газовій плиті. Після закінчення теплової обробки балони доливаються доверху й щільно закривають пробками. Наступного дня, після остигання, вони виносяться в льох. Прогріте вино прекрасне освітлюється й швидко дозріваючи, стає м'яким, бархатистим і гармонічним. Вам тільки залишається кілька разів зняти його з осаду.
   Домашні вина, отримані без спиртування, набагато м'якше й гармонійніше кріплених, тому що спирт у них повністю асимільований (злитий) з елементами вина.
   Десертне вино - напій міцний. Правильно приготовлене, воно не піддане оцтовому скисанню, не пліснявіє при будь-якій температурі зберігання.
   Для приготування десертних вин, виноград краще збирати в перестиглому стані, тому що він має більше цукру, і вино виходить із приємним ізюмним тоном.
   Вино, розлите в пляшки, слід зберігати в сухому, прохолодному ( від 8 до 16 град. С) приміщенні, столові й шампанські вина - обов'язково лежачи.
   Кожне вино має свій оптимальний строк життя: біле столове й шампанське - 3-5 років; червоне столове - 5-10 років; десертне - 20 років; лікерні й міцні вина -100 років і більше.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 13409 | 16/01/2011 Захоплення, хобі - Виноробство, виготовлення спирту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус