На відомому в усьому світі вин заводі “Массандра” існує найбагатша колекція рідких вин, засновником якої був князь Голіцин. На цьому ж заводі намагалися підтвердити теорію користі вживання вина, так зване -винолікування (енотерапія - в офіційних колах медиків).
Дослідження проводилися дуже серйозні, і відповідь була позитивною. Дійсно, вино можна вважати не тільки напоєм бадьорості й радості, але й ліками. Енотерапия стала самостійним напрямком у медицині у Франції, десь в XVIII сторіччі, але про цілющі властивості вина люди знали вже тисячі років…
У Франції зібрали всю можливу інформацію й підсумували накопичені знання людства. Американці, які скептично ставилися до вина, визнали свою помилку й починають усе частіше включати червоне й біле вино у свій раціон харчування. Винолакування проводиться винятково за допомогою натуральних високоякісних сухих вин, без додавання цукру, у противному випадку - цілющий ефект мінімальний. Вважається, що червоне вино (сухе) більш корисно, ніж біле сухе вино, це пов'язане із процесом виробництва й речовинами, які потім залишаються в вині. Еталоном вин вважаються ті, які зроблені з винограду, вирощеному на територій південно-західної Франції й італійської провінції на Сардинії. Рекомендована доза вживання вина 150 - 200 мл на добу.
Червоне вино здатне вбивати паличку Коха, холерну паличку, виводить радіонукліди, зміцнює стінки судин, підсилює згоряння жиру в організмі. Учені виділяють серед багатого на різні елементи червоного вина такі компоненти -процианідін (він не дає можливість раптово звужуватися судинам, роблячи їх більше пружними й еластичними) і ресвератол (перешкоджає відкладанню холестерину на стінках судин, запобігаючи, таким чином, закупорюванню).
Біле вино поліпшує роботу шлунку, а особливо воно корисно тим, у кого знижена кислотність, захищає від хвороби Альцгеймера, підвищує щільність костей, сприяє кращому засвоєнню кальцію, поліпшує стан легенів, корисно при діареє й метеоризмі і т.д. Для поліпшення травлення біле вино приймають перед обідом в обсязі до 150 мл., можна також між закускою й гарячим блюдом.
Не рекомендується вживати вино: при наявності хвороби печінки, підшлункової залози; під час приймання ліків, які несумісні з алкоголем; жінкам що годують і вагітним жінкам; або якщо лікар заборонив з інших причин.