ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Тема 7. Отношения организаций с государством и местной общественностью  
Як привчити дитину до горщика  
Щоб діти не боліли навесні  
Каталоги статей, їх плюси  
Купити або розкрутити?  
The Rush: Battles Of The Terra  
Бездетность — рок или симптом?  
Літо не кращий час для зачаття  
Звукозапис у польових умовах  
Сервіси поширення Прес-релізів – чому для компанії важливо бути в новинах  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Освещение   Яндекс   роботи   Послеродовые   медицина   ПРОДУКТЫ   весілля   клітки   проститутки   херсон   інтернет   кузовні   цены   виробів   картинки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Виноградне вино. Типи вин та їх приготування.
Виноградне вино. Типи вин та їх приготування.
Гарні столові сухі білі й червоні вина виготовляють із винограду білих сортів (Рислінг, Аліготе, Мцване й ін.) і сортів із чорним і темно-червоним фарбуванням шкірочки (Каберне, Матраца, Сесно й ін.). Причому червоні вина виготовляють тільки з винограду з пофарбованими ягодами


Сухі вина
   
   Гарні столові сухі білі й червоні вина виготовляють із винограду білих сортів (Рислінг, Аліготе, Мцване й ін.) і сортів із чорним і темно-червоним фарбуванням шкірочки (Каберне, Матраца, Сесно й ін.). Причому червоні вина виготовляють тільки з винограду з пофарбованими ягодами, а білі вина можна одержувати із усіх сортів винограду. Для приготування білого вина віджим роблять відразу після дроблення ягід і сік бродить без твердих частин грона. Для червоних вин відділення соку від твердих частин іде за бродінням, щоб барвні й дубильні речовини, що перебувають у шкірочці й насіннях ягід, під час бродіння перейшли в сусло. Вони не тільки офарблять напій у темно-червоний цвіт, але й додадуть необхідний червоному вину в'язкий, терпкий смак.
   
   Особливими по смакові й фарбуванню є сухі кахетинські вина, приготовлені бродінням сусла на меззі. У половини зібраного винограду відокремлюють на тертці грони, потім обидві порції винограду змішують і роздавлюють дерев'яної толкушкою або валиком. Роздавлену мезгу разом з гронами поміщають у діжку або емальоване цебро. Негайно додають закваску дріжджів у кількості 1-2% від поставленої на бродіння мезги. Мезгу перемішують і залишають бродити днів десять. Щодня мезгу перемішують. Поверх мезги укладають дерев'яний кружок, щоб вона не спливла. Надалі проводять ті ж роботи, що й при готуванні червоного сухого вина. При бродінні треба уважно стежити за температурою.
   
   Вино витримують 2-3 місяця. За цей час воно стає м'якше й втрачає первісну брутальність. Вино, у якім під час зберігання випав осад (це стосується насамперед червоних кахетинських вин), не вважається браком. Осад являє собою дубильні й барвники, які природно осаджуються під час зберігання вина.
   
   Напівсолодкі й солодкі вина
   
   Напівсолодкі й солодкі вина готовлять із сортів винограду, які до моменту дозрівання накопичують не менш 23 % цукру (Мускат, Сапераві і т.д.). Виноград для одержання напівсолодкого й солодкого вина повинен бути таким зрілим, щоб дріжджі не змогли сбродити увесь цукор, перш ніж алкоголь знищить їх. Грона зрізують у суху ясну погоду, коли у винограді накопичується максимальна кількість цукру.
   
   Для того щоб вино було солодким, після бродіння в ньому повинна залишитися помітна кількість цукру, так званий залишковий цукор. У домашніх умовах приготувати таке вино можна, застосувавши нескладний метод, який полягає в припиненні бродіння, перше ніж увесь цукор перетвориться в алкоголь. Придушити життєдіяльність дріжджів можна шляхом нагрівання.
   
   Перед нагріванням вино знімають із осаду, наливають у три- й десяти-литрові сулії й закривають щільною ватяною пробкою. Пробку обертають пергаментним папером і закріплюють мотузкою. Потім сулії з вином ставлять у бак з водою й повільно нагрівають воду до 75-80 °С. Ця температура підтримується протягом 30 хвилин для трилітрових сулій і 45-50 хвилин - для десятилитрових. Після цього посуд з вином виймають із нагрітої води й протягом доби відстоюють при кімнатній температурі. Наступні два місяці вино відстоюють у підвалі до повного посвітління. Періодично потрібно перевіряти стан вина: воно не повинне забродити, а на поверхні не повинне бути ніяких плівок. Прояснене вино знімають із осаду, розливають у пляшки до верху горлечка, щільно закривають корковими пробками й удруге пастеризують при температурі 70-72°С. Час пастеризації для півлітрових пляшок -25 хвилин. Щоб при нагріванні пляшка не лопнула, на дно каструлі або чана з водою кладуть дерев'яний кружок або ґрати. Остигле вино готове до вживання.
   
   Солодке вино також можна приготувати змішуванням сухого вина й пастеризованого соку. Вино й сік змішують перед вживанням у пропорції 7:3 (сім частин вина й три частини виноградного соку).
   
   Зберігання виноградного вина
   
    Як відомо, смак вин - і червоних, і білих - поліпшується згодом. Оптимальні умови для витримки й зберігання вина - у темному й прохолодному підвалі при температурі 8 -12°С, де вино може зберігатися й дозрівати довгі роки. При відсутності льоху або підвалу пляшки з вином потрібно зберігати в горизонтальнім положенні на стелажах поза досяжністю сонячного світла й джерел тепла. Більш-менш тривала витримка й уміле зберігання забезпечать одержання смачного й стійкого напою, що не уступає по смакові зробленому промисловим способом.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5345 | 16/01/2011 Захоплення, хобі - Виноробство, виготовлення спирту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус