ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Що з’їсти на ніч без шкоди для фігури  
Столиця готується до Всесвітнього дня туризму  
Рецепти з картоплею  
Геройские похождения храброго мальчишки в мультипликационном фильме Бен 10  
Рітідектомія  
Вам теж цікаво, як перевірити екологічний стан приміщення та якість продуктів харчування?  
Весільна фотозйомка Неперевершений альбом  
Як спокусити чоловіка  
Діагностика та лікування захворювань у Ізраїлі  
Минуле пройшло  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
перед   рахунок   Arnold   збільшення   договір   вина   Chicco   стиль   флюктуация   масаж   продуктів   мода   аденовирусная   вибрати   лікування  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Повернення з Єгипту. Що привезти на пам'ять?
Повернення з Єгипту. Що привезти на пам'ять?
Відвідавши яку-небудь країну, ми прагнемо залишити про неї пам'ять. Звичайно це фотографії й сувеніри. На фотографіях ми зупинятися не будемо, оскільки зробити якісні фотографії з появою цифрових фотоапаратів стало справою простою і доступною кожному. А от на тому, які саме і як придбати сувеніри в Єгипті ми зупинимося детальніше.   
   Найбільшим попитом серед наших співвітчизників користуються такі предмети, як картуш, ароматичні масла, статуетки з алебастру, хустки, кальян, скарабей, папірус, чай каркаде, “Каф Мар’ям”, карбування. Це традиційний набір сувенірів, які привозяться з Єгипту. Де ж придбати ці сувеніри, щоб не розоритися, але й купити якісну річ? Схід – справа тонка. Торгівля для місцевих мешканців є справою шляхетною і просто сидить у них у крові. І, до того ж, кожний місцевий житель прагне заробити на туристах, адже рівень життя в країні не занадто високий. Тому, до всякого роду порад відвідати «найдешевшу крамницю», потрібно ставиться скептично. Адже проводячи вас до крамниці, вони розраховують одержати грошову винагороду, як від вас, так і від продавця. І вже тим більше не варто придбавати товари біля історичних пам'ятників під час екскурсій. Ціни тут позахмарні. Те що тут коштує кілька десятків доларів, на ринку можна придбати за кілька єгипетських фунтів. Тому не слухаємо «доброзичливих» порад гідів на екскурсії й місцевих мешканців, а відправляємося самостійно на ринок або по магазинах. У Каїрі ринок розташовується в старім місті й називається « Хан-Ель-Халілі». Добратися туди можна на таксі. Як на будь-якому ринку, не варто відразу кидатися на першу річ, що сподобалася. Варто походити по ринкові, приціниться до товарів, а потім починати покупки. І найголовніша умова успішного шопінгу – це вміння торгуватися. У цьому немає нічого соромного. Адже це схід. І продавець завжди готовий до того, що покупець буде торгуватися, і сприймає це як винне. І завжди готовий зробити знижку наполегливому покупцеві. Він скоріше здивуватися тому, що покупець не попросив знижки. Так, що торгуйтеся на здоров'я. Але не все потрібно здобувати на ринку. Ювелірні вироби, шкіряне взуття й одяг, якісні ароматичні масла краще здобувати в магазинах з випискою сертифіката, на випадок підробки або неякісного товару. Ми вже згадували, які сувеніри користуються найбільшим попитом у наших туристів. Кілька слів про них.
   
   Картуш. Картуш – це прямокутна або овальна рамка, у яке вписувалося ім'я фараона. Вважалося, що він захищає від лиха і напастей. У наш час у будь-якому ювелірному магазині вигравіюють на браслеті або підвісці ваше ім'я давньоєгипетськими ієрогліфами. І прекрасний талісман готовий.
   
   Ароматичні масла. Саме із цих масел створюються всесвітньо відомі аромати. Придбавши ці масла й одержавши поради від продавців, ви самі зможете зробити власні аромати, яких не буде ні в кого.
   
   Статуетки з алебастру. Дуже популярний сувенір. Вироби з гарного алебастру зберігають свій вид протягом багатьох років. Найкраще здобувати такі статуетки на алебастровій фабриці в Луксорі.
   
   Хустка. Така хустка використовується при виконанні танцю живота. Виконані вручну, вони звичайно обшиваються бісером, намистами, стеклярусом. Мають великий успіх у представниць прекрасної статі.
   
   Кальян. Кальян використовується в багатьох країнах арабських країнах. Але використовуваний у Єгипті кальян, де він зветься «дулі», вважається класичним. Це прекрасний сувенір, що дає можливість розслабитися, що й воскрешає спогаду про прекрасний відпочинок.
   
   Скарабей. Вироби у вигляді жука-скарабея виготовлялися ще в часи фараонів, і були дуже популярні. Причин цьому багато. По-перше, скарабей вважається символом країни. По-друге, по переказу скарабей є знаком головного божества Єгипту – Амона-Ра. І, отже, повинен приносити удачу й щастя.
   
   Папірус. По праву його можна назвати першим папером. Виготовляється він за спеціальною технологією зі стебел папірусу. За давніх часів папірус використовувався для написання різних текстів. У наші часи це сувенірна продукція із зображеннями богів, фараонів і просто ієрогліфів. Папірус дуже часто підробляють, тому здобувати його краще в спеціалізованих майстернях.
   
   Чай каркаде. Це самий смачний і корисний сувенір. Його часто називають «чаєм фараонів». Чай складається із квіток суданської троянди, і коли настоюється, то здобуває темно-червоний колір і злегка кислуватий смак. Вважається, що він очищає кров і надає сили. Можна вживати як у гарячому, так і в холодному виді.
   
   «Каф Мар’ям». Це всього лише кошик з висохлими пучками трави. Назва цієї трави переводитися на російську мову як «рука Марії», і ця рослина має одну дивну властивість. Як що ця суха трава постоїть у воді пару днів, і вона оживає. На гілочках цієї трави з'являються маленькі квіточки. Така рослина не може не приносить удачі в справах. Так говорить легенда.
   
   Карбування. Звичайно це тарілки з ієрогліфами й арабською в'яззю або кальяни, прикрашені орнаментом. Але, здобуваючи сувеніри, не забувайте, що в місцевих мешканців фігурки саркофагів, пірамідок, шакалів і сфінксів вважаються символами смерті. Вам, я думаю, вони ні до чого.
   
   Також не варто витрачати грошей на придбання черепашок і коралів, які заборонені до вивозу із країни. Вдалих покупок!
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4573 | 09/01/2011 Туризм, подорожі - Види туризму

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус