ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Життя вдалося – ідемо торгувати в Інтернет  
Відень, Вино Дизайн сполучи корисне із приємним!  
Основи розкручування інтернет-сайту в пошукових системах  
Як стати діджеєм  
Злые птицы - один из самых уникальных на всей планете геймплеев  
gmslots.com зеркало
Грудне вигодовування може нашкодити  
Проколювання вух  
Правильний догляд за акваріумом  
10 рецептів з використанням соковичавниці  
Як стати діджеєм  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Роздільне   google   помощь   лате   співробітництво   Marshall   роль   СИСТЕМИ   запрос   містить   розвиток   Сепсис   едкий   догляд   туляремия  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як фотографувати в подорожі
Як фотографувати в подорожі
Про те, які помилки не дозволяють створити гарні фотографії в подорожі. Не важливо який у вас фотоапарат, дорога дзеркальна або дорога компакт-мильниця. Головне, щоб ваші фото були цікаві не тільки фотографові, але й глядачеві   
   
   От ви в захваті розповідаєте про свої подорожі супроводжуючи опус показом гігабайт фото. Ока горять, і серце готове вистрибнути із грудей від захвату. А друзі чемно посміхаються й косяться на годинник. Що ж робити, очевидно ваші фотографії не передають того захвату, який відчуває мандрівник від споглядання чужих земель, або ви просто не знаєте, як правильно їх фотографувати? Давайте розберемося що не так. Подивимося, які ради по «правильності» фотографування можна дати.
   Існує окремий напрямок travel фотографія. Давайте надихнемося свідомістю того, що travel фото, це серйозно, а туристичне фото – це як в усіх.
   Будемо вирізнятися.
   
   Типові фотографії. У всіх туристів фотографії парламенту в Будапешті (і будь-якої інший «головної» визначної пам'ятки) виглядають однаково. Це найстрашніша помилка – бути як усі. Уся справа в тому, що група туристів підходить в «крапці» слухає екскурсовода й робить фото. Із дня в день, рік у рік. Усе з того самого місця, в усіх ті самі фотографії. Що робити?
   Відривайтеся від групи й шукайте цікаві ракурси. Той же парламент буде виглядати іншим, якщо зняти його з моста Сігет, а не із протилежного берега Дунаю. Так ви зможете захопити в кадра й міст Перетині й палац. З моста Перетині можна зняти парламент під крутими кутом, використовувати в якості «рамки» конструкції моста або включити в композицію кораблик, усе краще чим бездумно натиснути кілька разів на спуск і подивитися ці фотографії раз у житті.
   
   Типовий час зйомок. Усі туристичні фотографії страждають від сонця або його відсутності. Я все про те ж – юрба туристів приходить до пам'ятника архітектури завжди в тей саме час. І гірший з них – полудень. Не тільки тому, що пече й сонце зліпить, а ще й тому, що цей дуже поганий час для фото. Яскраве сонце «випалює» знімок, опівдні тіні зникають, як ви напевно чули, усе виглядає плоским і нецікавим. І всі туристичні фото однакові!
   
   Будьте оригінальні й не ледачі. Шукайте найбільш вдале висвітлення.
   Давайте не лінуйться, вам ніщо не заважає прийти до цього місця ще раз на заході або вночі. А для самих самовідданих існує ще й світанок. Одного разу мені довелося прокинутися в 4-30 ранки в місті Дебрецен в Угорщині, я прагнув сфотографувати його без суєти й з гарним висвітленням, ризикуючи спізнитися потім на автобус. І я не секунди не пошкодував. Таких фотографій я не зміг знайти в Інтернеті більше ніде, це дуже радує.
   
   Саме «смачне» час для фотографування міста, по-моєму, ніч. Уночі місто розквітає ошатними вогнями або поринає в таємничий морок. Усе залежить від того, як фотограф захоче його показати. Уночі фотоапарату важко фокусуватися, а витримка зростає й вимагає штатива. Мало хто возить за собою в подорожі штатив, але ж існують і інші нерухливі об'єкти: тумби, поруччя, комунікаційні шафи, парапети, і навіть земля. Просто поставте фотоапарат на надійну «підставку» і встановите затримку спрацьовування затвора – ніякий «шевеленки» уже не буде. От два фото з Берліна. Того самого Berlinen Dom зроблені вночі й днем, а яке різне враження вони роблять.
   
   Невдала композиція. Сумніваюся, що хтось із мільйонів туристів з дорогими «мильницями» у руках дочитував до кінця інструкцію до фотоапарата. Що вже говорити про товсті книжки по композиції, психографиці або схемах «золотого перетину». Так воно вам і не потрібно, досить того, щоб ви зрозуміли що кадр можна компонувати по-різному, і від зміни композиції зміниться враження від знімка.
   
   От перед нами величний готичний собор. Якщо ви прагнете передати його велич, що пройшла через століття, те, мабуть, що лінії на вашому кадрові повинні вертикальними, а сам собор буде самотньо перебувати в центрі кадра. Якщо зрушити собор убік, у кадр попадає його попередник, базиліка в романському стилі. От їх уже двоє, один великий і стрункий, другий, низенький, пузатий з маленькими віконцями. Ми одержуємо протиставлення двох об'єктів, собор уже не самотній і навіть не величний, їх двоє й вони взаємодіють. Комусь це може здатися натяком на Дон Кіхота із Санчо Пансой. У кожному разі, ми подумали про композицію, а думати завжди корисно.
   Горизонтальні лінії створюють враження надійності й урівноваженості, діагональні – динаміки… Взагалі – читайте книги про композицію у фотографії або живописі.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5548 | 09/01/2011 Туризм, подорожі - Різне про туризм

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус