ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Секс-музеї Європи  
Прагнете бути самим собою?  
Практика ділового знайомства  
ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки для приміщень  
Як вибрати бігову доріжку для дому  
Курящі матері народжують дівчаток  
Ковбаски курячі  
Весна встаємо на ролики!  
Львовская кухня  
Плюсы от статей с вечными ссылками  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
геркулес   линолева   комір   Геморрагические   кислоти   АВТОПОКРЫШЕК   isic   ІНСТРУКЦІЯ   MG15CDR   весілля   виробів   фотообои   Воно   перед   подарки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Мандрівникові: мова жестів
Мандрівникові: мова жестів
Скільки народів, стільки й традицій, звичаїв, настільки своєрідних і часом суперечливих, що навіть запеклий мандрівник може помилитися у самій звичайній життєвій ситуації   
   
   Якщо ви відвідали Бразилію, утримайтеся від широко розповсюдженого жесту "ОК". Курйоз, який аж ніяк не зміцнив дружні відносини США й Бразилії, відбувся із президентом США Річардом Ніксоном. Справа була в 50-х роках минулого сторіччя. Відвідавши із дружнім візитом цю чудову країну, Ніксон як жест вітання показав "ОК" зустрічаючим. Цей зовсім безневинний жест викликав буру обурення серед корінних мешканців Бразилії й одержав негативні осудливі відгуки в пресі, масові трансляції по телебаченню. Виявляється, у цій країні подібний жест означає те ж, що й у країнах Європи, США висунутий уперед середній палець кисті. Природно, що жест Ніксона викликав виправдане обурення мешканців Бразилії.
   
   Якщо перед вами Греція й ви вирішили покуштувати блюда національної кухні, скориставшись гостинністю місцевих мешканців або пообідавши в закусочній, не варто вводити в обурення або здивування привітних хазяїв зовсім невинним на перший погляд жестом висунутої вперед руки, розгорнутою долонею назовні. Для нас цей жест позначає: "Дякую, я вже ситий, ваша мусака під баклажанним соусом просто чудо, але я вже ситий". Але житель Греції витлумачить цей жест зовсім інакше: " Дякую, я вже ситий, ваша мусака під баклажанним соусом просто чудо, але ви викликаєте в мене таку відраза, що я б...". Не будемо продовжувати фразу. Пояснюється це тим, що збережений із часів Візантійської Імперії жест, називаний "мутза" застосовувався для висловлення свого відношення злочинцям, яких провозили для ганьби по всьому місту на конях, з вимазаними дьогтем або вугіллям обличям в якості покарання. Так що висловлюючи мовою жестів подяку за гостинність і смачний обід, будьте пильні, щоб і самому не схибити, і не травмувати привітного хазяїна, який зрозуміє ваш жест згідно із прадавньою традицією, яку слід прийняти, раз ми користуємося гостинністю цієї країни.
   
   Трапеза на Філіпинах, у Китаї, Тайланде теж справа тонка. Тут законом гостинності, але й навіть справою честі хазяїна вдома або кафе, нащадків прадавньої й мудрої націй, де ви зупинилися перекусити, є не просто привітне приймання, а стіл, що просто ломиться від вишуканих блюд. Але на жаль, слід ураховувати не дуже високий рівень життя в цих країнах і бажання хазяїв не завжди збігаються з їхніми можливостями. Тому проявом гарного тону буде залишити небагато їжі на тарілці, показуючи цим, що хоч їжа була чудова, ви зовсім ситі. І навпаки до останньої крихти з'їдена їжа буде прямою образою й свого роду докором хазяїнові, переконаному в тому, що він так і не зміг нагодувати такого голодного, вибагливого й на додачу невихованого гостя.
   
   Якщо ви вирішили відвідати Західну Африку або Південну Америку, утримайтеся від вираження вітання, розташування до співрозмовника, у знак задоволення підняттям нагору великого пальця руки. Цей жест і так завдяки омані істориків, не був знаком помилування поваленого в бої гладіатора.. Дарування життя гладіаторові означало підняття нагору кулака. У сучасності в цих регіонах цей жест є знаком навіть агресивного й украй непристойного наміру до того, хто стоїть перед вами. Будьте акуратні, інакше нічого дурного не підозрюючи, ви образите людину.
   
   Саудівська Аравія - це вам не Франція, і не Англія, і не Швейцарія. Ви перебуваєте в країні із прадавньою, індивідуальною культурою, культурою досить своєрідною, що й вимагає до себе розуміння й поваги. Згідно із Шаріатом, знайомиться, здороватися, просто спілкуватися на людях з особами протилежної статі без супроводу чоловіка або старшої жінки є вкрай непристойно. Навіть сьогодні для багатьох це є проявом розбещеності, аморальності. В Аравії жінка не має права виступати в суді, не має права голосу, не має права мати власний бізнес. Проте, не варто забувати, у кожній країні свої склавшиєся століттями традиції й погляди на життя. І наскільки б вони не були своєрідні, ми не маємо ніякого морального права їх засуджувати й тим більше порушувати, перебуваючи на території цієї країни або в спілкуванні з її представником.
   
   В Індії, У Шри -Ланці, деяких Регіонах Африки, Середнього й Близького Сходу їсти потрібне винятково правою рукою. Приймання їжі лівою вважається блюзнірством і верхівкою непристойності. Згідно з Кораном, Пророк приймав їжу рукою правою, а Сатана був лівшею і відповідно, лівою. Так що, відвідуючи перераховані вище країни, щоб не нанести образи релігійним поглядам людей, з якими прийдеться спілкуватися, необхідно враховувати й такі нюанси.
   
   Піднебесна Імперія, Китай -- країна прадавньої культури, глибокої філософії й тонких жестів, зрозумілих далеко не кожному європейцеві. Допустимо, потрібно сто раз подумати й попросити поради, перш ніж дарувати подарунок. Годинник у подарунок, до того ж якщо він загорнений в білий папір асоціюється зі смертю, із тлінністю буття. Досить таки недоречний подарунок у Китаї, до того ж до дня народження.
   Аналогічні асоціації викличуть і піднесені білі квіти в чудесній країні Бангладеш, навіть якщо вони даруються з найкращих спонукань.
   
   Це невеликий список нюансів, швидше за все відомий запеклим мандрівникам, але все-таки не зайвий для ознайомлення тим, хто перший раз відправляється в поїздки, екскурсії по незнайомих країнах. Щоб не потрапити в незручну ситуацію, краще познайомитися зі звичаями країни, а повернувшись, поділитися казковими враженнями із друзями й близькими, занести замітки, фото про подорож, екскурсію в блог на сайті або порталі про світові визначні пам'ятки, вони будуть прочитані й комусь придадуться, а також знайти цікаву й корисну інформацію про інших країнах, одержати або дати пораду перед новою поїздкою. Адже світ безкрайній. Подорожуйте, пізнавайте, ділитеся враженнями!
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4549 | 09/01/2011 Туризм, подорожі - Різне про туризм

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус