ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Щодо основних тенденцій розвитку міжнародної ситуації та зовнішньополітичної стратегії Китаю у нових геополітичних умовах сучасності  
Новий рік тільки в міні! Кращі вправи для ніг  
Мелкая электроника  
Секрети зачарування  
Солнечный свет, фламенко, искусство, выгодные цены и превосходная еда!  
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ПРИ РАБОТЕ НА КОМПЬЮТЕРА  
Оперна музика допоможе заспокоїти серце  
У США туристи можуть відчути полігамію  
Герань (пеларгонія)  
Ендометрит і периметрит  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
boss   2001   isic   стиль   людства   .com   харчування   active   грипп   onprint   менеджмент   2011   Free   Chicco   область  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Тисо-Самшитовий гай у Сочі
Тисо-Самшитовий гай у Сочі
Самшитовий гай - унікальний куточок природи. Гай являє собою недоторканий прадавній ліс, який більш 30 мільйонів років тому вкривав більшу частину Євразії. У тінистих заростях самшиту панує прохолодь. З гілок найдавніших дерев-велетнів звисає мох, уздовж стежок тягнуться папороті висотою з людський зріст. Усе це більше походить на декорацію до фільму про динозаврів.   
   Але насправді цей, видалося б, настільки фантастичний пейзаж розташований усього в напівгодині їзди від гучного центру сучасного курорту.
   У наш час в усьому світі залишилося кілька таких заповідних місць, одне з них в Сочі. Велику роль у цьому зіграв теплий і вологий субтропічний клімат узбережжя Чорного моря. Гай входить до складу Кавказького Біосферного заповідника, і є однієї з найбільш доступних його частин.
   Незважаючи на невелику площу, ледве більш 300 га, у гаї зібрані більш 200 видів рослин. Більшість їх їх є ендемиками Північного Кавказу, тобто більше у світі ніде не зустрічаються. Основний масив становлять тис і самшит. Самшит, або як його називають залізне дерево – одне з найдавніших видів дерев на Землі. На нашій планеті вже не залишилося природніх самшитових лісів. Тому Тисо-Самшитовий гай унікальний заповідник. Самшит дуже повільно росте, не більш одного міліметра в рік. У гаю можливо побачити самшит віком 500 років, таких екземплярів у світі залишилося одиниці, і розташовані вони по більшій частині в ботанічних садах. Так само в заповіднику збереглася найбільша у світі ділянка тисового лісу. Вік деяких дерев перевищує 2000 років, а висота більше 30 метрів. Ягідний тис, так само як і самшит, є представником доісторичної флори, що перебуває в наші дні під погрозою зникнення.
   В 30-х роках територія Тисо-Самшитового гаю була оголошена заповідною. Були прокладені бетонні туристичні тропи, що зробило прогулянку комфортною й безпечною. У гаї прокладено два екскурсійні маршрути різної довжини. Але все-таки найбільш барвисті враження ви одержите, пройшовши по Великому кільцю.
    Для тих, хто придбав путівку в Санаторій Світлана в Сочі можливо замовити екскурсію в тисо-Самшитовий гай в екскурсійному бюро, розташованому в холі санаторію.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4075 | 09/01/2011 Туризм, подорожі - Види туризму

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус