ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
    Історія моди
    Аксессуари
    Догляд за одягом
    Мій стиль
    Модні тенденції
    Національний одяг
    Одяг для чоловіків
    Сучасна мода
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Рецепти з кабачками  
Гітарні ефекти: дилей, ревер  
Як спокусити чоловіка  
Щодо оптимізації структури товарообігу між Україною та Китаєм  
Здоровая пища- для здоровой жизни  
Как не промахнуться при покупке межкомнатных дверей из дерева  
Тренажери – не примха, а усвідомлена необхідність  
Де живе холестерин  
Не сплячі красуні  
Улаштуємо розвантажувальний день!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
кофт?   СИСТЕМИ   пальто   билеты   групі   бюджет   інсульт   Виникнення   Сепсис   плаття   відносини   фламенко,   вирахувати   робіт   коліт  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Надягаємо кімоно
Надягаємо кімоно

   Це не так просто, як деякі могли б думати (адже традиційне кімоно містить дванадцять або більше окремих частин). Спочатку визначимося з основними частинами цього традиційного японського костюма й з аксесуарами, які обов'язково повинні бути присутнім у цьому національному костюмі.


Основні частини жіночого кімоно:
   
    * Доура — верхня внутрішня частина костюма.
    * Ері — комір.
    * Фуки — підшитий низ.
    * Фурі — рукав вище ліктя.
    * Мімігоро — передня полиця.
    * Міяцукути — отвір під рукавом
    * Окумі — внутрішня передня частина костюма
    * Соді — рукав.
    * Содегуті — отвір у рукаві.
    * Содецукі — рукав.
    * Сусомавасі — нижня внутрішня частина костюма.
    * Тамото — кишеня в рукаві.
    * Томоері — зовнішній комір.
    * Ураері — внутрішній комір.
    * Уширомігоро — спинка.
   
   

   
   Кімоно й аксесуари
   
   Нагадзюбан (nagajuban) — нижня сорочка, схожа на кімоно; вона коротше, чим верхнє кімоно, носиться в якості нижньої білизни, щоб верхнє дороге шовкове кімоно, не торкалося шкіри. Рукава такого кімоно довше, чим рукава верхнього, і, як наслідок, манжети nagajuban робляться з більш якісної матерії, ніж решта кімоно. Те ж саме ставиться й до комірця. Найбільш формальні нагадзюбани — білого кольору із дрібним малюнком, схожим на малюнок зовнішнього кімоно.
   
   Хададзюбан (hadajuban) — тонка нижня білизна, носиться жінками під нагадзюбаном.
   
   Сасоеке (susoyoke) — тонкі панталони, які носять жінки під нагадзюбаном.
   
   Гета (geta) — дерев'яні сандалії, їх носять як жінки, так і чоловіка з юката. Особливий вид гета, носять тільки гейші.
   
   Хакама (hakama) — широкі плісировані штаниыспідниця, традиційно носилися чоловіками, але тепер їх носять і жінки. Хакама традиційно використовуються в деяких бойових видах мистецтва (айкідо, кендо, нагіната-до й ін.). Хакаму часто носять жінки на випускних церемоніях. Рівень офіційності хаками залежить від тканини й розцвічення.
   
   Хаорі (haori) — верхня накидка, що надає поряд офіційність. Раніше хаорі носили тільки чоловіки, сьогодні їх носять і жінки (жіночі хаорі звичайно шиються з візерункового полотна й довше, чим чоловічі).
   
   Хіеку (hiyoku) — нижнє кімоно, яке сьогодні використовується тільки в офіційних церемоніях (весілля, інші важливі офіційні заходи).
   
   Канзасі (kanzashi) — прикраси для волось (шпильки, шпильки, дерев'яні гребені, нефритові шпильки, шовкові квіти). Звичайно виконані в тому ж стилі, що й кімоно.
   
   Обі (obi) — пояс для кімоно, носиться як жінками, так і чоловіками. Існує безліч способів зав'язування обі — різні для різних випадків.
   
   Коси-Хімо (koshi-himo) — тонкі зав'язки, що втримують усе кімоно разом при вдяганні.
   
   Табі (tabi) — шкарпетки з відділеним великим пальцем; звичайно носяться c дзорі.
   
   Дзорі (dzori) — матер'яні, солом'яні або шкіряні сандалії. Їх носять як жінки, так і чоловіки. Зовні вони схожі на звичайні сланці. Солом'яні дзорі з білими ремінцями є офіційним взуттям для чоловіків.
   
   Навіть багато сучасних японок втратили навичку надягати кімоно самостійно й дуже часто звертаються до фахівців у цьому . Загалом цей процес виглядає в такий спосіб.
   
   Починають із довгого нижнього одягу, нагадзюбану. Він повинен бути добре пропрасован, інакше кімоно не буде добре сидіти. Перехресний комір цього одягу повинен бути накрохмалений, завдяки чому й тримає верхню частину кімоно на місці. Потрібно стежити за тим, щоб комір на спині не торкався шиї.
   
   Також слід знати, що запахують кімоно завжди таким чином, щоб його лівий кінець завжди був зверху або, інакше кажучи, «на праву сторону». Таким чином, одягаються й чоловіки, і жінки, а на ліву сторону запахують кімоно тільки на небіжчику.
   
   Отже, ми запахуємо нагадзюбан зліва направо і закріплюємо його шнуром. Тепер усе готове для самого кімоно. Накидаємо на себе кімоно (пам'ятаючи, що запахують його зліва направо і закріплюється шнуром), а потім, піднімаючи зайвий матеріал на талії доти, поки поділ не буде трохи вище підлоги, доводимо кімоно до потрібної довжини. Поправляємо комір і пригладжуємо верхню частину.
   
   Тепер сама важка частина — обі. Він складається з накрохмаленого матеріалу близько 30 сантиметрів ширини й 4 метрів довжини. Існують буквально сотні можливостей зав'язати бант на спині. Без допомоги — це є справжнім випробуванням. Для кожного типу зав'язки обі потрібен шнур і стрічка для закріплення. Останній шнур ретельно зав'язується попереду, щоб бант був на місці.
   
   Матеріал і тканини. Найбільш бажаним матеріалом для кімоно завжди є чистий шовк. Він неперевершений у своїй м'якості, блиску й міцності. Традиційно всі види жіночого кімоно роблять на один розмір, а вже підганяють його під себе самі власниці, звертаючи й підвертаючи кімоно так, як їм зручно. Шиють кімоно з одного єдиного шматка тканини (у Японії випускають спеціальну тканину для пошиття кімоно певної довжини й ширини, так що її залишається тільки розкроїти на кілька прямокутників і прострочити). Деякі місцевості відомі своїм мистецтвом ткати й красити. Хоча тканина сьогодні робиться головним чином машинами, але візерунки усе ще малюються вручну. Після того як візерунок нанесений на матеріал за трафаретом, він розфарбовується з особливою старанністю. Іноді можуть додаватися золоті й срібні прикраси, а деякі частини візерунка можуть вишиватися вручну. Результатом є справжні шедеври.
   
   За останні роки попит на кімоно понизився. Частково це пояснюється популярністю й зручністю одягу західного стилю й частково дуже високою вартістю гарної якості шовкового кімоно. Жіноче кімоно може легко перевищити 10 000 у.о., а повне вбрання (разом з білизною, обі, дзорі, табі із зав'язками, сумкою й прикрасами для волось може перевищити й 20 000 у.о.). Так що, справжнє шовкове кімоно є справжньою розкішшю. Деякі родини при народженні дівчинки відкривають рахунок у банку, щоб купити своїй дочці гарне кімоно, коли вона стане юною дівчиною. І таке кімоно часто передається з одного покоління в інше.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7625 | 07/01/2011 Мода, стиль - Національний одяг

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус