ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
    Історія моди
    Аксессуари
    Догляд за одягом
    Мій стиль
    Модні тенденції
    Національний одяг
    Одяг для чоловіків
    Сучасна мода
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Менопейс - менопауза без проблем!  
Як заощадити гроші на відпочинку? Бронювання готелів через Інтернет  
Все що ви хочете знати про суп  
Схуднення забезпечить чорноокий горох  
Вибір косметичного набору  
Безсонна ніч приносить користь  
Як зібрати дитину в школу  
Комплексные клининговые услуги - химчистка, уборка, мытье окон  
Кеды и кроссовки на роликах безопаснее для вас.  
Аюрведа ваш ключик до себе  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
google   сіль   роль   chandi   залоза   прибуток   дитини   жінок   англ   СИСТЕМИ,   відгуки   Twitter   особи   веб-сайт   вирусного  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Історія створення шкільної форми
Історія створення шкільної форми
До початку нового навчального року залишилися лічені дні. Щороку, сама велика турбота батьків – це те, у чому дитина буде ходити в школу, який костюм придбати для повсякденного носіння.   
   
    З тих пір, як єдина шкільна форма була скасована, питання про зовнішній вигляд учнів вирішується керівництвом навчального закладу разом з батьківськими комітетами, або особистими перевагами батьків. Потрібна єдина шкільна форма чи ні – дотепер є предметом суперечок. Історія створення й розвитку шкільної форми теж досить суперечлива й не дає однозначної відповіді на вище позначений питання.
   
   В 1834 році була затверджена загальна система всіх цивільних мундирів у Російській імперії, у тому числі й для середніх навчальних закладів. У ті часи всі державні, службовці повинні були носити формений одяг, що відповідає їхньому чину, званню, згідно «Табеля про ранги». Так, усі педагоги в гімназіях носили формені сюртуки й для учнів були введені формені костюми. Гімназисти повинні були носити кашкета з емблемою гімназії, гімнастерки, шинелі, куртки, штани, чорні черевики. Відрізнявся одяг тільки кольором, кантами, ґудзиками й емблемами. Незмінним атрибутом гімназистів був ранець.
   
   Форма гімназистів була становою ознакою, її носили не тільки в гімназії, але й на вулиці, вдома, під час свят. До 1917 року фасон форми хлопчиків мінявся кілька разів відповідно до віянь моди, коливаючись на грані цивільного й військового костюмів.
   
   Положення про гімназичну форму для дівчинок було затверджено в 1896 році. Наприклад, вихованкам Смольного інституту пропонувалося носіння платтів певних кольорів, залежно від віку; для вихованок 6-9 років коричневий колір плаття, 9-12 років – блакитний, 12-15 років – сірий і 15-18 років – білий. Плаття були закриті, одноколірні, простого покрою, з ними носили білий фартух, білу пелеринку, іноді – білі рукавчики. В інших державних жіночих гімназіях також існувала форма: коричневі плаття з високим коміром і фартухи – чорний у навчальні дні й білий у святкові. Парадна форма доповнювалася білим відкоадним коміром і солом'яним капелюшком. Якщо в місті було кілька жіночих гімназій, те, як правило, форма в них була різного кольору.
   
   Після революції, у рамках боротьби з буржуазними пережитками й спадщиною царсько-поліцейського режиму в 1918 році був виданий Декрет « Про єдину школу…», що скасовував носіння шкільної форми. Офіційно було оголошено, що форма демонструє несвободу учня, принижує його; насправді, у країни на той момент просто не було фінансових можливостей одягти велику кількість дітей у форму.
   
   Шкільна форма стає знову обов'язковою лише після Великої Вітчизняної війни. В 1949 році в СРСР уводиться єдина шкільна форма. Відтепер хлопчики зобов'язані були носити військові гімнастерки з комірцем стійкою, з п'ятьома ґудзиками, а двома прорізними кишенями із клапанами на груди; а дівчинки - коричневі вовняні плаття із чорним фартухом ( по святах - білим). Обов'язковим атрибутом стала символіка: у піонерів – червона краватка, у комсомольців і жовтенят – значок на груди. В 1962 році хлопчиків переодягли в сірі вовняні костюми, а в 1973 році – у костюми із синьої напівшерстяної тканини з емблемою й алюмінієвими ґудзиками. В 1976 році дівчинки теж стали одягатися по новому – у темно-коричневі плаття. У середині 80-х старшокласниці могли перемінити плаття й фартух на синю спідницю, сорочку, жилетку й піджак.
   
   В Україні форма для хлопчиків була переважно коричневого кольору. Існувало два варіанти верху – піджак або куртка. Емблем на коричневій формі не було.
   
   Після розпаду Радянського Союзу в школах відмовилися від носіння обов'язкової шкільної форми. Тепер кожний навчальний заклад сам повинен вирішувати, уводити форму чи ні. Найбільш престижні навчальні заклади, а також деякі школи мають свою власну форму, що підкреслює приналежність учня до того або іншому навчальному закладу, що допомагає дисциплінувати учнів, прищеплювати їм гарні манери.
   
   У кожному разі, проти Ви шкільної форми або за, головне, одяг для школи - це одяг у якому дитина проводить значну частину часу, вона повинні бути зручною, гарною, практичною, відповідати сезону, і не завдавати шкоди фізичному й моральному здоров'ю Вашої дитини.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7960 | 06/01/2011 Мода, стиль - Історія моди

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус