ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Створення віджета для yandex  
Оформление детской комнаты  
Соевый сыр Тофу  
Як правильно вибрати компанію по створенню сайтів  
Космическая психология или трансформация с мастером  
Як не залежати від капризів погоди  
Як стати справжнім стервом (взаємини зі свекрухою)  
Звукозапис у домашніх умовах 2  
Домашні спа - процедури це просто й недорого!  
Економічна криза й Інтернет  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
ТРУДА   Освещение   весілля   видалення   столи   стоматология   Виникнення   рожа   конкуренція   свет,   свет   вагітності   масаж   Arnold   жінки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Матеріал для для більярдного стола: МДФ або деревина?
Матеріал для для більярдного стола: МДФ або деревина?
У наш час усе частіше в пресі виникає обговорення питання, пов'язаного з тим, чи можно застосовувати такий матеріал, як МДФ, при виробництві більярдного стола або ні. У прихильників МДФ є досить реальні аргументи " за" і з ними не можна не погодитися.


1. МДФ - екологічно чистий матеріал.
   
   Особливості технології виробництва МДФ полягають у тому, що цей матеріал виготовляється з висушених деревних волокон, оброблених зв'язувальними речовинами, і сформованих у вигляді плити з наступним гарячим пресуванням (щільністю 700-870 кг/м. куб.) Технологія виробництва виключає використання шкідливих для здоров'я епоксидних смол і фенолу. При цьому варто особливо відзначити, що основним сполучним елементом волокон є лігнін, який виділяється при нагріванні деревини. Таким чином, екологічна чистота МДФ досягається завдяки тому, що в якості головного сполучного засобу виступає не синтетичний, а природний матеріал.
   
   2. МДФ має високу міцність і стійкий до впливів вологості, грибків і мікроорганізмів.
   Саме тому МДФ широко використовується при виготовленні кухонних меблів, адже вони дуже добре переносять вплив кухонної пари - не розбухають, не жолобляться. А висока механічна міцність МДФ дозволяє використовувати їх при виготовленні меблевих фасадів. Ще одна особливість плит МДФ - їх стійкість до різних грибків і мікроорганізмів, що робить вироби із МДФ гігієнічними й безпечними в побуті.
   
   3. МДФ має більш низьку вартість.
   Немаловажний і такий аспект, як вартість матеріалу. Вироби із МДФ часто стоять на 60-70 відсотків дешевше, чим аналогічні вироби із цільного дерева. Іноді МДФ обходиться покупцеві вдвічі дешевше цільних пиломатеріалів.
   
   Таким чином, використовуючи МДФ, ми можемо зробити більярдний стіл по суттєво більш низькій ціні, чим якби ми робили його з масиву дерева, при цьому він буде міцним, стійким до вологи і т.д. і т.п. У загальному - відмінний стіл за ціною вдвічі меншою. Це, власне кажучи, очевидно.
   
   Набагато менш очевидно, чому найбільші світові виробники більярдних столів не використовують МДФ, або використовують його дуже акуратно. Основна причина лежить саме в якісних властивостях МДФ і, по великому рахункові, його недоліки є продовженням його переваг.
   
   Головне, що слід розуміти, більярдний стіл - це не кухонні меблі, де МДФ уже давно й міцно влаштувався як оптимальний матеріал. Більярдний стіл - це скоріше спортивне спорудження, що випробовує постійні й іноді досить істотні навантаження. МДФ же по своїй структурі досить тендітний і має схильність до утвору тріщин і відколів.
   
   Наприклад, розглянемо МДФ у якості матеріалу для виготовлення рами.
   
   Традиційно рама завжди виготовлялася із твердих порід дерева. Рама - це несуча частина стола, від її міцності залежить стабільність геометричних параметрів стола й, як наслідок - відповідність стола ігровим вимогам.
   
   Можливо виготовити з МДФ достатньо міцну раму для стола, наприклад 800 кг? Безумовно. Треба просто брати виготовлені із МДФ бруси товщиною не менш п'ятнадцяти сантиметрів, акуратно їх просвердлити й стягти спеціальними кріпленнями, що не допускають відколів МДФ. Однак, чому ніхто так не робить? Відповідь проста - у такому варіанті рама із МДФ не буде дешевше рами з масиву дерева. Це - раз. По-друге, кріплення, застосовувані для масиву дерева більш прості, чим кріплення для МДФ, виходить, стол зробити легше, а небезпека допустити брак при складанні суттєво нижче. Це - два. Ну й, нарешті, більярдний стіл може потребувати ремонту. Розібрати стіл, рама якого виготовлена з масиву дерева й зібрати його знову - не проблема. Інша справа МДФ - у певному змісті МДФ - матеріал "одноразовий". Він не пристосований для багаторазових складань-розбирань. З кожною такою операцією ймовірність ушкодження тієї або іншої деталі стола зростає практично в геометричній прогресії. Це три. Так чи потрібно виробникам столів збирати рами із МДФ не виграючи за вартістю, але програючи по технологічності? Відповідь очевидна. Виробники свідомо йдуть на здешевлення стола за рахунок погіршення його якості.
   
   З бортами із МДФ - та ж історія.
   
   Розрахунок очевидний. За рік зі столом з елементами із МДФ, швидше за все нічого не трапиться. Навіть перетягування сукна на столі в домашній більярдній буде потрібно через рік-півтора. Відповідно, те, що стіл після перетяжки сукна "розвалиться", виготовлювачів уже не дуже хвилює - строк гарантії закінчився.
   
   Таким чином, якщо ми скажемо, що більярдний стіл із МДФ - це дешевий стіл зараз із гарантованими проблемами в майбутньому, ми не занадто погрішимо проти істини. Кожний сам повинен для себе прийняти рішення чи варто зараз заощадити небагато грошей, щоб понести додаткові й істотні витрати в майбутньому, або цього робити не варто.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7142 | 30/12/2010 Захоплення, хобі - Більярд

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус