ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ерогенні зони, де шукати  
Симпатичная четверка кукол-модниц Братс - любимые персонажи многих девочек  
ТЕХНОЛОГИЯ УТИЛИЗАЦИИ ИЗНОШЕННЫХ АВТОМОБИЛЬНЫХ ШИН.  
Контрольна робота з навчальної дисципліни: „Страхова справа” на тему: „СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ”  
Гарна й струнка фігура. Підглядаємо за тваринами!  
Як відіпрати плями від дезодоранту й урятувати улюблену блузку  
ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» спільно з телеканалом СТБ оголошує фотоконкурс від ТМ «Малиш»  
Просування сайту статтями  
ДОГОВОР о передаче оборудования во временное пользование  
Моделювання зачісок  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
МОРКВА   шубы   кишки   колючі   мануальна   область   роль   izumrud   ЗНАНИЙ   свет,   грудей   организации   комір   мобильный   перед  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Деревина для виготовлення більярдних київ
Деревина для виготовлення більярдних київ
Амарант
   Інші назви: Pau Roxo, Purpleheart, Amaranto, Viola.
   Амарант росте в Центральній і Південній Америці до півдня Бразилії.   
   Амарант
   Інші назви: Pau Roxo, Purpleheart, Amaranto, Viola.
   Амарант росте в Центральній і Південній Америці до півдня Бразилії. Це відносно тонке (товщина стовбура до 80 см.) дерево висотою до 25 метрів. Відмінною рисою амаранту є колір деревини: від фіолетово-багряного до густо-лілового з біломкремовою й рожево-коричневою заболонню. Деревина амаранту відрізняється високою щільністю й твердістю. Це дуже стійка порода. Вона здатна витримувати динамічні навантаження й сильну напругу.
   Традиційно амарант використовується там, де необхідні висока міцність при динамічних навантаженнях і великих напругах або естетичний ефект. Більярдний кий вимагае й перше, і друге.
   У Російській імперії "фіолетове дерево" амарант відомо досить давно. Саме його використовували в художніх паркетах Зимового Палацу в Санкт-Петербурзі.
   
   Венге
   Ботанічна назва: Milletia laurentii
   Дерево з Африки, росте в основному в Заїрі. Венге – це дуже тверда й важка порода. Досить сказати, що вона практично не піддаэться грибковим захворюванням, а терміти обходять венге стороною: навіть ці відомі червиці нездатні впоратися з нею.
   Деревина темно-коричнева із частими тонкими прожилками, які утворюють вигадливий візерунок. Венге проявляє високу стійкість до тиску й вигину, що робить цю породу деревини ідеальною для виробництва більярдних київ.
   Крім більярдного виробництва, венге використовується для виготовлення скриньок, статуеток, знаходить застосування в обробці приміщень і виготовлення меблів.
   
   
   Граб
   Ботанічна назва: Carpinus betulus.
   Граб – це найпоширеніша в нас "більярдна" порода. Граб росте в Європі, Малій Азії й Ірані, а також на Кавказі, у Карпатах, у Криму, південно-західних і західних районах СНД. Це один з родичів берези, але значно більш твердий і щільний. Граб на 20-30% перевершує дуб у міцності при вигині, твердості й стійкості при розколюванні. Він має тверду, міцну й щільну деревину білувато-сірого кольору. Свіжа деревина легко псується, але після правильної обробки й тривалого сушіння стає довговічною й здобуває нові властивості: граб стає твердіше дуба.
   Граб знаходить саме широке застосування в деревообробці. Це не тільки виготовлення більярдних київ, але й музичних інструментів, меблів, паркету.У киях граб використовується винятково для виготовлення ратища (шафта) і в склейках "ялинки".
   
   Іпе
   Інші назви: Amapa (Mexico), Cortez (Honduras, Nicaragua, Costa Rica), Guayacan (Panama), Guayacan polvillo (Colombia), Flor Amarillo (Venezuela), Greenhart (Surinam), Madera negra (Ecuador), Tahuari (Peru), Ipe (Brazil), Lapacho negro (Paraguay, Argentina).
   Іпе – дерево із тропіків Південної Америки й Антильських островів. Росте практично в будь-якій місцевості: як у горах, так і в заболочених низинах. Це високе дерево з товстим стовбуром. Зустрічаються екземпляри до 50 метрів висотою й до 2 метрів в обхваті.
   Деревина має маслиново-коричневе фарбування аж до чорної. Часто в іпе є більш світлі смуги. Деревина стійка до грибкових захворювань і термітів.
   Із усіх порід дерева, застосовуваних у виготовленні більярдних київ, сама "робоча". З іпе роблять залізничні шпали, її використовують у будівництві й для підлог у виробничих приміщеннях.
   
   Кевазінго
   Інші назви: Вака, Бубінго.
   Дерево з екваторіальної Африки. Основні країни: Камерун, Габон і Конго. Має висоту 43-50 метрів при діаметрі стовбура півтора-два метри.
   Деревина червоно-коричневого або темно-червоного розцвічення з багатою текстурою. Особливо гарна текстура із завитками в бубінго – кевазінго з Камеруну. По фарбуванню й структурі кевазінго нагадує деякі види палісандра. Дуже щільна й тверда порода деревини. Характеризується високою стійкістю до зношування й шкідників.
   В основному знаходить застосування в меблевім виробництві, інкрустації, декоративних виробах.
   
   Лайсвуд
   Ботанічна назва – Cardwellia sublims.
   Лайсвуд – одне з найкрасивіших дерев, що ростуть в Австралії. У першу чергу, для лайсвуда характерна унікальна структура породи. Зерниста, із шовковим відливом, вона нагадує візерунком зміїну шкіру. Волокна деревини чітко утворюють великі серцеподібні промені, створюючи неповторний малюнок, а колір коливається від розоватого до червонясто-коричневого.
   Переваги лайсвуда – простота в обробці, міцність і декоративний вид. Він легко склеюється й полірується, але, у те ж саме час, вимагає делікатного обігу, щоб не допустити розпушення великих волокон.
   Стандартне застосування лауйсвуд знаходить у виробництві меблів, шпони, паркету й декоративних виробів.
   
   Макасар
   Ботанічна назва: Diospyros tomentosa.
   Макасар росте в основному на півострові Індостан і прилягаючих територіях. Це одна з різновидів ебена. Деревина в макасара дуже ефектна: чорна, з коричневими або багряними смужками, із дрібною однорідною структурою. Макасар – щільна й тверда порода. Це одна з порід дерева, яка тоне у воді.
   Використовується в декоративних виробах, інкрустаціях. Дуже дорога й коштовна порода деревина.
   
   Палісандр
   Інші назви: індійське рожеве дерево, бомбейське чорне дерево.
   Дерево зі Східної Індії, Індонезії, Тайланда, Бірми. Палісандр досягає у висоту до 25 метрів, при діаметрі стовбура до 1,5 метра. Деревина чорного палісандра темного кольору, як правило, темно-коричнева з ледве більш світлими прожилками, може мати легкий фіолетовий або бузковий відтінок. Червоний палісандр ясно-коричневого кольору, також може мати фіолетові, бузкові, рожеві відтінки, іноді яскраво-виражені.
   Як декоративний матеріал відомий більш 200 років. У сучасному світі знаходить саме широке застосування в обробці приміщень: від паркету до прикраси кают на надкоштовних яхтах. Також з палісандра виготовляється меблі, тростини, футляри, декоративні предмети, використовується в музичних інструментах. Деревина набагато більш тверда, чим дуб, добре полірується.
   
   Ебен
   Ботанічна назва: Diospyros celebia.
   Ебен виростає в Південній Індії, на Цейлоні, в Африці. Це саме низькоросле з дерев, застосовуваних у виробництві київ. Самі великі екземпляри небагато перевищують 10 метрів при діаметрі стовбура ледве більш метра. Ебен більше нагадує великий чагарник, чому звичайне дерево. Деревина чорного кольору з легким металевим блиском, добре полірується.
   Має дуже високу твердість і щільність. Тоне у воді. Це найдорожче дерево у світі. Ціна за 1 кубометр може доходити до 100 тисяч доларів.
   Вважається, що дерево має цілющі властивості. Тому меблі з ебена звичайно не оббивають. У Європі в середні століття вважалося що в посуді із чорного дерева отрути втрачають свою силу, настойки на чорнім дереві використовувалися як еліксири молодості, аж до кінця 19 століття застосовувалися ліки для лікування статевих розладів у чоловіків, зроблені з настою частин чорного дерева.
   З ебена виготовляють меблі, декоративні вироби. Їм інкрустують меблі й музичні інструменти. Ебен використовують у будівництві. Правда, це матеріал, доступний тільки дуже багатим людям.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6572 | 30/12/2010 Захоплення, хобі - Більярд

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус