ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Фітнес вдома. Між кухнею й телевізором  
Сухий кашель  
Дієта Протасова  
Сімейний секс, не дай йому зникнути!  
Мері Поппінс для вашої дитини  
Як вирощувати мандарини в будинку  
Добрые и весёлые друзья Смешарики, и их познавтельные истории  
Важливість правильного вибору холодильного обладнання  
Качественная перетяжка панелей - комфорт и уют автовладельца  
Роль батька у формуванні фізичного здоров'я майбутнього чоловіка  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
колючі   клапан   зробити   групи   культура   клітки   ПРОВЕРКИ   веб-сайт   гідроакумулятор   файл   кофти   модні   задымления   мода   Джуран  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Удари в більярді
Удари в більярді
Клапштос дуже гарний і корисний удар. Він дуже легкий на короткій відстані й дуже важкий на далекому. Взагалі до всіх штрихів ( за винятком накату) застосовується наступний закон: труднощі виконання штриха прямо пропорційні відстані між кулями.   
   Як відомо у фізиці розглядаються досить докладно закони пружних тіл і виводяться формули, що виражають силу удару куль, швидкість після удару і т.д.
   
   На жаль, усі ці формули виведені тільки для куль, що мають один рух - поступальний, тобто вперед. У більярдній же грі доводиться постійно розглядати удари куль, що мають два або навіть три рухи. При розборі цих ударів умовимося називати свою кулю червоним і покладемо, що на більярді довільне число білих куль, необхідних для роз'яснення тієї або іншої варіації гри - узагальнимо, таким чином, усі більярдні партії для вивчення законів ударів куль.
   
   Не важко помітити, що кулі стикаються із собою в точках дотику. Треба додати, що при сильному ударі, внаслідок значної пружності слонячої кістки, ці точки є далеко не геометричними. Тому кулі легко передають одна одній не тільки поступальний, але й обертовий рух. Потім, вище було сказано, що таке "дійсна точка прицілу", і що для кожного частного випадку положення куль вона одна, і коли її видно, говорять: "куля видна"; коли не видно, то говорять: "кулі не видно". Переходимо тепер до ефектів більярдної гри.
   
   Клапштос
   
   Фізика вчить, якщо кулі мають однаковий розмір, тому коли одна куля вдарить іншу, то остання відскочить, а, та що вдарила зупиниться нерухомо на місці. Те ж саме завжди буває на більярді, але для цього треба так ударити києм червону кулю, щоб вона одержала тільки один поступальний рух (центральний удар). Тоді після удару біла куля полетить у лузу, а червона зупиниться на місці. Це і є "клапштос".
   
   Таким чином, якщо вдарити києм у центр кулі "у площині паралельній більярду", то вийде клапштос.
   
   Клапштос дуже гарний і корисний удар. Він дуже легкий на короткій відстані й дуже важкий на далекому. Взагалі до всіх штрихів ( за винятком накату) застосовується наступний закон: труднощі виконання штриха прямо пропорційні відстані між кулями.
   
   Накат
   
   Часто буває потрібно, щоб червона куля після удару пішла уперед. Для цього вдаряють червону протяжливим довгим ударом плавно в площині, паралельної більярду, у верхню частину кулі. Тоді червона куля, рухаючись уперед, закрутиться ще й зверху вниз, і коли вона вдарить по білій кулі, то передасть останній тільки свій поступальний рух, рух же зверху вниз збереже й тому, затримавшись на мить на місці, після удару рушить уперед. Подібний удар називається "накат".
   
   Накат самий звичайний і найлегший штрих. Усі новачки починають грати тільки накатом. Притім при накаті найімовірніше приціл і удар, так що є досить сильні гравці, що вживають винятково цей удар. Особливо важливе значення має накат при грі на польському більярді. Але попри все те мистецтво гри вимагає вживання інших ударів, які необхідно вивчити.
   
   Відтягнення
   
   Іноді потрібно, щоб після удару червона куля пішла назад. Для цього знову таки треба червоній кулі повідомити два рухи: один поступальний, а інший обертальний знизу нагору. Тоді по попередньому прикладу червона куля після удару передає білій поступальний рух, зберігши своє обертання знизу нагору, і, зупинившись на місці, рухається назад. Цей удар називається відтягненням.
   
   Відтягнення найкрасивіший й самий важкий удар. Багато митецьких ударів неможливо уявити без відтягнення. Застосування цього удару досить велике.
   
   На жаль, ті хто занадто часто вживає відтягнення, той швидко стомлюється. Відтягнення можна зробити на чверть стола й на довжину всього більярду. Усе залежить від вміння гравця. Ударяючи києм у площині, майже паралельної площини більярду, немає потреби розмахуватися занадто сильно. При відтягненні важливіше миттєвість і м'якість удару. Притім величезне значення тут має наклейка. Еластична до відомого ступеня й шорсткувата найкраще.
   
   Якщо прагнуть зробити дуже круте відтягнення, або якщо червона і біла кулі перебувають дуже близько одна до одної, тоді необхідно вдарити києм зверху вниз під кутом в 45 градусів. Цей короткий і швидкий удар найвищою мірою важкий, і вживання його негайно викриє гравця високої сили, подібно тому, як і удар клапштосом через увесь більярд.
   
   Французькі удари
   
   Усі розглянуті удари - звичайні штоси, які вживаються гравцями середньої й гарної сили, і проводяться ударом кия у вертикальній площині в центр кулі, вище або нижче його, дивлячись за бажанням. Але гравці високого рівня для різноманітності вживають ще, так званий французький удар, який проводиться ударом кия по червоній кулі в точці, що перебувае правіше або лівіше центральної вертикальної лінії кулі.
   
   Клапштос французом
   
   Бажане, щоб після удару майже прямої кулі своя куля відійшла вправо й притім тільки вправо. Для цього вдаряють києм по червоній кулі не в площині вертикальній, а відступаючи вправо від неї по лінії від центру.
   
   Дійсно, тоді червона куля знову одержить два рухи: один поступальний, а інший обертальний с прав на ліво, і по всій вертикальній площині більярду. Зіштовхнувшись із білою кулею і передавши їй поступальний рух, червона відскочить внаслідок пружності куль саме вправо й, закрутившись дзиґою, захоплюєтма своїм обертовим рухом, піде тільки вправо. Цей удар досить важкий і головне важкий у змісті оцінки сили удару києм. Вживання його досить різноманітне. Подібним же чином, якщо необхідно, щоб куля пішла після удару вліво, ударяють його києм вліво.
   
   Накат французом
   
   Теж ефективний і оригінальний удар. Цей накат вживається у випадку, коли після удару по білій кулі червона повинна перейти вліво або вправо й притім уперед. Для цього вдаряють києм по червоній плавно й протяжно у верхню частину, відступаючи вправо або вліво від вертикальної лінії центру. Накат французом найлегший із усіх французьких ударів.
   
   Відтягнення французом
   
   Також один з важких ударів. Він вживається тоді, коли потрібно, щоб червона куля після удару по білій пішла назад і ще вправо або вліво. Досягають цього, ударяючи коротко й швидко червону кулю вниз, але вправо або вліво від вертикальної лінії центру.
   
   Усі ці бічні удари називають французькими, тому що найбільш широке застосування мають на французькому більярді без луз у карамбольній партії. Ці удари одержали величезне значення тоді, коли вдосконалили кий і наклейку.
   
   Дуговик
   
   Так називається особливий вид французького удару, що іноді застосовується на більярді. Припустимо, що біла куля стоїть над лузою, інша біла загороджує його. Тоді, щоб зіграти білу над лузою, треба грати або абриколью, що при справжньому положенні куль украй не надійно, або дуговиком. Для досягнення останнього удару вдаряють по червоній кулі києм уліво (вправо) і вниз, приводячи його в сильне обертання навколо вертикальної осі ліворуч праворуч, і в той же час повідомляють кулі поступальний рух вправо від лінії між центрами червоної й першої білої. Тоді сума цих двох рухів у результаті дасть рух по дузі, рух настільки дивний на перший погляд (парабола).
   
   Насправді, якби червона куля, пущена вправо від згаданої лінії між центрами куль, не мала би бічного обертання навколо осі, то вона і пішла би по прямій лінії. Але тому що бічне обертання зліва направо безперервне захоплює його вліво, то він і піде й вправо й уліво, тобто по дузі.
   
   Перескок
   
   Це такий удар, коли червона куля, перестрибує через, білу що його загороджує і кладе іншу білу кулю в лузу. Для досягнення цього штосу, ударяють червону кулю протяжно й сильно під кутом в 30 градусів униз кулі. Тоді червона, відштовхнувшись від поверхні стола, скакне й покотитися по прямоій лінії. Цього результату можна досягти й іншим способом. Тримаючи кий у площині, паралельній поверхні більярду, підводять кінець кия під нижню частину червоної кулі. Потім підкидають кулю й перекидають її через кулю. Цей спосіб легше, але не так надійн, що як попередній.
   
   Прямий дуплет
   
   У цьому випадку прицільну кулю б'ють прямо "у чоло", у самий центр кулі. Сила удару при грі прямим дуплетом у середню й кутову лузу різна. Дуплет у середню лузу виконують несильним ударом з розрахунком, що якщо куля не зіграє, а стукнеться об губки лузи, то вона відійде на деяку відстань і явної підставки не відбудеться. У кутову ж лузу треба грати тільки сильним ударом. Якщо зіграти тихим, то при неточному ударі підставки не уникнути.
   
   Різаний дуплет
   
   Цей удар більш складний, чим "прямий" дуплет. У позиції, коли кут падіння не дорівнює куту відбиття, прицільну куля треба "різати", а не грати "у чоло". При цьому кут відбиття може збільшитися в порівнянні з кутом падіння.
   
   Круазе
   
   Удар виконується так само, як і "різаний" дуплет, але у випадку, коли биток стоїть під дуже тупим кутом до лінії, що з'єднує середні лузи.
   
   Абриколь
   
   Якщо прицільна куля закрита проміжними кулями, то грати можна битком, пущеним убік від них і відбитим від борту. Биток можна злегка підкрутити вліво або вправо залежно від положення битка. У цьому випадку биток можна підкрутити вліво.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6078 | 30/12/2010 Захоплення, хобі - Більярд

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус