ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Коррекция волос  
Домашній фітнес  
Лікувальна ванна підбираємо температуру  
Актуальність проведення робіт із просування й оптимізації  
Жирові клітини розумніше, чим видалося б  
Применение брекетов для коррекции зубов - как восстановить свою красивую и эффектную улыбку  
Білкові дієти не пасують жінкам у тілі  
Навіщо потрібні страшилки  
Як зміцнити родину, Вчинки, які зміцнюють або валять сімейні відносини  
Простатит  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Twitter   салон   герпес   мануальна   Дяченко   одяг   рилейшнз   групі   тема   медицина   засіб,   Сервис   область   помощь   Web-  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як уберегти себе й близьких від грипу
Як уберегти себе й близьких від грипу
Оскільки грип - це повітряно-краплинна інфекція, потрібно захищати дихальні шляхи від влучення в них вірусу. Тому необхідна медична маска. Маски бувають одноразового й багаторазового використання. Одноразові маски захищають від вірусів приблизно протягом 3 годин, потім вони стають проникними для вірусів і бактерій. Отже, таку маску необхідно кожні 3 години заміняти на нову, а використану викидати. Багаторазові маски повинні складатися з 4 ( як мінімум) шарів марлі   
   
   Профілактика грипу.
   Перша частина: Організаційні заходи.
   Оскільки грип - це повітряно-краплинна інфекція, потрібно захищати дихальні шляхи від влучення в них вірусу. Тому необхідна медична маска. Маски бувають одноразового й багаторазового використання. Одноразові маски захищають від вірусів приблизно протягом 3 годин, потім вони стають проникними для вірусів і бактерій. Отже, таку маску необхідно кожні 3 години заміняти на нову, а використану викидати. Багаторазові маски повинні складатися з 4 ( як мінімум) шарів марлі. Кожні 3 години таку маску необхідно пропрасовувати гарячою праскою. Інший варіант: марлеві маски міняти кожні 3 години, використані складати в поліетиленовий пакет, а прийшовши додому, прасувати або прокип’ятити. Маску необхідно носити скрізь: на роботі, на вулиці, у транспорті, у громадських місцях. Удома маску повинен носити здоровий, а не хворий!
   Носові хустки теж повинні бути одноразовими! Паперовими! При сяканні в тканинні хустки ми дозволяємо вірусам-бактеріям затриматися й розмножитися, а при наступнім користуванні цією ж хусткою, ми активно вдихаємо інфекцію. Сякайтеся, чхайте й кашляйте тільки в паперові серветки, а потім негайно викидайте їх.
   Поруч із грипом завжди є безліч інших мікробів, які, потрапляючи в наш організм різними шляхами, послабляють наш імунітет, полегшуючи доступ вірусу грипу в наш організм. Тому: частіше мийте руки, не їжте немиті фрукти-городину,не тріть ока немитими руками. Коротше, дотримуйте чистоти. Проводіть щоденне вологе прибирання будинку, часто провітрюйте квартиру. Виходіть на свіже повітря, але в масці!
   Грип страшний своїми ускладненнями, тому не треба робити подвиги. Почуваєте, що занедужали - залишайтеся вдома, викличте лікаря. Не заражайте інших, не наражайте на небезпеку себе.
   
   Усі розважально-розважальні заходи, зустрічі, багатолюдні збори відкласти. Виходи "у люди" зведіть до життєво-необхідного мінімуму: купити ліки й продукти харчування, сходити на роботу (здоровим!), відвідати поліклінику по серйозному приводу (захворювання!). Усе інше почекає.
   Маленьких дітей по можливості тримайте вдома з бабусею або нянькою. Прогулянки з дитиною - індивідуальні, на відстані одного «чиху» від інших дітей. Особливо це стосується ослаблених дітей, що й часто хворіють, молодшого віку. Грудні діти можуть спати на балконі або веранді. Магазини дітям на період епідемії - протипоказані. Це стосується й шкіл раннього розвитку, кружків, спортивних секцій, додаткових занять (малювання, англійський і т.п.), ранків, репетицій. Займайтеся з дитиною дома! Решта - після епідемії.
   Одягатися потрібно достатнє тепло, звичайно, не занадто, але й не мерзнути. Діагнозу застуда не існує. Застуда - це інфекція на тлі переохолодження, адже при переохолодженні, місцевому або загальному, знижується імунітет, і людина значно легше "підхоплює" усякі мікроби.
   Харчування повинне обов’язково включати фрукти, городину, соки (у них вітаміни), білкові продукти (м’ясо, сир, яйця, рибу). Усі дієти для схуднення й "очищення" організму відкладаються до закінчення епідемії. Не впадайте в іншу крайність: не треба перевантажувати свій організм екзотичними продуктами (манго, мідії, ікра і т.п.). Не треба переїдати. Не відволікайте свій імунітет на алергени, дайте імунітету можливість спокійно виконувати свою функцію захисту від інфекцій. Їжте лук, часник, цитрусові (краще потроху, але щодня).
   Поїздки (далекі й близькі) розважально-пізнавально-туристичного характеру відкладіть на невизначений час.
   
   Планова вакцниація ( тобто, щеплення, які робляться в певному віці за планом відкладається до кінця епідемії грипу. Виключення становлять щеплення по епідеміях для окремих захворювань. Наприклад, при спалаху в дитячому колективі дифтерії, необхідно терміново прищепити всіх контактних.
   
   Друга частина: Ліки.
   1. Оксолінова мазь. Наносити на ніздрі, але не усередину носа. Кожні 3 години змивати або стирати вологою серветкою й при необхідності - наносити новий шар. Це ефективно при систематичнім педантичнім використанні поза своїм будинком протягом усього періоду епідемії й у своєму будинку при наявності хворого. Не має змісту при нерегулярнім використанні час від часу. Не має змісту, коли людина уже занедужала.
   
   2. Арбідол - противірусний засіб. Для профілактики приймають по 1 2 рази в день за 30 хв. до їжі протягом 2 тижнів. Важливо: таблетки не можна розкушувати, тим більше жувати й товкти! При порушенні оболонки таблетка руйнується кислотою шлункового соку, отже, не діє. Тому, дітям і дорослим, що не вміють ковтати таблетки цілком - даремно. Обережно: людям, що мають серйозні проблеми з печінкою, нирками, серцем і алергікам. Не можна вагітним, і тим що годують.
   
   3. Амізон для профілактики дорослим по 1 таб. у день протягом 3-5 днів, потім по 1 таб. 1 раз в 2-3 дня протягом 2-3 тижнів, дітям від 6 до 12 років - по 1/2 таб. 1 раз в 2-3 дня протягом 2-3 тижнів, дітям від 12 до 16 років по 1 таб. через день протягом 2-3 тижнів. Дітям до 6 років не можна! Обережно: людям з гастритами, виразками, панкреатитами. Протипоказаний людям з підвищеною чутливістю до йоду, вагітних у першому триместрі.
   
   4. Аміксин дітям від 7 років і дорослим для профілактики грипу по 1 таб. по 125мг 1 раз у тиждень протягом 6 тижнів. Не можна вагітним, тим що годують.
   
   5. Таміфлю. Інша назва Осельтамівір. Дуже ефективний препарат для профілактики й лікування грипу. На жаль, в Україні купити неможливо (або практично неможливо). Застосовується для профілактики грипу для дорослих і дітей старше 12 років. Не доведена безпека для вагітних.
   
   6. Кагоцел. Препарат добре сполучається з іншими імуномодуляторами й навіть із антибіотиками. Застосовується в дітей старше 6 років і в дорослих. Протипоказаний вагітним. Для профілактики грипу приймати по 2 таб. 1 раз у день - 2 дня, потім перерва 5 дня, потім знову приймання 2 дня, 5 дня перерва - і так до кінця епідемії.
   
   7. Гропрінозін (аналог Изопрінозін). Застосовується в дітей і дорослих для профілактики грипу в дозі 50мг на кожний кілограм ваги протягом 3-9 тижнів.
   Наприклад, якщо людина важить 60 кг, то за добу потрібно прийняти 3000мг, тобто 6 таблеток по 500мг. Увага: препарат підвищує рівень сечової кислоти в крові. Це значить, що в людей, що страждають подагрою, каменями в нирках, препарат може загострити їхнє основне захворювання. Крім того, відомі випадки механічної жовтяниці, викликані цим препаратом. Тому - радьтеся з лікарем, який добре знає проблеми вашого організму, перш, ніж купити цей препарат!
   
   8. Протефлазід. Швидео не підвищить імунітет (курс - 2 місяця!) Але тим, хто вже приймає цей препарат потрібно продовжувати профілактичне або лікувальне приймання.
   
   9. Рібомуніл (схожі препарати: Бронхомунал, Респіброн, Імудон, ІРС-19). Препарати повільно вакцинують слизисту дихальних шляхів, тому тим, хто почав приймання цих препаратів 1-2-3 місяця назад, слід продовжувати приймання. Починати приймання цих препаратів прямо зараз - малоефективно.
   
   10. Інтерферони. Існують у вигляді свіч, крапель, спреїв, мазей, гелю, суспензії, ампул із сухою речовиною для ін’єкцій і закапування в ніс. Торговельні назви: Віферон (свічі), Лаферон (ампули), Лаферобіон (свічі, краплі, ампули), Назоферон (спрей, краплі в ніс), Вірогель (гель для шкіри й слизуватих), Ліпоферон (суспензія для приймання усередину). Застосовуються при безпосередній небезпеці контакту із хворими на грип і на самому початку захворювання.
   Віферон-1 (150 тисяч одиниць) дітям до 3 років, Віферон-2 (500 тис од) до 7 років, Віферон-3- з 7 років і дорослим. Можна вагітним, і тим що годують! Свічі не застосовуються при поносах, т.щ. можуть підсилити понос.
   Лаферобіон - рекомендації такі ж. Ліпоферон: 1 флакон містить 500тис од; Застосовується з 3-х років, для профілактики - 1 раз у день, пити, не капати в ніс!
   
   Анаферон - гомеопатичний інтерферон.
   Ціклоферон. Увага, це не інтерферон! Препарат рослинного походження, який підвищує вироблення в організмі власного інтерферону. Є таблетки й ампули, але самому собі цей препарат призначати не можна. Огульно радити всім і кожному - теж.
   
   12. Гомеопатичні засоби. Афлубін (таблетки, краплі), Антігриппин (крупинки), Енгістол (таблетки), Грип-Хеель (таблетки), Ехінацея-Композитум (ампули для ін’єкцій), Грип-нозод-ин’ель (ампула для ін’єкцій або питва), Оциллококкцинум (крупинки) - екстракт печінки берберийскої качки. Можна вагітним, і тим що годують!
   13. Рослинні препарати. Умкалор (екстракт австралійської пеларгонії, наші "калачики"). НІЯКИЙ ЦЕ НЕ АНТИБІОТИК!
   Іммунал (краплі й таблетки) - препарат ехінацеї. Настойка ехінацеї (краплі).
   
   14. Вітаміни. У першу чергу, вітамін С(аскорбінова кислота). Будь-які комплексні вітаміни, до складу яких входить вітамін С. Не переборщите! У великих дозах може викликати алергію, подразнення шлунку, нирок і сечовивідних шляхів.
   Тепер про комбінацію препаратів. Доцільно застосовувати по одному препарату з різних груп.
   Наприклад: Оксолінова мазь зовнішньо, Арбідол (Амізон або Аміксин) + один з гомеопатичних препаратів (або рослинний препарат) + вітаміни. При безпосередньому контакті із хворим або на початку захворювання - плюс один з інтерферонів. Яка схема ефективніше? Однозначно сказати неможливо, але не застосовувати нічого - пораженська тактика. Наказане: ВИЖИТИ, НЕ ЗАНЕДУЖАТИ!
   
   Третя частина: симптоми грипу.
   Різкий, раптовий початок. Озноб (трясе, зуби стукають, холодно). Хочеться сісти, ще краще - лягти. Болить голова, болять м’яза, при дотику до оголених частин тіла - болить шкіра (це називається гиперестезія), болять і червоніють ока, червоніє обличчя.
   
   Катаральні явища (нежить, кашель, біль у горлі) з’являються пізніше, як правило, на 2-3 добу. Кашель при грипі хворобливий.
   
   Четверта частина: Що робити, якщо ви або ваші рідні занедужали?
   1. Залишитися вдома, викликати лікаря (або звернутися в кабінети грипу). При поганім самопочутті - лягти в постіль. Температуру до 38 градусів не збивати! При такій температурі швидше виробляються власні фактори захисту. Тільки на П’ЯТИЙ день захворювання грипом у людини починає формуватися повноцінна імунна відповідь. Отже, з будинку - ні ногою! Лежати, приймати ліки, пити рідину, за бажанням і по самопочуттю - злегка їсти, контролювати температуру тіла.
   2. Як ефективно боротися з високою температурою? Коли хворий "горить", тобто, температура 39 і вище - у жодному разі не кутати (особливо дітей і старих). Навпаки: максимально роздягнути, обтерти обличчя, руки, ноги прохолодною водою, на чоло - холодний компрес. Допускається навіть застосувати обгортання мокрим простирадлом або ополіскування водою кімнатної температури. При підвищеній температурі - ніяких прогрівань, тим більше - фізіопроцедур.
   3. Жарознижуючі. Рекомендації ВІЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я): необхідно знижувати температуру вище 38, градусів. Особливе відношення до маленьких дітей з розладами нервової системи, схильністю до судорог, людей із захворюваннями серця, гіпертонією.
   Не збивайте температуру до нормальної, нижче 38 градусів - і добре. У кожному разі: УСІ ПРИЗНАЧЕННЯ РОБИТЬ ЛІКАР!
   
   4. Растирки (оцет, спирт, ефірні олії, тваринні жири) - безглуздо, часто шкідливо через небезпеку алергії (не тільки сип на шкірі, але й утруднений подих). Особливо це стосується дітей.
   5. Що й скільки пити? Пити часто потроху (50-100мл) кожні 1,5 години. Стежити за сечовиділенням. Людям із захворюваннями серця, нирок - обсяг рідини призначає лікар! Інакше можуть бути набряки. Питво повинне бути тепле, а не гаряче, і не концентроване. Не потрібно вичавлювати пів лимона в пів склянки чаю. Соки розвести водою 1:1 або 1:2, компоти, морси й чаї - слабкі, злегка підкислені й підсолоджені. Не захоплюйтеся медом, калиною й малиною - можлива алергія й понос.
   6. Їжа повинна бути дуже легкою: курячий бульйон, ріденький протертий супчик, ріденька кашка, печене яблуко. Якщо хворий не хоче - нехай не їсть. Особливо це стосується дітей! Від насильницької годівлі, як правило, буває блювота, особливо, якщо вмовили поїсти при високій температурі. Святкова їжа - тим більше недоречні.
   7. Самолікування. Строго протипоказане! Обов’язковий огляд лікаря! При важкому плині - швидка, госпіталізація.
   
   П’ята частина: Що робити вагітним, тим що годують, дітям, людям похилого віку й особам, що мають серйозні супутні захворювання?
   
   Відповідь багатьох розчарує - звертатися до лікаря, який у курсі проблем з вашим здоров’ям. У кожному разі, усім будуть корисні наші рекомендації.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 10512 | 29/12/2010 Медицина та здоров'я - Хвороби

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус