ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Покупка техники в интернете  
Спеціальні вправи для наречених  
Епідемія раннього розвитку  
Купити дитяче автокрісло - значить уберегти найдорожчого пасажира  
Безкоштовне розкручування сайту (або старий новий метод ігрової оптимізації ресурсу)  
Жіночі кофти  
Йдемо в дитячий садок  
Домашній крем для обличчя своїми руками  
Интернет магазин автозапчастей  
Барбі - заздрість усіх жінок  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
причини   аденовирусная   міфепристон   Winner   менеджмент   эффективности   людства   ігри   ікра   intragup   інсульт   захворюванням   кишки   стоматология   іграшка  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Звукозапис у домашніх умовах
Звукозапис у домашніх умовах
Звукозапис у домашніх умовах   
    Звукозапис у домашніх умовах
   
   

Життя музиканта дуже насичена завдяки багатьом концертам і репетиціям. Вони захоплюють і дарують масу позитивних емоцій. Але відігравши вже пристойну кількість концертів, одержавши купу схвальних відгуків і, може, навіть давши кілька автографів, він починає замислюватися про те, щоб записатися в студії. І так через кілька місяців, заробивши грошей і проробивши матеріал, він направляється в студію, смакуючи свою чергову перемогу на музичнім поприщі. Але якщо навіть самий невдалий перший концерт майже будь-який музикант згадує з теплотою й посмішкою, то спогаду про перший запис у студії викликає куди менше позитивні емоцій. В основному про цю подію не люблять поширюватися. Після нього все розуміють: студія — це дуже серйозно. Для багатьох музикантів вона стала каменем спотикання, переступити який і продовжити свій творчий шлях багато так і не вирішуються, розчарувавшись у власних силах і здатностях.
Домашня студія звукозапису

Що стає причиною таких рішень? Усе дуже просто. На відміну від концертів, де погано налаштований звук може сховати навіть грубі помилки у виконанні й фальш, а харизма музиканта й уміння працювати із залом робить менш помітним його низький рівень майстерності, у студії кожна помилка чутна, і сховатися більше не за чим. Деяким недосвідченим музикантам важко дається зіграти без помилок навіть елементарну партію акомпанементу. Усе це призводить до того, що звукорежисер нервує, а музиканти починають замислюватися не тільки про те, що викинули на вітер пристойну суму, але взагалі сумніватися, чи варто займатися музикою всерйоз. Потрібно зрозуміти, що займаючись годину або два в день, добитися професіоналізму в музиці дуже складно. Щоб досягтися цієї мети, потрібно не тільки мати внутрішній дар, але й багатьом пожертвувати, поклавши свої бажання на вівтар музичного мистецтва й присвячуючи численні години виснажливій праці над власною майстерністю.

Мало хто знає, що навіть відомі виконавці, маючи в розпорядженні повний склад музикантів з концертним досвідом, часто користуються послугами більш досвідчених сесійних музикантів у справі звукозапису в студії. Усе це тільки по одній причині — вони не вміють працювати із записом.

Маючи в кишені солідний фінансовий запас, ви, звичайно, зможете залучити більш досвідчених музикантів, підключити до роботи професійних режисерів і техніків і навіть попросити виправити вашу партію, прибігаючи до редагування й перезапису бракованих ділянок. Але це нагадує анекдотичну ситуацію, коли після тривалих безрезультатних спроб записати нормально гітарне соло смутний і утомлений оператор говорить гітаристові: «Гаму грати зможешь? Зіграй, а я потім наріжу..»

Хочеться нагадати, що, користуючись послугами «найманців» і до того ж сподіваючись на майстерність режисера в області корекції й доведення матеріалу, вашому твору ніколи не стати популярним хітом. Причина в тому, що навіть за великі гроші наймані музиканти не будуть вкладати в твір душу, намагатися відчути всю його глибину й годинами просиджувати над аранжуваннями, а робота звукорежисера над невміло виконаною партією призводить до втрати в якості, але що гірше — у самій ідеї твору. Потрібно зрозуміти, що студія — це не казкове місто, а звукорежисер не чарівник, так що на запис треба їхати тільки тоді, коли можеш проспівати або зіграти композицію без помилок і фальші, не прибігаючи до використання різних ефектів і обробок.

Найкращим і найшвидшим способом підготувати й себе, і своїх колег до серйозної студійної роботи є регулярний запис у домашніх умовах, що допоможе не тільки краще аналізувати свою гру й виправляти помилки. Завдяки таким записам можна створити власний банк демо--записів, які можуть стати пропускним квитком на більшу сцену для починаючих музикантів. Та й до того ж домашній запис — це захоплююче заняття саме по собі особливо для тих, хто просто одержує задоволення від процесу й має можливість витрачати на це заняття кілька годин у день.

Враховуючи ті особливості звукозапису в студії, про яких ми говорили вище, ми дійшли висновку, що не варто навіть думати про рух убік професійної студії записуватися, не підготувавшись і без пробних домашніх записів. Так що не варто ставити під удар свою творчість на початку шляху.

У відмінності від чужих і холодних стін студії, домашня обстановка дозволяє музикантові розслабитися морально, відчути себе комфортно. Ніхто не стоїть над душею. Хазяїн будинку може сам встановлювати правила й може сам вибирати зручний для нього час для занять. Але хотілося б відзначити, що в домашніх умовах, озброївшись бажанням і солідною апаратурою, можна записати не тільки демо, але й альбоми студійної якості, які потім можна легко пустити в тираж.

Домашній запис є дуже популярним не тільки серед музикантів-аматорів, але й серед популярних виконавців. Багато хто з них обладнають кімнати для роботи у власних будинках або квартирах.

Головною особливістю практично всіх студій вдома є тиха робота. У квартирі практично не реально записати працюючий у нормальному режимі гітарний ламповий стек або акустичну ударну установку. Основна причина цього — сусіди, навіть самі добрі з яких не витримають подібного знущання. Крім того порушення громадського порядку може призвести до небажаного знайомства із працівниками правоохоронних органів.

Варто всерйоз замислитися про проблему шумоізоляції. І не тільки з міркувань схоронності спокою й нервів сусідів. Справа зовсім в іншому: якщо інструменти можна записати «прямо», використовуючи аналогову й цифрову комутацію, то вокал інакше як « через повітря» не запишеш. У цьому випадку кожний проїжджаючий повз будинок трамвай може залишити перешкоди в записі. Ще однієї великою проблемою для домашнього запису може стати придбання сусідами домашнього кінотеатру з гарною акустичною системою, тому що низькочастотні коливання, видавані сабвуферами, проходять навіть через самі глухі стіни. У цьому випадку проблему можна розв'язати, домовившись із сусідами про час їх кіносеансів.

У випадку, коли кількість квадратних метрів змушує бажати кращого, найкращим вирішенням проблем звукоізоляції стане придбання кабінки для запису вокалу. Зробити замовлення на її виготовлення можна практично в будь-якій фірмі, що займається пластиковими вікнами й конструкціями. Потрібно не забути зробити в ній двері, вікно й кабельний канал.

Найбільш простим способом звукоізоляції кімнати може стати встановлення багатопакетних пластикових вікон, а також оробка стін старими ковдрами або матеріалом по типу дарніта або повсті. Використання синтетичних тканин не дасть потрібного результату. Щоб зовнішній вигляд кімнати не пугал гостей, усе це неподобство можна сховати під пластиковими панелями або тканиною. Якщо ви відносите себе до неординарних людей з гарним почуттям гумору, можна для запису вокалу використовувати платтяну шафу. Тут хочеться відзначити, що деякі цілком заможні музиканти теж прибігають до використання шаф, заощаджуючи квадратні метри й не бажаючи захаращувати свою квартиру різними кабінами й камерами. Шафа є швидким й зручним варіантом. Особливо гарний він для тих, у кого немає ні бажання, ні можливості будувати кабінку, тому що в шафі рівень реверберації й наявність зайвих шумів мінімальні, до того ж звукоізоляцію можна зробити за кілька хвилин з підручних засобів.

Підготувавши приміщення (після чого квартира має досить непривабливий вид), можна подумати про придбання апаратури.


   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5992 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус