Право жінки на аборт останнім часом викликає суспільний резонанс. Легалізація абортів у Португалії викликала обурення католицької церкви. У США ця тема так само залишається темою численних суперечок і дискусій...
Право жінки на аборт останнім часом викликає суспільний резонанс. Легалізація абортів у Португалії викликала обурення католицької церкви.
У США ця тема так само залишається темою численних суперечок і дискусій. Заборонити аборти держава не має сил, але в деяких штатах існують спроби боротися із цим.
Наприклад, у штаті Південна Кароліна існує законопроект, згідно з яким жінки, які збираються робити аборт, повинні в обов’язковому порядку побачити УЗД плода до того, як зважаться на цей крок.
Законопроект був прийняти більшістю голосів, причому, були відкинуті виправлення, згідно з якими процедурі можуть не слідувати жертви зґвалтування й інцесту.
Тепер у Південній Кароліні всім жінкам, що збираються зробити аборт, прийде подивитися на свій плід за допомогою УЗД в обов’язковому порядку. Опоненти розглядають новий закон як спробу залякати жінок, і так змушених приймати болісне й хворобливе рішення.
Три державні клініки штату, що проводять аборти, уже роблять ультразвукові обстеження плода перед перериванням вагітності за рахунок пацієнток.
Згідно із законом про інформовану згоду, прийнятому в 1994 році, як мінімум за годину до переривання вагітності лікар повинен розповісти жінці про приблизний вік і стан ембріона, а також нагадати їй про можливі альтернативні рішення.
Відомо, що церква негативно ставиться до абортів. Папа римський різко критикує сучасне суспільство, уважаючи, що воно проповідує культуру смерті. Він не уточнює, що має на увазі під цим словосполученням, однак відомо, що його попередник, папа римський Іоанн Павло II, уживав це вираження, маючи нв увазі аборти й інші засоби штучного контролю над народжуваністю.