Американський фахівець в області лакрімології (-сльозоведеня) Вільям Фрей висловив думку, що для продовження життя потрібно більше плакати й чесатися. За його словами, хлопчиків не варто з дитинства привчати стримувати ...
Американський фахівець в області лакрімології ( -сльозоведеня) Вільям Фрей висловив думку, що для продовження життя потрібно більше плакати й чесатися.
За його словами, хлопчиків не варто з дитинства привчати стримувати свої сльози, переконувати, що справжні чоловіки не плачуть. Чоловіки не повинні привчатися без сліз терпіти біль, приховувати свої дійсні відчуття й почуття, тому що це в підсумку приводить до виразки шлунку, колітами й іншими типовими недугами суму, що пригнічується.
До речі, сльози далеко не завжди вважалися ознакою слабості. Так, наприклад, давньогрецькі герої зовсім не соромилися своїх сліз. І з погляду лакрімології, діяли зовсім правильно. Справа в тому, що разом зі слізьми організм позбувається від багатьох токсичних речовин, які удосталь утворюються в нас при значних фізичних і психічних навантаженнях.
Крім того, разом зі слізьми організм позбувається від багатьох токсичних речовин, які удосталь утворюються в нас при значних фізичних і психічних навантаженнях.
Крім плачу, Вільям Фрей радить застосовувати для поліпшення самопочуття почісування.
Учений з Кембриджського університету Баррі Кеверн з’ясував, що любов мавп до ретельного вичісування вовни один у іншого допомагає не тільки позбуватися від паразитів і бруду, але сприяє виділенню ендорфінів.
Ендорфіни виявляють виражену заспокійливу й ейфорізуючу дію на центральну нервову систему, як у мавп, так і в людей. Однак, дотримуючись норм пристойності, люди навчилися частково компенсувати чесання пустопорожньою балаканиною. Не даремно, очевидно, існує вираження чесати язиком.