Дослідники зі США, Німеччини й Мексики прийшли до думки, що кінематограф впливає на поширення шкідливих звичок серед молоді, зокрема зображення курящих героїв на широкому екрані змінює відношення підлітків...
Дослідники зі США, Німеччини й Мексики прийшли до думки, що кінематограф впливає на поширення шкідливих звичок серед молоді, зокрема зображення курящих героїв на широкому екрані змінює відношення підлітків до проблем паління в негативну сторону.
Давно замічене, що підлітки намагаються походити на героїв фільмів, саме тому, слідом за улюбленими героями, починають курити. Медики, помітивши подібну закономірність, почали бити тривогу.
Міжнародні організації по охороні здоров’я призвали кінематографістів максимально обмежити показ паління у фільмах. До них примкнули деякі тютюнові виробники.
Зокрема, компанія, що робить сигарети Мальборо уже зробила офіційну заяву із проханням не демонструвати продукцію компанії у фільмах.
На думку організацій по охороні здоров’я, режисерам варто відмовитися від показу будь-якої тютюнової продукції, а у фільмах, де це зробити неможливо, включити проти тютюнову рекламу на самому початку, перед фільмом.
Однак у цієї позиції є й супротивники, які заявляють, що фільми відбивають реальне життя, у якому чверть дорослих у країнах Західного світу курять.
По попередніх підрахунках, тільки в США, образ курящого героя показувався дітям у віці від 10 до 14 років 13,9 мільярдів разів.