ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Красота Урала.  
Передноворічна допомога вашій фігурі  
В гостях у керівника ТОВ «Гадяцьке»  
Основные методологические положения ФСА системы управления.  
В чем заключается практичность и удобство волос для наращивания?  
Навіщо потрібні страшилки  
Здоров'я жінки після пологів  
Створюємо ідеальну спальню в новій квартирі  
ДОБРОКАЧЕСТВЕННЫЕ ОПУХОЛИ ЖЕНСКИХ ПОЛОВЫХ ОРГАНОВ (лекция)  
Важливість правильного вибору холодильного обладнання  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
лего   теплиці   грипп   ЗНАНИЙ   ВОПРОСАМ   відповіді   голова   янцзи   Сима   хворобі   цены   СТАТУТ   сіль   геркулес   продукции  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Масаж для маляти
Масаж для маляти
Для гармонічного розвитку маляти йому необхідно робити масаж. Однак не варто забувати, що масаж для дитини й для дорослої людини - це дві великі різниці. Реакція маляти на масаж різна й залежить від застосовуваних...


Для гармонічного розвитку маляти йому необхідно робити масаж. Однак не варто забувати, що масаж для дитини й для дорослої людини це дві великі різниці.

Реакція маляти на масаж різна й залежить від застосовуваних приймань і тривалості впливу. Наприклад, прогладжування, розтирання розслаблюють м’язи, а постукування, поплескування викликають підвищення м’язового тонусу. Під впливом масажу прискорюються крово- і лімфотоки, обмінні процеси, виділення продуктів метаболізму.

Чим можна пояснити підвищену чутливість дитини до впливу масажу? Незважаючи на малу масу маляти поверхня шкіри в нього відносно більше, чим у дорослих. Шкіра дитини ніжна й гладка, її капілярна мережа сильно розвинена. У результаті після масажу швидко виникає гіперемія. Сюди слід додати й підвищену збудливість нервової системи, наявність великої кількості рецепторів у шкірі, усім цим можна пояснити підвищену чутливість дитини до впливу масажу.


    Чи можна робити масаж?Існують і протипоказання до проведення масажу в дітей раннього віку. Це гострі інфекційні захворювання, різні форми діатезу, уроджені пороки серця, пахові, пупкові, стегнові грижі, рахіт у період розпалу захворювання, гострі запальні захворювання шкіри.

Батьки часто запитують, з якого віку можна починати масаж? Починати його робити можна з 2 – 3-тижневого віку.

Положення дитини лежачи повинне бути ніжками до масажиста, коли роблять спину. Починають процедуру з прогладжування й після зникнення фізіологічного гіпер тонусу м’язів рук додають розтирання м’язів-згиначів і розгиначів, чергуючи його з прогладжуванням. Коли зникне фізіологічний гіпер тонус м’язів нижніх кінцівок, додається кільцеве розтирання, розтирання.


   Техніки масажу Прогладжування ніг проводиться в положенні лежачи на спині. Ліву ніжку дитини кладуть на долоню, а правою рукою роблять прогладжування зовнішньої й задньої поверхні гомілки й стегна по напрямкові від стопи до стегна, обходячи колінну чашечку зовні, уникаючи поштовхів в області колінного суглоба. При масажі правої ніжки її тримають правою рукою, а масажують лівою. Рухи повторюють 5- 8 разів.

Масаж стоп. Ніжку дитини кладете між великим і вказівним пальцями лівої руки. Проводять прогладжування й розтирання вказівним і середнім пальцями правої руки від п’яти до пальців і кругові рухи. Після трьох місяців включають поплескування, яке виконують тильною стороною напівзігнутих пальців вказівного й середнього правої руки по ступні дитини. Рухи повторюють 3 -7 разів.

Прогладжування рук проводиться в положенні дитини на спині, ніжками до масажиста. При цьому дорослий вкладає великий палець лівої руки в праву руку дитини й злегка її піднімає, а правою рукою виконує прогладжування внутрішньої й зовнішньої поверхні передпліччя й плеча в напрямку від пальчиків до плеча. При масажі лівої руки дитини положення рук у масажистки міняється. Рухи повторюють 6- 8 разів. Прогладжування живота проводиться в положенні лежачи на спині. Спочатку виконують прогладжування живота за годинниковою стрілкою долонею й тильною стороною кисті, не надавлюючи на область печінки й не зачіпаючи статевих органів. Потім роблять прогладжування й розтирання подушечками пальців правої руки по ходу товстого кишечнику. Після цього здійснюють розтирання косих м’язів живота, при цьому великі пальці розташовують у мечоподібного відростка грудини й ковзними рухами йдуть до хребта й назад. Рух повторюють 3-5 разів.

Прогладжування спини. Для масажу спини дитину повертають на живіт, ніжками до масажистки й роблять прогладжування уздовж хребта. Сам хребет ніколи не масажують. Прогладжування виконують від сідниць до шиї однією й двома руками долонної й тильної поверхні кисті. Якщо дитина не може спокійно лежати на животі, то прогладжування виконують однієї рукою, а іншою притримують ніжки дитини.

Починаючи із третього місяця життя дитини в масаж уводять приймання: розтирання, розминку й поплескування.

Розтирання виконують так само, як і прогладжування, але більш енергійно. Можна робити кільцеве розтирання: гомілковостопний суглоб великим пальцем з однієї сторони і інші з іншої.

Вібрація - нею користуються для масажу грудей вказівним і середнім пальцями із просуванням від мечоподібного відростка до плечей по черзі. Рухи повинні бути м’якими, без натиснень, знизу нагору до шиї й назад. Повторити 3- 5 разів.

Закінчувати масаж прогладжуванням.
   Важливі нюанси У кімнаті повинне бути тепло, щоб уникнути зайвої тепловіддачі після масажу. Масаж проводиться в положенні лежачи на столику або дивані. Прямі промені світла не повинні попадати дитині в очі, тим самим не даючи їй розслабитися. При проведенні масажу рухи рук повинні бути м’якими, ніжними, без поштовхів, особливо в області печінки, нирок, надниркової залози й хребта. При проведенні масажу живота слід щадити область печінки. Не можна масажувати статеві органи. Масажуючи спину, слід виключити приймання поплескування, постукування області нирок.
   Увазі початківців Температура в кімнаті, де буде проходити масаж, повинна бути не нижче 22-24 градусів. Руки людини, яка буде його робити теплими, з коротко обстриженими нігтями, сухими, без кілець і інших прикрас. Стіл, на якім проводиться процедура, слід покрити ковдрою й чистою пелюшкою. Масаж грудним дітям роблять без яких-небудь присипок, засобів, що змазують. Після процедури дитину треба одягти в теплу, суху білизну. І помніть, масаж проводиться не раніше чим через 1- 1,5 години після годівлі, або перед тем як ви збираєтеся годувати маля. Тривалість масажу становить 5-7 хвилин.

Неправильне, невпевнене виконання масажних приймань може викликати неприємні відчуття в дитини й замість користі принести шкоду.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3458 | 05/12/2014 Діти - Різне про дітей та підлітків

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус