За повідомленням Forbes, американськими дослідниками було проведено перше масштабне багаторічне й всебічне дослідження процесу розвитку дитячого мозку й інтелекту....
За повідомленням Forbes, американськими дослідниками було проведено перше масштабне багаторічне й всебічне дослідження процесу розвитку дитячого мозку й інтелекту.
Методом випадкової вибірки із усіх шарів американського суспільства були відібрано 450 здорових дітей, які не страждають якими-небудь відхиленнями.
Як показало дослідження, хлопчики справляються з візуальними й просторовими тестами не набагато краще, чим дівчатка. А дівчатка, у свою чергу, не сильно випереджають хлопчиків у швидкості моторних реакцій організму, які поліпшують умови сприйняття матеріалу. В іншому, відмінностей між дітьми різної статі не виявлене.
Те ж саме стосується й співвідношення інтелектуального розвитку дитини з рівнем доходу родини. З’ясоване, що в дітей з бідних родин середній IQ становив 105, у той час як у дітей із самих забезпечених шарів суспільства 115. У групі зовсім здорових дітей відмінності виявилися ще менш вираженими.
Із чого вчені зробили висновок: соціальна нерівність у рівнях інтелектуального розвитку обумовлене загальним станом здоров’я дітей, що, можливо, усього лише пов’язане з доступністю для їхніх родин якісної медичної допомоги.
До того ж, дітям у початкових і середніх класах рекомендовано підсилити інтенсивність навчання, тому що саме у віці від 6 до 10-12 років інтелект дитини розвивається швидше всього. З настанням же періоду статевого дозрівання розвиток різко уповільнюється.