ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
    Ваш імідж
    Догляд за волоссям
    Догляд за шкірою
    Зачіски й Стрижки
    Косметологія
    Макіяж
    Парфумерія й Косметика
    Різне про красу
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Гороскоп на 2013 рік Чорної водяної змії.  
Зацукровані квіти - незвичайна прикраса  
Тури в Японію  
Роль батька у формуванні фізичного здоров'я майбутнього чоловіка  
Як настроїти програму Photoshop для створення сторінки сайту  
Акваріумний дизайн нігтів краса без жертв  
Консульство Великобритании  
Упаковка подарков из органзы - как удивить близких и знакомых к празднику  
П’ять оман про білкові дієти  
Як привчити дитину до горщика  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
договір   печінки   плаття   нерви   роль   бюджет   Простатит   ПРОВЕРКИ   active   вагітності   норматив   лікування   boss   гормон   лате  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Ожиріння - драма сучасності
Ожиріння - драма сучасності
В організмі людини відбуваються паралельно два процеси:процес утвору жиру (ліпогенез); процес використання жиру (ліполіз). Коли організм підтримує постійну масу тіла, це значить, що рівень ліпогенезу від...


В організмі людини відбуваються паралельно два процеси:

процес утвору жиру (ліпогенез); процес використання жиру (ліполіз). Коли організм підтримує постійну масу тіла, це значить, що рівень ліпогенезу відповідає рівню ліполіза ( тобто організм існує в ізо енергетичних умовах).

Якщо превалює ліпогенез, організм набирає масу тіла (позитивний енергетичний баланс). Якщо переважає ліполіз, – втрачає масу тіла (негативний енергетичний баланс).


   Існує три основні причини, що ведуть до ожиріння:

- Аліментарна, обумовлена вступом з їжею великої кількості калорій, чим витрачається організмом. Це причина 85-90% усіх випадків ожиріння.

- Ендокринна, обумовлена недостатньою активністю залоз внутрішньої секреції (мікседема, євнухоїдизм, після клімактеричний період). Від цієї причини залежить 12-13 % усіх випадків ожиріння.

- Церебральна, обумовлена порушенням регуляції центрів голоду й апетиту, – 2-3 % випадків ожиріння

У випадках ендокринної й церебральної причин ожиріння необхідні консультації й спільні дії дієтолога з ендокринологом або невропатологом

У цій статті ми поговоримо про аліментарну причину ожиріння

У сучасній оздоровчій і спортивній медицині жоден аспект здоров’я не обговорюється так глибоко й часто, як проблема корекції маси тіла. Це обумовлене широкою поширеністю цього явища серед населення.

Уся світова статистика свідчить про те, що гладкі люди мають підвищений ризик розвитку хронічних захворювань, таких як гіпертонічна й ішемічна хвороба серця, атеросклероз, остеоартрити, рак матки й молочних залоз, хвороби сечового міхура, інсулінозалежний діабет

Необхідно пам’ятати, що навіть невелике, але систематичне перевищення енергетичної цінності харчового раціону над енерговитратами організму веде до ожиріння. Уживання 100 зайвих кілокалорій (ккал) у день означає вживання 3000 ккал на місяць. Ця величина забезпечує збільшення маси тіла на 330-350 г. Ці 100 ккал надходять в організм із:

двома десертними ложками цукру або желе; одним тістечком; двома чайними ложками масла або маргарину

Більшість людей повніють не тому, що одержали одноразово з харчовим раціоном велику кількість калорій, а тому, що в них калорійність раціону систематично незначно перевищує їх енерговитрати.


    До факторів, що сприяють ожирінню, слід віднести:

Недолік фізичної активності.

Сучасні технології механізують різні трудові процеси, що значно зменшує витрати енергії на їхнє виконання.

Генетична схильність.

Спадковість впливає на тип організму, розміри тіла й розподіл жиру в ньому, на енерговитратні процеси. За структурою розрізняють гіпертрофію й гіперплазію жирової тканини. Гіпертрофія характеризується невеликою кількістю жирових клітин з великою кількістю жиру. Якщо людина поправляється в літньому віці – це обумовлене гіпертрофією жирової тканини. Гіперплазія характеризується великою кількістю жирових клітин з більшою кількістю жиру. Якщо дитина гладка з дитинства – це обумовлене гіперплазією жирової тканини. У гладких батьків, як правило, гладкі діти, тому що в них у спадщину закладається велику кількість жирових клітин.

Ефективність метаболізму (обміну речовин) має не останнє значення в розвитку ожиріння. Більш ефективний ( тобто енергетично менш марнотратний) тип обміну речовин привертає до ожиріння, тоді як менш ефективний сприяє стабілізації маси тіла при малій фізичній активності.

Активність ферменту ліпопротеїн ліпази.

У гладких людей через генетичну схильність цей фермент більш активний. Він синтезує власний жир. Фермент перебуває в стані бездіяльності, насамперед при обмеженні вступу калорій, тобто при низькокалорійнім харчуванні. Його активність різко зростає при вступі з їжею надлишкової кількості калорій. Особливо це проявляється при переході від низькокалорійного харчування до надлишкового, що пояснює різкий додаток у вазі після завершення лікувальної дієти.

Співвідношення між коричневою (КЖТ) і жовтою жировою тканиною (ЖЖТ). ЖЖТ накопичує жир, а КЖТ продукує тепло. Коричневі жирові клітини відрізняються від жовтих тим, що містять багато дрібних ліпідних крапель, діспергірованих по всій клітині. Відмітна біохімічна особливість кліток КЖТ, що надає їм властивості “ мікро обігрівачів ”, полягає в тому, що в них перебуває білок термогенін, завдяки якому енергія більше витрачається на вироблення тепла. Цим пояснюється той факт, що деякі “ щасливчики ”, що володіють значною кількістю КЖТ, здатні не товстіти, не обмежуючи себе в їжі.

Частота споживання їжі

Вивчалася дія двох, трьох і чотирьох приймань їжі при однаковій калорійності раціону. Доведене, що нечасте споживання їжі сприяє збільшенню ваги, тоді як більш часте приводить до втрати ваги. Склад харчового раціону має не останнє значення в регуляції маси тіла. Добре відомо, що жири продукують більше калорій, чим білки й вуглеводи. Причому організм охочіше робить жири з жирів, чим з вуглеводів або білків.

Добір харчових продуктів у раціоні харчування відіграє якщо не головну, то вирішальну роль у корекції й збереженні маси тіла. Різні продукти не однаково стимулюють виробництво інсуліну підшлунковою залозою. За цією ознакою всі продукти діляться на продукти з високим глікемічним індексом (відношення вмісту глюкози в крові при споживанні 100 г даного продукту до її вмісту при споживанні 100 г білого хліба), наприклад, картопля, білий хліб, цукор, кондитерські вироби банани й ін., і продукти з низьким глікемічним індексом, наприклад, хліб грубого млива, вівсяні пластівці, городини, фрукти й ін.

Продукти першої групи при однаковій калорійності в порівнянні із другої обумовлюють більший утвір інсуліну. У цьому випадку всі калорії, якщо вони не використані для виконання якої-небудь роботи, переходять у жир. Цим пояснюється, чому так небажане переїдання на ніч. Установлене, що основна кількість жиру утворюється вночі.

Психосоціальні фактори також відіграють не останню роль у розвитку ожиріння. Сімейна форма харчування, не диференційована відносно кожного члена родини по статі й віку, у якій перевага віддається м’ясу, жирам, насолодам на противагу фруктам і овочам, викликає збільшення ваги. Батьки, які використовують їжу як винагороду, можуть створити емоційну залежність від їжі. Люди, чиї професії вимагають частого відвідування бізнес-ланчів, коктейльних приймань і ділових обідів, часто переїдають.

Депресія, заклопотаність, дратівливість часто ведуть до переїдання. Ці стани багато в чому визначені низьким вмістом серотоніну в мозку, що суттєво впливає на тягу до солодкого, борошняного й крохмаль утримуючої їжі

Таким чином, подавлений настрій веде до “ обжерливості насолодами ”, а насичення ними – до задоволення й комфортному стану. Механізм цього явища обумовлений тим, що вуглеводи забезпечують транспорт у мозок амінокислоти триптофану, з якого утворюється серотонін.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3594 | 16/11/2014 Красота, імідж, косметика - Ваш імідж

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус