ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
ДОГОВОР на поставку электрических кабельных систем «Теплый пол»  
Озеленение  
Ще раз про службовий роман  
Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру  
Епідемія раннього розвитку  
Аптека низких цен поможет убрать живот и продаст средства сбросить вес  
Новостроящиеся квартиры в Пушкино и вторичное жилье - отличный вариант для инвестиций  
Соціальна еволюція людства  
Як зробити із чоловіка мільйонера  
Легкий овочевий суп з рисом  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
конкуренція   коляски   Arnold   відносини   Життя   співробітництво   день   Ситуационные   финансы   причини   Аденовирусная   инфекция   продуктів   іграшки   стиль   МАЛЯРИЯ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Анатомічний атлас
Анатомічний атлас
Про те, як улаштовано наше тіло, дещо знали вже первісні мисливці. Згадування про серце, легені, печінку й інші органи тіла людини втримується в прадавніх китайських і індійських документах. Інтерес до того, як улаштована...


Про те, як улаштовано наше тіло, дещо знали вже первісні мисливці. Згадування про серце, легені, печінку й інші органи тіла людини втримується в прадавніх китайських і індійських документах. Інтерес до того, як улаштована людина, проходить через сторіччя, релігійні заборони й марновірства. Знання про будову людського тіла збиралися по крупицях і складалися у фундамент медицини - анатомію. Анатомія - це наука про будову й форми організму, органів і тканин людини й тварин. Анатомічний атлас - це збори зображень органів і частин людського тіла. Без анатомії медицина не могла б стати науковою.

Первісним методом вивчення будови тіла людини є розчленовування, аналіз і ретельний опис спостережуваних картин. Такий метод так і називається - описовим, а анатомія, викладена таким способом - описової. І тільки в 18-му сторіччі починають видаватися перші анатомічні атласи - зборів малюнків, що ілюструють будову людського тіла з відповідним повним або коротким їхнім описом.

Атласи мають велике значення у викладанні анатомії, забезпечуючи наочність і краще запам’ятовування описів форми й будови органів.

Перші анатомічні атласи

Незважаючи на те, що будовою людського тіла цікавилися ще прадавні, засновником наукової анатомії вважається А.Везалій, що очолював кафедру анатомії в Падуеї (Італія) в 16-му сторіччі. Він перший систематично описав будову тіла людини. Після цього анатомія почала розвиватися по всій Європі.

На початку 18-го сторіччя спеціально для Петра I був перекладений на російську мову знаменитий у той час анатомічний атлас Готфріда Бідлоо - Анатомія людського тіла в 105 таблицях,яка вийшла у світ в 1685 р. в Амстердамі.

Перший російський атлас анатомії - Словник, або ілюстрований покажчик усіх частин людського тіла латинською мовою був складений в 1744 г. вітчизняним анатомом і хірургом М.І.Шеїним, який сам виконав більшість ілюстрацій до цього видання й заклав основи російської наукової медичної термінології, яка до нього не існувала.

Анатомічні атласи 19-го сторіччя - основа сучасних знань по анатомії

Один із кращих анатомічних атласів в 19-му сторіччі був складений професором Лейпцігського університету Вернером Шпальтегольцем. Моделлю для малюнків послужили виготовлені ним самим препарати. Атлас уперше був опубліковано 1896 - 1900 рр., неодноразово перевидавався й був переведений на багато мов. На російську мову його перевів професор анатомії Новоросійського університету Н.А.Батуєв, по цьому атласу вчилися багато поколінь вітчизняних лікарів. Уже в той час уважалося, що лікар будь-якої спеціальності повинен відмінно знати будову тіла людини.

Анатомічні атласи 20-го сторіччя

В 20-му сторіччі атласи знайшли широке поширення. У нашій країні відомі атласи В.П.Воробйова й Р.Д.Синельникового, по яких вчилися кілька поколінь вітчизняних лікарів.

Професор анатомії Харківського медінституту В.П. Воробйов - автор ряду оригінальних посібників по анатомії, а також першого радянського п’ятитомного - Атласу анатомії людину, який вийшов в 1946-1948 рр. Професор Воробйов відомий також тим, що брав участь у бальзамуванні тіла Леніна.

Учень Воробйова Р.Д. Синельников брав участь у написанні п’ятитомного - Атласу анатомії людину, а потім в 1952-1958 рр. створив новий - Атлас анатомії людини, спочатку у двох, а потім у трьох томах.. Цей атлас витримав кілька видань і був переведений на кілька іноземних мов. Останнє за часом (сьоме) видання вийшло в Москві в 2007 р. На багато років цей атлас став одним з найпопулярніших підручників для вищих медичних навчальних закладів нашої країни.

Структура анатомічного атласу

Анатомічний атлас складається з малюнків і описів до них, зроблених мовою видання книги. Усі органі й частини тіла обов’язково мають подвійну назву: мовою видання й латинською мовою, знання якої для лікарів є обов’язковою, тому що вся медична термінологія має латинське коріння.

Будь-який анатомічний атлас складається з повного курсу анатомії й містить у собі:

будова кісток і суглобів; будова м’язової системи; будова ендокринної системи; будова центральної й периферичної нервової системи; будова кровоносної системи; будова внутрішніх органів.

Анатомічний атлас складений таким чином, що дозволяє вивчаючим анатомію студентам медичних вузів, розуміти будову людини у світлі функцій того або іншого органа й зрозуміти практичне значення анатомії як основи медицини.

Без допомоги анатомічного атласу вивчення анатомії неможливо. Атлас допомагає студентам розібратися у формі, положенні й будові органів під час занять у секційному залі або анатомічному музеї, а також допомагає відновити в пам’яті натуральні анатомічні препарати під час домашніх занять.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3622 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус