ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Корисні статті для тат і мам  
Зміцнюємо відносини з дитиною тиждень 2  
Каші ідеальне дитяче харчування  
Васильок і його корисні властивості  
Фахітас - подавати дуже гарячим!  
Как понять, чем заниматься в жизни?  
Як харчуватися при розладі кишечнику  
Светодиодные ленты. Подсветка потолка  
Афіша не пропустіть в листопаді!  
Весільний торт солодка традиція  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Новая   повар   склад   земель   менингококковая   вина   хворобі   податкова   стоматология   ЗНАНИЙ   геркулес   відповіді   аотг-50   мода   особи  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Естрадіол, найважливіший гормон
Естрадіол, найважливіший гормон
Естрадіол уперше був отриманий в 1935 році. У жінок у віці між статевим дозріванням і менопаузою концентрація естрадіолу в крові перебуває в прямій залежності від менструальної фази. Естрадіол має значення й для...


Естрадіол уперше був отриманий в 1935 році. У жінок у віці між статевим дозріванням і менопаузою концентрація естрадіолу в крові перебуває в прямій залежності від менструальної фази. Естрадіол має значення й для чоловіків: недолік його викликає стійка чоловіча безплідність. Естрогени - це група жіночих статевих стероїдних гормонів (естрон, естрадіол, естриол і ін.). До великої групи стероїдних гормонів ставляться біологічно активні речовини, які утворюються в організмі людини їх одного загального попередника - холестерину.

Найважливішою властивістю стероїдних гормонів є їхня здатність проникати в цитоплазму клітин. Основний механізм дії цих гормонів на обмінні процеси в клітинах полягає у виборчій регуляції процесів транскрипції (синтезу РНК на матриці ДНК).

У жінок дітородного віку основна маса естрогенів синтезується в яєчнику в першій половині менструального циклу. Вони впливають на формування тіла жінки й забезпечують дітородну функцію.

Естроген естрадіол

Естрадіол - це жіночий статевий гормон, що ставиться до групи естрогенів, що і є найбільш активним з них. Виробляється естрадіол із чоловічого статевого гормону тестостерону в жінок у корі надниркової залози, у фолікулах яєчників (пухирцях, у яких дозріває яйцеклітина) і плаценті, у чоловіків - у насінних пухирцях, корі надниркової залози й тканинах організму. Стимулюють вироблення естрогенів у жінок фолікулстимулючий гормон (ФСГ) гіпофіза ( головної залози внутрішньої секреції, розташованої в головному мозку).

Найвища концентрація естрадіолу спостерігається в сечі вагітних жінок, у фолікулах і в плаценті. У невагітних жінок дітородного віку виробляється приблизно 300-700 мкг естрадіолу на добу. Вміст естрадіолу в крові жінок з нормальною функцією яєчників протягом менструального циклу змінюється в такий спосіб: у ранній фазі дозрівання фолікула концентрація естрадіолу в крові невелика, до середини циклу ( до моменту овуляції) вона поступово збільшується в три рази, а потім поступово знижується й до початку наступного циклу досягає вихідного рівня. Якщо ж зачаття відбулося, концентрація естрадіолу продовжує збільшуватися. Підвищення й зниження рівня естрадіолу в крові протягом менструального циклу має індивідуальні відмінності.

У період вагітності рівень естрадіолу в крові поступово наростає й до пологів стає максимальним, після пологів він через кілька днів знижується до нормальних цифр. З віком у жінок спостерігається зниження концентрації естрадіолу в крові, а після настання менопаузи вона стає дуже низкою.

Основні функції естрадіолу

Естрадіол бере участь у формуванні тіла по жіночому типу ( у тому числі забезпечує формування підшкірної жирової клітковини по жіночому типу), розвитку вторинних статевих ознак жінки, регулює менструальний цикл ( головним чином, у першій його половині) і особливості статевої поведінки й статевого потяга жінки.

Під дією цього гормону й гормонів гіпофіза в яєчниках дозріває яйцеклітина. Під час вагітності під впливом естрадіолу матка збільшується в обсязі, у ній росте число кровоносних судин і підвищується кровообіг. Естрадіол сприяє активізації обмінних процесів у кістковій тканині, під його впливом кістки ростуть у довжину.

Естрадіол сприяє затримці натрію й води в організмі ( у значній мірі від його впливу з’являються набряки у вагітних), підвищує згортання крові (захисна реакція організму: під час вагітності - організм запобігає зайвій крововтраті під час менструації й у пологах ). Підвищена дратівливість під час вагітності - це теж у значній мірі результат впливу естрадіолу.

Визначення кількості естрадіолу в крові

По кількості естрадіолу в крові оцінюється робота яєчників. Кількість естрадіолу в крові жінок (визначається через тиждень після початку нового менструального циклу) визначають при порушеннях менструального циклу ( у тому числі при перед менструальному синдромі), безплідності, відставанні в статевім дозріванні або, навпаки, передчаснім статевім дозріванні, маткових кровотечах ( у тому числі в період менопаузи), підозрі на пухлині яєчників або гіпофіза, перед процедурою екстракорпорального запліднення (ЕКО). У чоловіків цей аналіз проводиться при будові тіла по жіночому типу й при безплідності, причиною якого є недостатнє вироблення (або повна відсутність) сперматозоїдів.

Підвищена кількість естрадіолу в крові з’являється при кистах і пухлинах яєчника, пухлинах яєчок у чоловіків, важких захворюваннях печінки з порушенням її функції, на тлі приймання деяких лікарських препаратів, у тому числі гормональних контрацептивів.

Знижена кількість естрадіолу в крові виникає при високім фізичнім навантаженні, при голодуванні, низькокалорійних дієтах, різкій втраті ваги, при деяких інтоксикаціях (наприклад, при палінні), при відставанні в статевому розвитку, при деяких видах відставання в рості, при недостатньому виробленні гормонів гіпофіза, з появою в жінок чоловічої будови тіла, при хронічних запальних захворюваннях статевих органів ( у тому числі при простатиті), при погрозі переривання вагітності.

Естрадіол - один з найважливіших статевих гормонів, кількість його має значення, як для чоловіків, так і для жінок.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 2654 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус