ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Производство корпусной мебели  
Щодо оптимізації структури товарообігу між Україною та Китаєм  
Як обрати бухгалтерські курси 1С?  
Чого чекають від сексу чоловіка й жінки?  
Модні тенденції 2011 року  
Маленькі груди  
Ефективне лікування аденоми простати  
Перші роки спільного життя  
Плюси і мінуси Wordpress, як системи управління сайтом. Частина I  
Питание при онкологических заболеваниях: пища против рака?  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
аеробіка   мода   цены   безпеки   хилис   boss   сайта.   Аденовирусная   инфекция   дитини   теплиці   форма   тренажер   Twitter   кисн   кондитерських  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Запалення суглобів
Запалення суглобів
Запалення суглобів є захворюванням усього організму й супроводжується такими загальними явищами, як лихоманка, озноб, головний біль. Тому лікувати самостійно запальні явища в суглобах не можна - це може...


Запалення суглобів є захворюванням усього організму й супроводжується такими загальними явищами, як лихоманка, озноб, головний біль. Тому лікувати самостійно запальні явища в суглобах не можна - це може привести до важких і необоротних змін як у самому суглобі, так і у всьому організмі. Запалення суглоба називається артритом. Артрити можуть бути первинними, тобто самостійними захворюваннями (наприклад, ревматоїдний артрит) і вторинними, пов’язаними з якимсь іншим захворюванням (наприклад, псоріатичний артрит) або із травмою.

Запалення суглобів може початися при проникненні в суглоб інфекції, при алергійних процесах, травмах суглоба і т.п. Переохолодження й великі фізичні навантаження на суглоби привертають до виникнення захворювання.

Кожний суглоб оточений спеціальною синовіальною оболонкою, у якій перебувають кровоносні судини й нервові закінчення. У відповідь на впровадження інфекції до синовіальної оболонки по розширених кровоносних судинах надходить підвищена кількість крові й починається запальний процес у тканинах, ціль якого - позбутися інфекції.

Якщо збудники інфекції попадають у суглоб із кров’ю, розвивається важкий, іноді гнійний артрит, якщо ж із кров’ю в суглоб попадають продукти життєдіяльності мікроорганізмів, то артрит протікає легше й при лікуванні основного захворювання швидко зникає. Після травми суглоба в ньому розвивається неінфекційний запальний процес, а потім уже приєднується інфекція.

Ознаки запалення суглобів

Основними ознаками запалення суглобів є біль у суглобах, набряк, почервоніння шкіри над суглобом, зміна його форми, підвищення температури шкірних покривів над хворим суглобом і порушення функції.

Біль при запаленні суглобів має характерні риси, він так і називається - запальний. Виникають запальні болі раптово, частіше в другу половину ночі або ранком і зменшуються після початку руху. Якщо запальний процес протікає гостро, болі більш сильні і постійні, при хронічному плині біль з’являється в основному в процесі руху.

Хворий суглоб змінює свою форму внаслідок набряку м’яких тканин, що виникають на тлі запалення стійких відомостей м’язів і сухожиль (контрактур) і часткових виходів суглоба із суглобної западини (підвивихів).

Робота суглоба порушується як через різку хворобливість, так і через зміни навколишніх тканин суглобу. При деяких артритах порушення роботи суглоба може бути настільки вираженим, що суглоб стає нерухливим і хворий повністю втрачає можливості займатися трудовою діяльністю. У той же час при інших видах артритів стійкого обмеження рухів може не виникати й функція суглоба після лікування повністю відновлюється.

Плин і ускладнення артритів

Запалення суглобів може протікати гостро, під гостро й хронічно. Гострі форми артритів частіше протікають досить швидко й закінчуються повним видужанням з відновленням функції суглоба. Так протікає, наприклад, ревматичний артрит. При довгостроковім, прогресує хронічним запаленням суглобів, може настати повна втрата функції суглоба з інвалідністю хворого. Так трапляється, наприклад, при ревматоїднім артриті.

Ускладнення при запаленні суглобів можуть бути ранніми й пізніми. До ранніх ускладнень ставляться всілякі нагноєння навколишніх м’яких тканин суглоба, наприклад, флегмона (гнійник не обмежений капсулою). До пізніх ускладнень відносять перехід запалення на кості, що утворюють суглоб (остеомієліт), зараження крові, стійка відомість суглоба з порушенням (іноді різко вираженим) його роботи, вивихи й підвивихи суглоба (повний або неповний вихід голівки суглоба із суглобної ямки).

Діагностика запалення суглобів

Тому що запалення суглобів може бути ознакою іншого не менш важкого захворювання, хворого з артритом повністю обстежують, виявляючи зовнішні ознаки запалення й співвідносячи їх з додатковими дослідженнями (наприклад, рентгенологічними) і лабораторними аналізами крові, сечі й внутрішньо суглобної рідини, що підтверджують наявність запалення.

Лікування запалення суглобів

Тому що артрити схильні до хронічного плину, лікувати їх потрібно довгостроково. При важких артритах лікування починають у лікарні, потім продовжують в амбулаторних умовах. Бажане також проводити курси санаторно-курортного лікування.

При наявності інфекції (особливо при гнійних артритах) призначаються антибіотики, лікарські препарати, що підвищують захисні сили організму, протизапальні засоби, які знімають біль, набряк тканин. При артритах, що довгостроково протікають, із сильними болями призначають гормональну терапію. Запалення суглобів, що є одним з ознак якогось іншого захворювання, проходить у процесі лікування цього захворювання.

Після того, як гострі явища захворювання пройшли, обов’язково приєднують фізіотерапевтичні процедури, масаж і комплекс лікувальної фізкультури.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3512 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус