ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Есть ли жизнь на Марсе?  
Чи можемо ми уявити, що зараз відчуває український солдат? Проте ми можемо допомогти  
Топ-10 самих незвичайних дієт  
Тюнер TC Polytune  
Астенічний синдром  
Відпочинок за кордоном використовують лише 5 росіян  
ЧУМА  
Твердотопливный котел — достойная альтернатива газу  
Как прекратить ссоры?  
Правильний догляд за акваріумом  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
одяг   біль   Ситуационные   шлунку   Дієта   права   продукции   область   СИСТЕМИ,   тест   Создание   Аденовирусная   инфекция   масло   кислоти   світлові  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кров у сечі
Кров у сечі
Кров у сечі - це серйозно, і якщо така ознака є, то потрібно негайно звернутися до лікаря. Кров у сечі може з’явитися, якщо пісок або невеликий камінчик подряпає слизувату оболонку сечовивідних шляхів, - це не...


Кров у сечі - це серйозно, і якщо така ознака є, то потрібно негайно звернутися до лікаря. Кров у сечі може з’явитися, якщо пісок або невеликий камінчик подряпає слизувату оболонку сечовивідних шляхів, - це не так страшно, але вимагає обстеження. Але дуже часто кров у сечі є ознакою важкого захворювання нирок і це вже вимагає екстреної допомоги.

Кров у сечі й причини її появи

Кров у сечі (гематурія) може втримуватися у великій кількості, змінюючи колір сечі, це називається макро гематурія. Якщо кров у сечі, тобто червоні клітини крові або еритроцити можна побачити тільки під мікроскопом, то говорять про мікро гематурію.

Гематурія є однією з ознак при пороках розвитку, захворюваннях і травмах органів сечостатевої системи. Розрізняють дійсну гематурію з наявністю в сечі формених елементів крові й неправильну - фарбування сечі в червоний колір через домішку кров’яних пігментів при гемоглобинурії (виділенні із сечею гемоглобіну), побічної дії деяких медикаментів і т.п. При неправильній гематурії зберігається прозорість сечі, в осаді відсутні еритроцити.

Гематурія може з’явитися після приймання деяких лікарських препаратів, наприклад, препаратів, що перешкоджають згортанню крові (гепарин, дікумарін), сульфаніламідних препаратів і т.д.

Види гематурії

Залежно від розташування джерела кровотечі розрізняють початкову, кінцеву й тотальну (загальну) гематурію. Початкова гематурія, при якій лише початкова порція сечі містить домішки крові, свідчить про поразку нижньої частини сечівника. Нерідко цей вид гематурії сполучається із самостійним ( поза сечовипусканням) виділенням крові із сечівника. Вона може спостерігатися при травмі, пухлинах сечівника, запаленні уретри.

Кінцева гематурія характеризується появою крові в останній порції сечі, вона виникає при запаленні сечового міхура, передміхурової залози, каменях і пухлинах сечового міхура й верхньої частини сечівника; рідше - при аденомі й раку передміхурової залози, варикознім розширенні вен в області сечового міхура.

Тотальна гематурія з’являється при процесах, які розташовані в нирках, сечоводах і сечовому міхурі - кров у таких випадках є у всіх порціях сечі. Особливе значення має без болюча тотальна гематурія, яка часто є єдиною ознакою пухлини сечовивідної системи.

Ознаки появи крові в сечі

Сеча при наявності в ній крові може мати різні відтінки: від червоного кольору (якщо джерело кровотечі перебуває наприкінці сечовидільної системи), кольору м’ясних помиїв до бурого, темного, кольору кави або чаю. Часте виділення крові із сечею супроводжується болями під час сечовипускання - звичайно це ознака запалення сечового міхура або каменів у ньому. Якщо болю немає, а сеча змінила свій колір, то це може бути ознакою пухлини сечового міхура й нирки. Згустки крові в сечі говорять про кровотечу із нирки або ниркової балії.

Кровотеча з обох сечоводів (вони з’єднують нирки із сечовим міхуром) можна побачити під час проведення діагностичного дослідження - цистоскопії при поразці нирок, наприклад, при гломерулонефриті (інфекційно-алергійнім захворюванні нирок з алергією на власні тканини). Кровотечу з одного сечоводу можна побачити під час цистоскопії при пухлині або травмі нирки, каменях у нирці, деяких формах туберкульозу нирки і т.п. Кров у сечі може бути наслідком здавлювання ниркової вени, руйнування ниркової тканини при запаленні нирки (особливо у хворих цукровим діабетом).

Діагностика гематурії

Гематурія може бути як випадковою знахідкою, так і єдиною скаргою хворого. У кожному разі таку людини потрібно ретельно обстежувати. На початку проводиться загальний аналіз сечі, який підтверджує або спростовує наявність крові в сечі. Потім проводяться кількісні визначення числа еритроцитів, що втримуються в 1 мол сечі або в добовій кількості сечі (аналізи сечі по Нечипоренко й Аддису-Каковському). При огляді осаду сечі під мікроскопом визначають характер еритроцитів (змінені вони чи ні). Проводиться також посів сечі на спеціальні середовища для того, щоб виключити наявність інфекції.

Загальний аналіз крові допоможе виявити, якого роду зміни є в сечовидільній системі (запальні, підозра на пухлинний процес і т.п.). Обов’язково проводиться також біохімічне дослідження крові, що виявляють порушення обмінних процесів в організмі й порушення функції внутрішніх органів.

Проводиться інструментальне дослідження нирок і сечовивідних шляхів, яке дозволяє уточнити основну причину появи крові в сечі. Це ультразвукове й рентгенологічне дослідження, при необхідності - біопсія (узяття шматочка тканини на дослідження).

Лікування гематурії

Якщо втрати крові із сечею значні, то паралельно з обстеженням хворому вводять крове зупиняючі й підвищувальні згортання крові лікарські препарати. Решта лікування проводиться після повного обстеження й залежить від захворювання, що викликало гематурію.

Якщо при обстеженні у вас у сечі випадково знайшли кров, ви не повинні лякатися, тому що це ще не говорить про серйозність захворювання. Але кров у сечі - це сигнал про те, що вам необхідно провести всебічне обстеженняАвтор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 2444 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус