ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Сміх - кращі ліки  
Остеопенія симптоми й лікування  
Чому чоловік не прагне сексу  
Блискуче волосся за кілька годин  
Йога для схуднення  
Інтегративна гімнастика здоров’я й стрункість без фітнес-залу  
Відпочинок на Алтаї  
ЯК ЗБІЛЬШИТИ ОБСЯГ ГРУДЕЙ. КОМПЛЕКС ВПРАВ  
Вправи для швидкого схуднення  
Сучасний інтер'єр спальні  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
подорожі   HTML   який   мода   Ситуационные   мови   геморой   посвідчення   клітки   фітбол   аотг-50   договір   этапе   застосовувати   IntraGUP  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Неврит лицьового нерва
Неврит лицьового нерва
Лицьовий нерв виконує ряд важливих рухових функцій в області обличчя, тому навіть незначне його запалення чревате зміною симетрії обличчя. Особливістю невритів лицьового нерва є те, що вони добре піддаються...


Лицьовий нерв виконує ряд важливих рухових функцій в області обличчя, тому навіть незначне його запалення чревате зміною симетрії обличчя. Особливістю невритів лицьового нерва є те, що вони добре піддаються лікуванню тільки спочатку, але якщо вчасно не почати лікування або лікувати неправильно, то асиметрія обличчя залишиться назавжди.

Лицьовий нерв

Лицьовий нерв відходить від центральної нервової системи (головного мозку), виходить із порожнини черепа в скроневій області, дає відгалуження до вуха, проходить через привушну залозу й поперед зовнішнього слухового проходу утворює п’ять відгалужень (скроневі, виличні, щічні, до нижньої щелепи, шийні)із численними гілочками.

Лицьовий нерв є руховим нервом, тобто він передає імпульси в м’язи обличчя, забезпечуючи їх скорочення, у тому числі ряд рефлекторних скорочень м’язів обличчя - смоктальний, мигальний, чхальний і інші рефлекси.

Причини невриту лицьового нерва

Запалення лицьового нерва називається невритом. Причинами невриту лицьового нерва можуть бути переохолодження, набряк тканин, викликаний різними причинами запальними процесами в області м’яких тканин обличчя, вуха, привушної залози, навколо зубних тканин, головного мозку, пухлиною, судинними розладами, травмами і т.п.), травма безпосередньо лицьового нерва, вплив різних хімічних або бактеріальних ( при інфекційних захворюваннях) отруєнь на лицьовий нерв і т.п.

Як протікає неврит лицьового нерва

Найбільше часто зустрічається неврит лицьового нерва, називаний простудним, який виникає при переохолодженні тіла, особливо, голови. Характерно гострий розвиток захворювання протягом декількох годин або однієї доби. Охолодження є алергійним чинником і викликає в стовбурі нерва судинні розлади (спазм кровоносних судин, що харчують нерв, у результаті чого тканина нерва починає страждати від недоліку живильних речовин і кисню) і параліч, тобто повне випадання функції нерва.

Основні ознаки невриту лицьового нерва обумовлені паралічем мімічної мускулатури верхньої й нижньої половини обличчя на стороні ураженого нерва. Навіть у стані спокою обертає на себе увагу маско подібність відповідної половини обличчя: око широко відкрите, майже не моргає, чоло без зморшок, згладжена носо-губна складка, брова й кут рота опущені. Хворий не може довільно змінити таку міміку (насупитися, повністю закрити око, посміхнутися). Приймання їжі також утруднене, тому що їжа застряє й погано втримується в роті, відзначається постійна слинотеча. Мова стає невиразною.

Часто приєднуються чутливі порушення (поруч із лицьовим нервом проходить проміжний нерв, який має як рухові, так і чутливі волокна): болі в області вуха, порушення смаку, неприємні відчуття від звичайних звуків. Часто приєднуються сухість ока й шкіри ураженої половини обличчя.

Які діагностичні дослідження потрібно зробити при невриті лицьового нерва

Неврит лицьового нерва має типові ознаки, його важко поплутати з іншим захворюванням. Але для того, щоб правильно лікувати неврит, необхідно з’ясувати причину його появи. Для цього виявляють ознаки запального процесу (лабораторні дослідження), роблять рентгенівські знімки (виключення пухлин і травм), проводять огляд Лор- органів і зубних тканин з метою виявлення вогнищ інфекції. Крім того, проводиться дослідження електрозбудження нерва, яке дозволяє виявити, наскільки повне відбулося переродження нерва.

Лікування невриту лицьового нерва простудного характеру

При лікуванні невритів лицьового нерва простудного характеру спочатку намагаються зняти запальні явища й набряк тканини. Для цього застосовують негормональні протизапальні засоби (НПВС, наприклад, найс), сечогінні препарати, засоби, що розширюють кровоносні судини й зміцнювальні їхню стінку. Якщо з’являються виражені розлади руху й болі, то іноді для їхнього швидкого зняття призначаються глюкокортикоїдні гормони (наприклад, дексаметазон).

Після того, як пройдуть гострі явища запалення, за допомогою різних лікарських засобів починають відновлювати функцію лицьового нерва й захисні сили організму (імунітет). Призначають також засоби, що сприяють розсмоктуванню продуктів запалення, вітамінно-мінеральні комплекси для відновлення роботи нервової тканини.

З першого дня захворювання до медикаментозного лікування обов’язково приєднують фізіотерапевтичні процедури спочатку сприятливі зняттю запалення й набряку (електрофорез із лікарськими препаратами, УВЧ), а потім процедури, що відновлюють функцію нерва, у тому числі масаж і лікувальну гімнастику.

Неврит лицьового нерва це, звичайно, не смертельне захворювання, але його краще не запускати, а якщо ні, то перекіс в області обличчя може залишитися на все життя.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 2773 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус