ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Заправка кондиционеров как бизнес  
Десертне вино  
Лікування п’яткової шпори народними засобами  
Китайсько-пакистанські відносини  
На что стоит обращать внимание, выбирая межкомнатные двери?  
Літо - акліматизація  
РЕФЕРАТ з прочитаної іноземної літератури за темою: « Безпека праці та здоров'є працівників»  
Звідки з'явилися ляльки? - з дитинства  
Розповсюджені омани про тренування  
15 страв з відварного м’яса  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
прання   степко   Runner.   засіб   договір   клітки   сіль   boss   стиль   пользование   социальная   СТАТУТ   КОЛЕКТИВНОГО   МАЛОГО   ПІДПРИЄМСТВА   продуктивність   бюджет   троянда  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Рак легенів
Рак легенів
Рак легенів щорічно несе більш мільйона жителів нашої планети. Це злоякісна форма раку, що найбільше часто зустрічається. Хворіють на рак легенів переважно чоловіки й не останнє місце в причинах цього явища ...


Рак легенів щорічно несе більш мільйона жителів нашої планети. Це злоякісна форма раку, що найбільше часто зустрічається. Хворіють на рак легенів переважно чоловіки й не останнє місце в причинах цього явища займає паління, тому що нікотин є канцерогеном - речовиною, під дією якої починає утворюватися пухлина. Рак - це злоякісна пухлина, яка починає рости із клітин епітелію (шкіри й слизуватих оболонок), що покриває наше тіло. Починається все з того, що під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів окремі клітини епітелію не дозрівають повністю й відрізняються від кліток навколишньої тканини, у зв’язку із чим їх так і називають - атипічними (нетиповими). З атипічних клітин і будується будь-яка злоякісна пухлина. А тому що вихідні клітини можуть бути різними, те й рак може протікати по-різному.

Рак легені найчастіше розвивається з епітелію бронхів, рідше - з епітелію трахеї або альвеол (мішечків на кінцях бронхів). Рак, що вражає великі бронхи, називають центральним, більш дрібні - периферичним.

По будові клітин рак легенів може бути дрібноклітинним і крупно клітинним. При цьому, чим дрібніше клітини, тим вони більш атипічні, а виходить, і злоякісні. Дрібноклітинний рак легенів частіше зустрічається в курців.

Причини розвитку рака легені

Існує ряд зовнішніх і внутрішніх факторів, що сприяють захворюванню раком легенів, і перше місце серед них займає паління. Тютюновий дим містить багато канцерогенів (речовин, здатних викликати рак), тому при тривалім палінні порушується стан епітелію бронхів. Переродження клітин може тривати дуже довго, десятиліттями (тривалість цього процесу залежить не тільки від стажу паління, але й від числа сигарет, що викурюються), але після того, як з’явилися атипічні клітини, процес розвивається дуже швидко. Дослідження підтверджують також той факт, що рак легені часто виникає в родинах курців на тлі так званого пасивного паління (вдихання диму).

Іншим важливим зовнішнім фактором, що сприяють виникненню раку легені є професійні шкідливості: вугільний і азбестовий пил, задимленість приміщення, близький контакт із миш’яком, нікелем, хромом і деякими іншими металами. Аналогічне значення має й екологія великих міст, повітря яких наповнений вихлопними газами й відходами виробництв.

До внутрішніх факторів, що сприяють розвитку рака легенів, ставляться хронічні запальні процеси, що довгостроково протікають, у бронхах і легенях, у тому числі туберкульоз.

Як протікає рак легенів

Найчастіше рак легенів у початкових стадіях протікає непомітно й проявляється тільки тоді, коли пухлина стає досить великою. У цій стадії рак легені може бути випадковою знахідкою при рентгенологічнім обстеженні хворого по іншому приводу. Це дуже небезпечно, тому що рак легенів дуже часто виявляється у вже запущених стадіях. У цей час хворого може турбувати слабість, підвищена стомлюваність, нездужання, низька працездатність. Надалі до цих ознак приєднуються ознаки інфекцій верхніх дихальних шляхів, бронхітів і запалень легенів. Хворих турбує кашель, періодичний підйом температури слабість, що наростає, і втрата ваги. Під впливом протизапального лікування стан звичайний поліпшується, що пояснюється приєднанням до процесу інфекції.

Найбільш частою ознакою раку легенів є кашель, спочатку рідкий, а потім усе більш частий і нав’язливий, частіше сухий, але при приєднанні інфекції він може бути й вологим. У мокротинні починають з’являтися прожилки крові (наслідок поразки стінок бронхів), що, як правило, є ознакою стадії хвороби,що зайшла досить далеко.

У деяких випадках з’являються болі в грудях на стороні розвитку пухлини, що може бути пов’язане з поразкою міжреберних нервів або плеври (оболонки, що покриває легені). Може з’являтися також задишка, серцебиття й порушення серцевого ритму, порушення проходження їжі по стравоходу, що часто виникає через здавлювання серця, великих кровоносних судин і стравоходу зростаючою пухлиною.

На останній стадії захворювання пухлина починає давати віддалені метастази в головний мозок і внутрішні органи.

Діагностика раку легені

Діагностика раку легені важка, тому що на ранніх стадіях захворювання пухлина не видна навіть на рентгенівських знімках. На більш пізніх стадіях вона також часто протікає без симптомів й у хворих немає приводу для звертання до лікаря. У зв’язку із цим велике значення набуває щорічне флюорографічне обстеження в рамках планових профілактичних оглядів. Не менше значення має також регулярне обстеження осіб, що страждають хронічними захворюваннями органів подиху.

Уточнити характер і розташування пухлини можна за допомогою бронхографії - рентгенографії бронхів із уведенням контрастної речовини й бронхоскопії - дослідженні стану слизуватої оболонки бронхів за допомогою спеціального апарата - бронхоскопа.

Лікування раку легенів

Рак легені лікується відповідно до затверджених методик хірургічного, променевого й хіміотерапевтичного лікування. Основним методом лікування в цей час є хірургічний, при якім виконується видалення частини або всієї легені з наступним приєднанням променевої й хіміотерапії.

Рак легені - це саме той випадок, коли легше проводити профілактику (кинути курити), чим лікування.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3370 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус