ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ні наркотикам, так життя!  
Створення комерційного сайту  
Кофеїн - користь або шкода  
Розробка web-сайту компанії, його оформлення й наповнення контентом  
Яблука корисні для серця  
Захист боржників від колекторських підприємств  
Як захистити своє право на безпечне для життя і здоров’я довкілля?  
Типы запасных частей для оборудования производств. Важные требования для них  
Кредитные деньги  
Три кита английского языка  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
chandi   який   мода   положение   відносини   СТАТУТ   Сима   інсульт   комір   ІНСТРУКЦІЯ   рилейшнз   сайту   плаття   проститутки   isic  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Мононуклеоз
Мононуклеоз
Інфекційний мононуклеоз уперше був описаний тільки наприкінці 19-го сторіччя, а остаточне уявлення про це захворювання сформувалося в тридцяті роки минулого сторіччя. Істотний внесок у вивчення інфекційного моно...


Інфекційний мононуклеоз уперше був описаний тільки наприкінці 19-го сторіччя, а остаточне уявлення про це захворювання сформувалося в тридцяті роки минулого сторіччя. Істотний внесок у вивчення інфекційного мононуклеозу вніс вітчизняний педіатр Н.Ф. Філатов, який уперше описав його ознаки. Інфекційний мононуклеоз - це гостра інфекційна хвороба, що спостерігається переважно в дітей і осіб молодого віку, що протікає з поразкою лімфатичної системи, ознаками токсикозу, збільшення печінки й селезінки, ангіною й характерними змінами крові.

Збудником захворювання є вірус Епстайна-Барра, й ставиться до групи вірусів герпеса, та володіє схильністю приєднуватися до В-Лімфоцитам (клітинам білої крові, які відіграють значну роль у захисних механізмах організму людину). Вірус Епстайна-Барра викликає й інші захворювання (наприклад, злоякісну пухлину лімфому), проявляючи свою активність головним чином на тлі зниження імунітету. Вірус може тривалий час існувати в лімфатичних клітинах людини.

Джерелом інфекції є хвора людина, збудник інфекції передається повітряно-краплинним шляхом, але тільки при тісному контакті. Іноді спостерігаються спалахи сімейного захворювання, при цьому ступінь виразності хвороби може бути різним, від виражених проявів, до майже повної відсутності.

Як проявляється інфекційний мононуклеоз

Від моменту зараження до появи перших проявів захворювання (інкубаційний період) звичайно проходить від чотирьох днів до чотирьох тижнів, але частіше - тиждень. У дітей захворювання звичайне починається гостро, у дорослих буває й поступовий початок. Піднімається температура до 38, рідше - більш висока, з легким ознобом і вираженою пітливістю. Лихоманка може тривати від декількох днів до місяця. При тривалій лихоманці вона може мати хвилеподібний характер (то зникає, то з’являється знову). Але зустрічаються випадки захворювання, які протікають без підвищення температури.

Одночасно з підвищенням температури збільшуються шийні лімфатичні вузли, які здобувають вид ланцюжка, розташованого уздовж бічної поверхні шиї. Невелике їхнє збільшення (особливо в дорослих) може залишитися непоміченим. Нерідко також з’являється легка набряклість вік, одутлість обличчя, стовщення й зміна конфігурації шиї. Збільшуються лімфатичні вузли й в інших місцях.

Невелике почервоніння й збільшення піднебінних мигдалин з’являється звичайно з перших днів захворювання, у деяких хворих може виникати лакунарна або фолікулярна ангіна. Крім ангіни можуть з’являтися й інші ознаки поразки носоглотки: закладеність носа, зміни голосу. Хворі дихають через рот, хоча носові ходи звичайно вільні й виділення з носа відсутні (суха поразка носоглотки).

У більшості хворих виявляється збільшення печінки й селезінки, а іноді навіть ознаки гепатиту (жовтушність шкіри й склер, хворобливість в області печінки).

Період видужання в багатьох хворих стає затяжним і повільним, з невеликим підвищенням температури по вечорах. Невелике збільшення печінки, селезінки й шийних лімфовузлів може залишатися протягом декількох тижнів і навіть місяців після видужання.

Зміни крові при інфекційному мононуклеозі

Зміни крові при інфекційному мононуклеозі відрізняються своєрідністю й циклічністю. У перші кілька днів хвороби в крові може не бути характерних рис. У розпал хвороби відзначається помірне підвищення числа клітин білої крові (лейкоцитоз) з одночасним зменшенням числа зернистих лейкоцитів (нейтрофілів), відповідальних за клітинний імунітет (вони поглинають збудників інфекції) і збільшенням числа незернистих лейкоцитів - лімфоцитів і моноцитів. При цьому в крові з’являються особливі клітини - мононуклеари, які відрізняються великою різноманітністю по розмірах, формі й структурі. Велика кількість моноцитів у крові в комбінації з наявністю мононуклеарів у розпал хвороби - характерна риса інфекційного мононуклеозу.

У період видужання число лейкоцитів знижується до норми й нижче, вміст мононуклеарів також швидко зменшується. Але залишається підвищеним збільшення кількості лімфоцитів і зниження числа нейтрофілів. Схильність до помірної лейкопенії (зменшення числа лейкоцитів) зі зменшенням числа зернистих лейкоцитів і збільшенням числа лімфоцитів може триматися від декількох місяців до двох років.

Ускладнення інфекційного мононуклеозу

Ускладнення зустрічаються рідко. У дітей - це стоматит, отит, гайморит, запалення легенів. Зустрічаються одиничні випадки розриву селезінки, печіночної недостатності, гострого порушення подиху (у зв’язку зі здавлюванням гортані збільшеними лімфатичними вузлами). Можуть виникнути також ускладнення з боку центральної й периферичної нервової системи, а також з боку серця.

Лікування інфекційного мононуклеозу

Специфічного лікування захворювання не знайдене. Антибіотики й сульфаніламідні препарати помітного впливу на інфекційний мононуклеоз не виявляють. Але їх призначають при гнійних ангінах. Вплив противірусних препаратів також не доведене.

Показані постільний режим, дієта, препарати, що знімають алергійний настрой організму, вітаміни, полоскання горла антисептичними розчинами. При розвитку гепатиту й вираженій інтоксикації призначаються стероїдні гормони.

Прогноз захворювання, як правило, сприятливий, захворювання звичайно закінчується протягом 3-6 тижнів.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 2605 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус