ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ожина  
Співбесіда? Легко!  
Чудо на Верхней Хортице!  
Выбор материалов для ограждений приусадебного участка  
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ПРИ ПРИГОТОВЛЕНИИ ДЕЗИНФИЦИРУЮЩИХ РАСТВОРОВ  
Електрогітари Fender Stratocaster  
Шумоміри DELTA OHM  
Як уникнути уростання волосся після гоління  
Котли прямого горіння (класичні твердопаливні котли з ручною подачею палива)  
Майстер-Клас. Весела геометрія  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
безпеки   геморой   кишки   Ответ   особи   договір   білизна   Простатит   Новая   ЗНАНИЙ   пользование   лате   виконаних   фото   такі  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Лікування лямбліозу
Лікування лямбліозу
Численними дослідженнями було встановлено, що лямбліозна інвазія зустрічається серед здорового населення повсюдно, незалежно від кліматичних умов. У середньому вона спостерігається приблизно в 10% населення ...


Численними дослідженнями було встановлено, що лямбліозна інвазія зустрічається серед здорового населення повсюдно, незалежно від кліматичних умов. У середньому вона спостерігається приблизно в 10% населення й у третини дітей від двох до п’яти років. З віком зараженість дітей зменшується й до 16 років стає такою ж, як у дорослих. Лямбліозна інвазія - це носіння без симптомів в кишечнику найпростіших, що ставляться до класу джгутикових, - лямблій. Лямбліоз - захворювання, викликуване лямбліями, воно супроводжується розладами з боку тонкого кишечнику.

Лямблії можуть перебувати у двох станах - у вигляді здатних до розмноження трофозоїдів і у вигляді цист, покритих оболонкою, які виділяються з фекаліями. Трофозоїди живуть у верхній третині тонкої кишки, прикріплюючись до слизуватої оболонки й харчуючись живильними речовинами з неї, не порушуючи при цьому її структуру. Поза кишечником трофозоїди відразу гинуть. Цисти зберігають свою життєздатність поза кишечником до декількох місяців.

Цисти лямблій можуть проникнути в організм через брудні руки, їжу, воду, дитячі іграшки і т.п. Потрапляючи в кишечник, вони перетворюються в трофозоїди й живуть там близько місяця. Якщо не наступає повторного самозараження цистами, то лямбліоз проходить самостійно. Якщо йде постійне самозараження, то це говорить про порушення з боку імунітету.

При лямбліозі можуть з’являтися невизначені болі у верхній частині живота, нудота, здуття живота, нестійкий стілець. У дітей усі ці симптоми протікають більш виражене.

При обстеженні цисти лямблій виявляють у калі, трофозоїди - у вмісті 12-ипалої кишки при зондуванні й у рідкому калі.

Основні принципи лікування лямбліозу

У комплексне лікування лямбліозу входять дієта, призначення засобів поліпшуючих переварювання їжі і її проходження по шлунково-кишковому тракту (жовчогінних препаратів, що відновлюють мікрофлору кишечнику, вітамінів і мікроелементів і т.п.). Усе це сприяє відновленню функції шлунково-кишкового тракту й печінки. Після попереднього лікування призначаються препарати, що вбивають лямблії.

Попереднє відбудовне лікування

Для того, щоб відновити роботу шлунково-кишкового тракту й полегшити переварювання й просування по ньому їжі (а разом з їжею видаляються й лямблії), призначають наступні види лікування.

Дієта. З їжі повинні бути виключені легкозасвоювані вуглеводи: солодке й здоба, борошняні вироби, тому що цукор - прекрасне середовище для розмноження лямблій. Їжу бажане навіть підкисляти, використовуючи кислі соки, фрукти й кисломолочні продукти. Рекомендується також уживати більше овочів, які багаті складними вуглеводами (вони сприяють просуванню калових мас по кишечникові). Прісне молоко необхідно виключити на час лікування, тому що лямбліоз викликає ферментативну недостатність і молоко не засвоюється, а тільки створює живильне середовище для лямблій.

Для поліпшення переварювання їжі призначаються ферментні препарати: мезим, фестал, креон і т.п.

Для того, щоб зняти застій їжі в шлунково-кишковому тракті й забезпечити її швидке просування, призначаються жовчогінні засоби й тюбажи (звільнення жовчного міхура від застійної жовчі шляхом прийняття жовчогінних засобів і розширення жовчних шляхів за допомогою тепла): жовч сприяє швидкому переварюванню їжі в 12-палій кишці й просуванню її далі по кишечникові, крім того, жовч пригнічує життєдіяльність лямблій.

Для поліпшення роботи товстого кишечнику призначаються пробіотики (препарати, що містять бактерії, що сприяють нормальній роботі кишечнику, наприклад, лакто- і біфідобактерії), пребіотики (препарати, що містять речовини, необхідні для розмноження нормальної мікрофлори кишечнику), вітаміни й мінерали, які входять до складу кишкових ферментів, що приймають участь у переварюванні їжі. Оздоровлення товстого кишечнику сприяє подальшому просуванню їжі й видаленню разом з нею лямблій.

Найшвидше виведення з кишечнику лямблій можна забезпечити за допомогою препаратів, на поверхні яких накопичуються бактерії, найпростіші, токсини й виводяться з організму. Такі препарати називаються ентнеросорбентами (полісорб, поліфепан, смекта і т.д.).

Лікування препаратами, що вбивають лямблії

Після того, як шлунково-кишковий тракт підготовлений до повного вигнання лямблій, призначаються препарати, які їх убивають. Це метронідазол (тріхопол), тінідазол, фуразолідон, макмірор і деякі інші препарати. Курси лікування повторюють через 7-10 днів. Обов’язково проводиться лабораторне дослідження калу для виявлення цист лямблій. Крім того, хворому розповідають про шляхи повторного самозараження й навчають правилам особистої гігієни.

Якщо спостерігається тривалий плин лямбліозу, те необхідна консультація імунолога для виключення порушень імунітету і їх корекції.

Профілактика лямбліозу - це дотримання особистої гігієни й ліквідація вогнищ лямбліозу (наприклад, у дитячих дошкільних установах). Якщо дотримуватися правил гігієни, то від лямбліозу цілком можна позбутися без лікування.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3042 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус