ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Відпочивати в Криму, чи віддати перевагу закордону?  
Хто й навіщо надає безкоштовний хостінг  
10 порад, як зупинити застуду, що починається,  
Три кроки до продовження молодості  
Электромонтаж профессионально, чётко и в срок - как быстро найти всю необходимую информацию  
Живи довго, харчуйся правильно  
Допінг у більярді  
Чекаючи чуда. На кого буде схоже маля  
Небольшой анализ самых надежных инструментов для капиталовложений в Глобальной сети  
Вибрані рецепти народної медицини  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Ситуационные   шахта   засіб   болезням   продукции   троянда   земель   Лептоспироз   який   href   ІНСТРУКЦІЯ   перед   видалення   безопасность   теплиці  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Бешихове запалення
Бешихове запалення
Бешиха була добре відома лікарям прадавньої Індії, Гіппократу. Але тільки в 19-му сторіччі її почали розглядати як заразну хворобу, нерідко як інфекцію рани. У другій половині 19-го сторіччя було встановлено, що бешихове...


Бешиха була добре відома лікарям прадавньої Індії, Гіппократу. Але тільки в 19-му сторіччі її почали розглядати як заразну хворобу, нерідко як інфекцію рани. У другій половині 19-го сторіччя було встановлено, що бешихове запалення викликає стрептокок. Упоратися з бешиховим запаленням допомагають антибіотики, але останнім часом ступінь впливу антибіотиків на збудника бешихи знизилася й почалася нова хвиля поширення інфекції.

Причини бешихового запалення

Бешихове запалення - це інфекційне захворювання, яке характеризується осередковим запаленням шкіри або слизуватих оболонок, лихоманкою й порушенням загального стану організму. Викликається бешиха гемолітичним стрептококом групи А. Замічене, що бешисі часто передують такі гострі стрептококові інфекції, як, наприклад, ангіна.

Крім звичайного запалення, викликаного інфекцією, при бешисі приєднується алергійний компонент, який підсилює запальні явища й сприяє тривалому рецидивному плину захворювання. Стрептокок впливає на органи й тканини людини також за допомогою виділюваних токсинів і ферментів (речовин, що прискорюють хімічні процеси в тканинах).

Джерела інфекції й фактори ризику

Джерела гемолітичного стрептокока групи А - це хворі люди або носії інфекції, які часом не підозрюють про це. Від людини до людини стрептокок передається при дотику (контактним шляхом) - через руки або побутові предмети, зустрічається й повітряно-краплинний шлях його передачі. Але найчастіше стрептокок попадає на шкіру й слизуваті людини із власних вогнищ інфекції. Так, рецидивна (повторювана) бешиха обличчя й голови пов’язана з наявністю вогнищ хронічної інфекції - нежитю, хронічного тонзиліту, отиту і т.п.

Факторами ризику для розвитку бешихи є невеликі травми на шкірі, простудні захворювання, загострення хронічних захворювань носоглотки й шкіри, зниження імунітету на тлі переохолодження, перевтоми й стресів.

Ознаки бешихового запалення

З моменту зараження до появи перших ознак захворювання звичайно проходить від декількох годин до трьох днів - це так званий інкубаційний період. Перші прояви бешихового запалення носять звичайно загальний характер, це нездужання, слабість, висока температура ( до 40deg;), озноб, головний біль, болі в м’язах, суглобах і в попереку.

Місцево на шкірі в місці впровадження збудника інфекції з’являється почуття печіння, біль і невелика червона пляма, що швидко займає все нові ділянки шкіри, відділена від здорової шкіри чіткими межами, що й піднімається над нею. Змінена шкіра напружена, гаряча на дотик. Через якийсь час на збудженій шкірі з’являються міхури (булли) і крововиливи. У відповідь на запалення збільшуються розташовані поблизу лімфатичні вузли, які намагаються стримувати інфекцію. Якщо запалення не ускладниться, то воно звичайно триває один-два тижні.

Які ускладнення можуть початися при бешиховім запаленні

Ускладнення бешихового запалення можуть бути загальними й місцевими. Загальні ускладнення - це зараження крові й перенос інфекції на інші органи (нирки, серце і т.п.) і тканини (наприклад, на кісткову тканину).

Місцеві ускладнення - це абсцеси (гнійники, обмежені капсулою), флегмони (не відмежовані від навколишніх тканин гнійники), некрози (відмирання тканин) шкіри, виразки на місці міхурів, тромбофлебіти (запалення стінок вен).

Через закупорку лімфатичних судин і порушення відтоку лімфи може з’явитися таке ускладнення, як слоновість: у місці набряку тканин починає розростатися сполучна тканина, підшкірна клітковина стає щільною, збільшується в обсязі.

Лікування бешихового запалення

Лікування бешихи залежить від форми захворювання й ступеня його прояву. Увесь комплекс лікування може зайняти від одного до восьми тижнів. У комплекснім лікуванні провідне місце займає лікування антибіотиками. Крім того, призначаються протизапальні лікарські препарати, протиалергійні засоби, препарати, що зміцнюють стінки дрібних кровоносних судин, вітаміни. Призначається також рясне питво й лікарські засоби, що зменшують токсичну дію збудника інфекції.

Місцеве лікування звичайне призначають тільки при великій кількості пухирців. Міхури розсікають, видаляють вміст і накладають стерильні пов’язки з антибіотиками. Після того, як запалення поменшає, призначаються стимулюючі засоби, що сприяють відновленню тканин, і фізіотерапевтичні процедури (парафін, озокерит, електрофорез із хлористим кальцієм і т.п.).

Як попередити загострення бешихового запалення

Основна профілактика бешихи - це підняття імунітету й лікування всіх вогнищ інфекції в організмі. Крім того, необхідно остерігатися дрібних травм, переохолоджень і стресів. При частих загостреннях для попередження захворювання призначаються антибіотики.

Бешихове запалення може протікати дуже довгостроково, даючи при цьому серйозні ускладнення на внутрішні органи, тому воно вимагає тривалого й завзятого лікування.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3001 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус