ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Креативні стрижки й зачіски  
БРУЦЕЛЛЕЗ  
ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» на BABY Expo 2014  
Каталог статей – підмога для оптимізатора та копірайтера. Сайт статей і просування ресурсу – як додати статтю з користю  
СТАТУТ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ  
Самим корисним фруктом визнаний ківі  
Сучасні методи боротьби із циститом  
Побічні ефекти пластики - чи не занадто велика жертва для краси!  
Критерії вибору студії для створення сайту  
Фрукти і городина захищають легені курців  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
синтетичні   тканини   такі   лихорадки   продуктивність   реклама   фото   офор   спирту   MG15CDR   командой   клапаны   терапія   дифтерія   организации   КОМУНАЛЬНОГО  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Доступна і якісна стоматологія - міф або реальність?
Доступна і якісна стоматологія - міф або реальність?
Чи можна зараз знайти клініку де вилікують зуби якісно й недорого? Чи стане стоматологія більш доступною? Як правильно вибрати стоматологічну клініку   
   
   Рано або пізно будь-якій людині доводиться звертатися до стоматолога. Газети й довідники наповнені рекламою сотень стоматологічних клінік. Абсолютна більшість пацієнтів вибирає клініку по двом основним параметрам:
   
   Територіальна близькість.
   Поради знайомих.
   
   Інші фактори (цінова політика, популярність клініки, досвід персоналу й т.п.) значно менше впливають на первинний вибір.
   Для того, щоб правильно вибрати клініку необхідно знати в чому полягають основні відмінності стоматологічних клінік:
   
   Цінова політика.
   Спектр медичних послуг.
   Кваліфікація персоналу.
   Ступінь технічного оснащення.
   Рівень додаткового сервісу.
   Одиночна приватна клініка або філія мережі.
   Місце розташування.
   Популярність бренда (назви клініки).
   Гарантії.
   
   Цінова політика.
   Як і будь-який бізнес сфери послуг, стоматологічні клініки ставляться до одного із трьох цінових сегментів:
   
   Елітні (VIP).
   Середнього цінового класу ( Бізнес-Клас).
   Економ-Клас.
   
   На зорі зародження приватної стоматологічної практики всі клініки, що відкриваються, мітили строго на елітний ціновий сегмент. Воно й зрозуміло - у конкурентах була тільки стоматологічна районна поліклініка. У той час прибуток менш ніж в 1000% вважався долею невдах. У міру відкриття нових клінік конкуренція підсилювалася, і став з’являтися бізне-склас. Дуже сильна конкуренція останніх 5-7 років змусила власників клінік займати й сегмент економ-класу.
   Причому, якщо спочатку в економ-класі працювали клініки, що орендують дитячі садки, гуртожитки й працюючі на старих списаном з державних поліклінік стоматологічному обладнані, то зараз, клініки економ-класу відкриваються в нових будинках і мають обладнання, якому може позаздрити інша клініка VipКласу. Особливі зусилля приклали до цього мережі стоматологічних клінік еконоа-класу. Загалом, по своєму розвиткові, у чомусь ринок стоматологічних послуг нагадує розвиток бізнесу продуктових магазинів, що починали з ларьків, й дійшли до сучасних гіпермаркетів.
   Однак, визначити до якого саме сегмента ставиться та або інша клініка не так-то просто. Стоматологи вивертаються, як можуть, щоб увести клієнта в оману щодо реальних цін на послуги. Або в рекламі зазначена "віртуальна" ціна послуги, а по телефону клініки озвучується зовсім інша вартість (різниця може доходити до 5 разів), або по телефону підтверджується "віртуальна" ціна, а вже коли пацієнт сідає в крісло до лікаря, вона знову виявляється зовсім не тою, що була прорекламована. Найкращим виходом буде запитати по телефону яка максимальна кінцева вартість лікування зуба, включаючи роботу лікаря й усі необхідні матеріали. Надалі порівнювати ціни з іншими клініками вже по їхній верхній границі. Різниця в ціні на лікування карієсу може варіюватися від 1150 до 6000 рублів, включаючи роботу лікаря, матеріали й анестезію (тут і далі зазначені ціни, дійсні для г. Санкт-Петербурга). Вартість протезування зубів у клініках різного сегмента, також може відрізнятися більш ніж в 3-5 разів. Варто звернути увагу на наявність власної зуботехнічної лабораторії – її наявність буде вкрай позитивно впливати на вартість і якість протезів. Так, наприклад, металокераміка в клініці, що має свою лабораторію коштує 2990 рублів, а в клініці без неї - від 5500 рублів. Розібратися в ціноутворенні на ринку стоматологічних послуг досить складно, однак, у Санкт-Петербургові стали з’являтися мережні клініки, що реально працюють у сегменті економ-класу.
   
   Спектр медичних послуг.
   Спектр стоматологічних медичних послуг досить широкий: лікування зубів (терапія), протезування зубів (ортопедія), виправлення прикусу (ортодонтія), пародонтологія, лікування дітей (дитяча стоматологія), видалення й імплантація зубів, інші хірургічні маніпуляції (хірургія), рентген-діагностика.
   Природно, чим більші економічні можливості має власник клініки, тим більшу кількість медичних послуг він зможе надати у своїй клініці.
   Для пацієнта це виражається в конкретній зручності - можна вирішити будь-яке медичне питання в одній клініці. Якщо вам необхідно комплексне лікування, потрібно вибирати клініку з найбільш повним спектром надаваних послуг.
   
   Кваліфікація персоналу.
   Оцінити кваліфікацію персоналу до початку лікування пацієнтові самому практично неможливо. При виборі лікаря доводиться або прислухатися до порад знайомих, або довіряти імені самої клініки. У кожному разі, на жаль, визначити кваліфікацію лікаря можна тільки дослідним шляхом - починайте з лікування простих зубів, а після дивитеся на сам зуб і на те, наскільки приємно й зрозуміло спілкується з вами лікар у процесі й після лікування. У середньому більш високу якість персоналу в тих клініках, де досить щільний потік пацієнтів, тому що, зарплата лікаря становить відсоток від "виторгу". Відповідно, більш досвідчені лікарі працюють на тих місцях, де вони можуть більше заробляти."Ім’я" клініки також впливає на кваліфікацію персоналу - чим більш відоме ім’я, тем з більшою імовірностю там більш кваліфікований персонал. Однак, і в найвідомішій клініці ви можете "нарватися" на недосвідченого лікаря, а в клініках економ-класу знайти чудового фахівця.
   
   Ступінь технічного оснащення.
   Ступінь технічного оснащення клініки також прямо пов’язана з фінансовими можливостями клініки. З основного, на що повинен звернути увагу пацієнт це на наявність рентгена-апарата й ортопантомографа (апарата, що дозволяє зробити панорамний знімок усіх зубів). Наявність цих апаратів дозволить заощадити час на похід в іншу клініку або поліклініку, де вони є - деякі види лікування або протезування неможливо грамотно зробити без цих знімків.
   Однак, у клініках, де цих апаратів немає, звичайно, ціни значно нижче. І можливо, для вас похід за знімком у поліклініку з лишком окупиться економією в 1-4 тисяч рублів на лікуванні й 5-50 тисячами на протезуванні зубів. Решта оснащення клініки має більшу значимість для зручності медичного персоналу, чим для самого пацієнта.
   
   Рівень додаткового сервісу.
   У додатковий сервіс можна віднести різні надмірності - наявність телевізора (у холі або в кабінеті), музичне оформлення, гарячі або холодні напої, адміністратори фотомодельної зовнішності й т.п. Звичайно, саме за ці додаткові "сервіси" в VIP клініках з вас і спробують взяти в кілька разів більшу вартість за лікування або протезування зубів. Потрібно це чи ні - вирішувати вам. У кожному разі ви повинні розуміти - нічого не буває даром. Якщо при вході сидить охоронець, у гардеробі сидить гардеробник, а з лікарем працює аж 3 медсестри - зарплату всім цим додатковим співробітникам будете оплачувати саме ви й інші пацієнти цієї клініки.
   
   Одиночна приватна клініка або філія мережі.
   Як і в будь-якому іншому виді бізнесу найсильнішими представниками ринку стоматологічних послуг є саме мережі. Переваги мереж очевидні - більші фінансові можливості дозволяють відкривати клініки в територіально найбільш зручних місцях, купувати більш коштовне обладнання, наймати в середньому більш кваліфікований персонал, підтримувати більш високий (корпоративний) єдиний рівень сервісу у всіх філіях. Крім того, ви з більшою часткою імовірності одержите безкоштовний гарантійний ремонт зуба або протеза. Звичайно, є одиночні приватні клініки, які можуть на рівні посперечатися за рівнем обладнання, сервісу й кваліфікації персоналу з мережними структурами, але знайти таку буде, швидше за все, непросто, а далекість від місця проживання може стати додатковою незручністю при виборі такої стоматології.
   
   Місце розташування.
   Як і було написано вище, це одне з основних якостей, на яке звертають увагу в першу чергу при виборі клініки. У наш час люди схильні шукати зручність у всьому, у тому числі й у близькості послуг до місця проживання. Якщо вас цікавить ця якість у першу чергу, то вам допоможе, наприклад, Яндекс або уважне прочитання рекламних вивісок по дорозі додому. Зараз практично немає мікрорайонів, де розташовується менш 5-10 стоматологічних клінік.
   
   Популярність бренда (назви клініки).
   У нашій країні поступово починає приживатися цінність Імені (бренда). Ім’я клініки це не проста назва - зробити його пізнаваним коштує великих фінансів. І, чисто економічно, упустити імідж такої клініки вкрай не вигідно. Тому, вибираючи відому клініку, особливо якщо це мережа, ви з більшою часткою імовірності одержите краще сервіс, розв’яжете полюбовно спірні питання й т.п.
   
   Гарантії.
   У середньому гарантія на лікування зубів 1-2 роки, гарантія на зубні протези 1-5 років. Не варто плутати "гарантію" і "строк експлуатації". Строк експлуатації відреставрованих зубів і зубних протезів у кілька разів довше гарантійного. Звичайно, чим більш дороге лікування або протезування зуба, тим більш довгий строк гарантії, тому що у вартість включаються більші гарантійні ризики.
   
   Підводячи підсумок, хотілося б сказати - стоматологія стає усе більш доступною простим громадянам. Однак, поки до вибору клініки необхідно, як і раніше, ставиться з усією серйозністю. Перед вибором клініки обов’язково визначитеся з вашими фінансовими можливостями й уже виходячи з них робіть свій вибір.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6120 | 29/12/2010 Медицина та здоров'я - Стоматологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус