ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Багатодітні родини порушують екологію  
Лужна вода – мертва чи жива?  
Медитація в русі  
Здоровая пища- для здоровой жизни  
Міжрегіональне співробітництво України та КНР  
Технические средства противопожарной защиты  
Типи мікрофонів  
Мужчинам не надо помогать  
ШИПУЧІ НАПОЇ З ЛИМОНА  
Як харчуватися при виразковій хворобі  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
кислоти   троянда   геморой   зробити   дітьми   безопасность   менингококковая   доброкачественные   2001   робіт   питання   шахта   капитал   кондитерських   співробітництво  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Фіброзне - кістозна мастопатія
Фіброзне - кістозна мастопатія
Мастопатія небезпечна тим, що є передраковим захворюванням. Зв’язок мастопатії з раком молочної залози підтверджується статистичними даними, подібними порушеннями гормонального тла й характерними змінами в клітинах...


Мастопатія небезпечна тим, що є передраковим захворюванням. Зв’язок мастопатії з раком молочної залози підтверджується статистичними даними, подібними порушеннями гормонального тла й характерними змінами в клітинах тканини молочної залози. Тому виявлення й лікування мастопатій мають таке велике значення. Фіброзне -кістозна мастопатія (кістозна хвороба, фіброаденоматоз) - це захворювання молочної залози, яке розвивається на тлі гормональних порушень і характеризується розростанням сполучної тканини у вигляді білуватих тяжій з кистами, усередині яких перебуває прозора рідина.

Провідна роль у виникненні фіброзне -кистозної мастопатії належить порушенням регуляторної діяльності центральної нервової системи, порушенням функції яєчників (звичайно на тлі запального процесу), надниркова залоза, щитовидної залози й печінки ( при падінні функції печінки порушується розпад і виведення статевих гормонів). Мають значення й інші ендокринні захворювання, наприклад, цукровий діабет.

Проявляється захворювання у двох формах: дифузійній, коли вражається більша частина залози, і вузловій, коли процес обмежено одним або декількома вузлами.

Ознаки фіброзне -кистозної мастопатії

При фіброзне -кистозній мастопатії в середині й у другій половині менструального циклу (перед менструацією) з’являється біль у молочній залозі. Біль носить колючий, стріляючий характер, іноді віддає в спину й у шию. У молочній залозі з’являється ущільнення, іноді - виділення із соска. При промацуванні залози в цей період можна визначити тяжіння, помірковано хворобливе ущільнення часточкового характеру з нерівною поверхнею.

Після менструації при дифузійній мастопатії, як правило, залоза рівномірно ущільнена, тяжиста, злегка хвороблива. При вузловій формі визначають мало хворобливі одиночні або множинні вогнища ущільнення. Вони не спаяні зі шкірою, із соском, рухливі, у положенні лежачи не прощупуються (це так званий симптом Кеніга, у цьому випадку він негативний). Збільшення прилеглих лімфатичних вузлів не спостерігається.

Діагностика фіброзне -кістозної мастопатії

При підозрі на фіброзне - кістозну мастопатію жінку направляють на обстеження, яке містить у собі рентгенологічні, ультразвукові й лабораторні методи діагностики.

На рентгенограмах молочної залози (маммограмах) при мастопатії можна побачити, як затінення чергуються з ділянками просвітління, що обумовлене наявністю кист. Деякі форми мастопатії на маммограмах важко відрізнити від раку, який може розвиватися на тлі мастопатії. Для уточнення діагнозу іноді проводиться дуктографія - рентгенологічне дослідження проток молочної залози.

При ультразвуковім дослідженні також можна виявити наявність ущільнень тканини й кист. Проводиться також дослідження крові на гормони.

Остаточний діагноз установлюють після лабораторного дослідження біологічного матеріалу, узятого із тканини молочної залози шляхом проколу (пункції), і виділень із соска. Ціль лабораторного дослідження - якомога раніше виявити атипічні (не такі, як клітини навколишніх тканин) клітини, які характерні для злоякісних пухлин.

Лікування фіброзне -кистозної мастопатії

Лікування дифузійної мастопатії повинне бути спрямоване на регуляцію порушень залоз внутрішньої секреції, лікування захворювань жіночих статевих органів і придушення процесів розростання тканини в молочній залозі. Для зняття хворій рекомендується проводити фізіотерапевтичні процедури: електрофорез із новокаїном і йодидом калію.

Для придушення процесу розростання тканини в молочній залозі жінкам до сорока років призначають лікування мікродозами йоду у вигляді водяного розчину йодиду калію протягом між менструального періоду (курс лікування - один рік). Таке лікування особливе ефективно в тих випадках, коли причиною виникнення мастопатії є наявність фолікулярних кист яєчників, продукуючих велику кількість жіночих статевих гормонів естрогенів. Лікувальний ефект у цьому випадку може бути досягнутим також застосуванням чоловічого статевого гормону тестостерону. Якщо в другій половині менструального циклу виробляється мало іншого жіночого статевого гормону - прогестерону, то допомагає його додаткове введення.

При вузловій формі фіброзне -кистозної мастопатії проводиться видалення вузлів разом з навколишньою тканиною молочної залози (секторальна резекція молочної залози) з терміновим лабораторним дослідженням вилученої тканини для виключення злоякісного процесу.

Профілактика фіброзне -кистозної мастопатії полягає у своєчаснім звертанні до гінеколога для лікування будь-яких гормональних порушень і розладів жіночої статевої сфери, які сприяють розвитку мастопатії.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3625 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус