ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Переваги інтернет магазину дитячих товарів  
8 способів гойдатися з посмішкою  
Чи важливий для школяра режим  
Онлайн і оффлайн покер - переваги і перспективи для гравців у покер  
Як добитися білосніжної посмішки в домашніх умовах  
Здоров’я дитини в школі як його зберегти  
Як писати статті  
Коньяк і як його пити  
Каші ідеальне дитяче харчування  
Палаючі тури Знаємо про них усі  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
року   Сима   китай   Яндекс   печінки   Создание   эффективности   щитовидна   такі   клітки   устав   СТАТУТ   нетрадиційна   помощь   ЗНАНИЙ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сухий кашель
Сухий кашель
Кашель - це захисна реакція організму, за допомогою якої з дихальних шляхів видаляється будь-який вміст. Це може бути сторонній предмет, рідина, у тому числі та, яка продукується самими дихальними шляхами й т. п....


Кашель - це захисна реакція організму, за допомогою якої з дихальних шляхів видаляється будь-який вміст. Це може бути сторонній предмет, рідина, у тому числі та, яка продукується самими дихальними шляхами і т.п. Тривалий кашель є ознакою захворювання дихальних шляхів. Сухий кашель говорить про те, що кашлеві рухи непродуктивні, тобто не можуть виконати свою функцію по видаленню вмісту з дихальних шляхів. У нормі всі частки, які попадають у дихальні шляхи з повітрям ( частки пилу, бактерії і т.п.), осаджуються на слизуватій оболонці, а потім виводяться під дією вій епітелію (верхнього шару слизуватої оболонки) трахеї й бронхів. Велике значення має слиз, що утворюється в дихальних шляхах, тому що він містить речовини, що володіють бактерицидною дією (здатністю вбивати бактерії).

Якщо фізіологічний механізм очищення дихальних шляхів не спрацьовує, то включається додатковий механізм - кашель. Звичайно кашель виникає при роздратуванні нервових закінчень ковтки, гортані, бронхів або плеври (мішка, що покриває легені). Нервове порушення по нервах передається в центр кашлю головного мозку, який у свою чергу контролюється корою головного мозку. При роздратуванні центрів кашлю в головному мозку (наприклад, пухлиною) іноді виникає кашель центрального походження. Приступ кашлю може бути однократним, наприклад, при влученні в дихальні шляхи дратівних речовин.

Починаються кашлеві рухи із глибокого вдиху, потім голосові зв’язування замикаються, дихальні м’язи скорочуються, підвищується внутрішньо грудний тиск, що сприяє звуженню просвіту трахеї й бронхів. Після цього голосові зв’язування розмикаються й різкий перепад тиску створює у звужених дихальних шляхах швидкий рух повітря, разом з яким видаляються слиз і сторонні частки.

Кашель може бути сухим (непродуктивним) і вологим (з мокротинням, продуктивним).

Про що свідчить сухий непродуктивний кашель

Сухий кашель називають непродуктивним тому, що при ньому не виділяється мокротиння, а виходить, очищення дихальних шляхів відбувається неякісно. Найчастіше такий кашель виникає, якщо в дихальні шляхи попадає сторонній предмет, у такому випадку він проходить у вигляді приступу.

Майже всі інфекції верхніх дихальних шляхів (ГРВІ, грип, кір і т.п.) починаються із сухого кашлю, який через кілька днів стає вологим, а потім, у період видужання знову сухим. Якщо ж такий сухий кашель триває довго, супроводжується високою температурою, то можна запідозрити запалення легенів. Сухий кашель, який супроводжується різким болем і першінням у горлі характерний для запалення глотки (фарингіту).

При гострих респіраторних вірусних інфекціях сухий кашель часто здобуває дзвінкий характер, що гавкає, - це говорить про те, що запалилася гортань, а разом з нею голосові зв’язування. Навіть якщо запальний процес в області гортані виражений незначно, цей дуже небезпечний стан, особливо для маленьких дітей. Справа в тому, що збуджені й набряклі голосові зв’язування звужують голосову щілину, через яку повітря надходить у легені. Повне змикання голосових зв’язувань називається неправильним крупом, при цьому дитина просто перестає дихати, синіє й задихається. Саме тому при першій же появі гавкаючого кашлю потрібно викликати лікаря або швидку допомогу, які призначать лікарські препарати, що знімають набряк.

Нападе подібний надривний сухий кашель до блювоти супроводжує таку дитячу інфекцію, як коклюш. Часто приступи сухого кашлю виникають при бронхіальній астмі, заміняючи собою свистячий подих з утрудненим видихом.

Глухий сухий нав’язливий кашель може бути одним з перших ознак раку легені, коли бронх здавлюється зростаючою пухлиною, що й викликає рефлекторний кашель. Такого ж роду кашель може виникати при туберкульозі легенів.

Сухий нав’язливий кашель центрального походження часто виникає при лікуванні гіпертонічної хвороби лікарськими препаратами, що ставляться до групи інгібіторів АПФ (енам, енап і т.д.). Такий кашель проходить самостійно після скасування препарату.

Лікування сухого кашлю

Тому що сухий кашель може бути викликаний різними причинами, те й лікування потрібно різне. Тому сухий кашель вимагає обов’язкового обстеження.

Сухий кашель, який виникає на тлі різних інфекцій, вимагає переведення його у вологий, тоді разом з мокротинням видаляються збудники інфекції й часточки збудженої тканини. Для цих цілей призначаються спочатку засоби, що сприяють розрідженню мокротиння (муколітики, наприклад, бромгексин), а потім препарати, що сприяють посиленню рухової активності дихальних шляхів (відхаркувальні засоби, наприклад, корінь алтея) і розширювальні бронхи (бронхолітики, наприклад, еуфилін).

Іноді сухий кашель стає нав’язливим, ще більш дратівним дихальні шляхи й посилюючим запальні явища. Тоді поряд з відхаркувальними засобами призначаються засоби, що пригнічують кашель (наприклад, кодтерпін).

Кашель, що виникає при бронхіальній астмі, туберкульозі, раку легенів проходить тільки після лікування основного захворювання.

Тривалий сухий безпричинний кашель - це привід для звертання до лікаря й обстеження.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3580 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус