ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Діди Морози світу  
Качественная перетяжка панелей - комфорт и уют автовладельца  
Фуксія - улюблениця наших бабусь  
4 Секрети для Струнких Сексуальних Ніг  
Сімейний бюджет, або як уникнути скандалів через гроші  
Озеро «Синевир»  
БИЛЕТЫ ДЛЯ ПРОВЕРКИ ЗНАНИЙ ПО ВОПРОСАМ ОХРАНЫ ТРУДА РАБОЧИХ  
6 щаблів рятування від свекрухи  
Ігри для мобільних обладнань  
Рекомендація інтернет-шоперам - не ведіться на провокації  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Освещение   салон   запор   кишки   азалія   Зимовий   відносини   роди   іграшка   помощь   зробити   флюктуация   ПІДПРИЄМСТВА   Веснушки   финансы  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Щитовидна залоза
Щитовидна залоза
Щитовидна залоза відіграє значну роль у стані всього організму людини. Порушення в області щитовидної залози можуть проявлятися в порушеннях гормонального тла, обміну речовин, роботи внутрішніх органів, а також...


Щитовидна залоза відіграє значну роль у стані всього організму людини. Порушення в області щитовидної залози можуть проявлятися в порушеннях гормонального тла, обміну речовин, роботи внутрішніх органів, а також у різних психічних відхиленнях. Уперше опис щитовидної залози був зроблений в II сторіччі римським лікарем Клавдієм Галеном. Щитовидна залоза - це непарна залоза внутрішньої секреції, яка розташовується в області передньої поверхні шиї. У щитовидній залозі утворюються гормони, які потім надходять у кров і лімфу й регулюють процеси росту, розвитку й правильного формування тканин, а також обмін речовин в організмі.

Щитовидна залоза розташовується попереду й з боків від трахеї. Вона має підковоподібну форму з увігнутістю, зверненої назад, і складається із двох неоднакових по величині часток, які з’єднані між собою перешийком. Вага щитовидної залози дорослої людини становить близько 50 г, поздовжній розмір кожної частки - до 8 см, поперечний - до 4 см, товщина - до 2,5 см. У період статевого дозрівання щитовидна залоза збільшується в розмірах, у літньому віці - зменшується.

Зовні щитовидна залоза покрита капсулою, яка зв’язана сполучнотканинними зв’язуваннями із хрящами трахеї. Переднє бокові поверхні щитовидної залози покриті м’язами шиї. На межі переднє бокової і задньої поверхонь залози до неї прилягає судинно-нервовий пучок шиї. Позаду щитовидна залоза прилягає до трахеї, глотки й стравоходу.

У щитовидній залозі перебуває багато кровоносних судин, які утворюють там велику мережу. Інервірується щитовидна залоза вегетативною нервовою системою, що полягає із симпатичних (, що різко активізують роботу залози в екстремальних умовах) і парасимпатичних (робота у звичайному режимі) нервів.

Будова й функції тканини щитовидної залози

Від капсули щитовидної залози вглиб відходять сполучнотканинні перегородки, які утворюють кістяк залози й містять у своїй товщі судини й нерви. Ці перегородки не з’єднуються одна з іншою, тому поділ тканини щитовидної залози на часточки неповний. Структурною одиницею щитовидної залози є фолікул - округлий замкнений пухирець, стінка якого вистелена фолікулярним (, що виділяють секрет) епітелієм.

У залізистій тканині щитовидної залози виділяють три типи клітин (А,У та С), які відрізняються як будовою, так і функцією. Основну масу клітин становлять А-Клітини або тироцити, які виробляють тиреоїдні гормони (гормони щитовидної залози). Особливістю тироцитів є їхня здатність активно поглинати, накопичувати йод і переводити його в органічно зв’язану форму шляхом утвору йод утримуючих тиреоїдних гормонів - тироксину й трийодтіроніну.

В-Клітини або клітки Асканазі - більші, чим тироцити. У цитоплазмі цих клітин виявлені біологічно активні речовини, зокрема серотонін. Уперше В-Клітини з’являються в щитовидній залозі у віці 14-16 років. У великій кількості вони зустрічаються у віці 50-60 років. Функція В-Клітин визначається нагромадженням серотоніну, що сприяє підвищенню активності епітелію, який виділяє тиреотропні гормони.

С-Клітини або парафолікулярні клітини забезпечують синтез кальцитоніну – без йодного білкового гормону, що знижує вміст кальцію в крові. Ці клітини розташовуються на зовнішній поверхні фолікулів. С-Клітини підсилюють діяльність фолікулярних клітин (, що виробляють тиреотропні гормони) і підтримують сталість внутрішнього середовища щитовидної залози.

Роль тиреоїдних гормонів в організмі людини

В основі ефектів, викликуваних тиреоїдними гормонами, лежить їхній вплив на поглинання кисню й окислювальні процеси в організмі. Тиреоїдні гормони підсилюють теплотворення, при їхній недостатності (гіпотиреозі) знижується температура тіла. Одночасно гіпотиреоз супроводжується затримкою води в організмі й зменшенням виділення кальцію й фосфору із сечею.

Тиреоїдні гормони підсилюють розпад глікогену (речовини, що утворюється з джерела вуглеводів, й відкладається про запас як, енергія в печінці й м’язах) і зменшують його утвір у печінці, тому їх недолік супроводжується порушеннями вуглеводного обміну. При гіпотиреозі підвищується вміст холестерину в крові, а при гіпертиреозі (підвищенні в крові рівня тиреотропних гормонів) вміст холестерину в крові знижується. При гіпертиреозі також підвищується збудливість вегетативної нервової системи, особливо її симпатичного відділу, що проявляється серцебиттям, порушенням ритму серцевих скорочень, підвищенням артеріального тиску. Одночасно підсилюється рухова активність шлунково-кишкового тракту й секреція травних соків.

Тиреотропні гормони необхідні для нормального функціонування центральної нервової системи, недостатність їх поступово приводить до розумової відсталості.

Разом з гормоном росту, який виділяється гіпофізом, тиреотропні гормони беруть участь у стимуляції росту тіла.

Функціональна активність щитовидної залози довго зберігається на стабільному рівні, лише в старечому віці в ній спостерігаються атрофічні (усихання) процеси, які супроводжуються невеликим зниженням рівня загального обміну речовин.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3577 | 17/09/2014 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус