ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Реанимация новорожденного, лекция, реферат в формате PowerPoint  
Готовимся в Испанию летом  
Щоб діти не боліли навесні  
Як і де студентові заробити за кордоном? Work and Travel  
Кролики  
Плата за красу чим ризикують модниці  
Наслідки кесарева перетину  
Підлітки піддаються стресу через гормони  
Перші ознаки застуди. Що робити  
Пізнаємо світ на смак  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
містить   вино   сніданок   контакти   boss   одяг   троянда   іграшки   статті   хелікобактер   пальт   область   ДВС-синдром   лате   болезням  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як розвивається пародонтіт?
Як розвивається пародонтіт?
Механізм появи пародонтіту досить складний. Недолік у тканинах вітамінів і кисню обумовлює посилену чутливість організму до деяких речовин, що втримуються в яснах, мікробах і зубному нальоті   Ці ж компоненти сприяють порушенню мікроциркуляції, тобто кровообігу по дрібних капілярах, артеріях, артеріолам, дрібним венам і венулам.
   Киснева недостатність – гіпоксія – супроводжується видозмінами в судинах, завдяки чому відбувається руйнування альвеолярної кістки. Тому існує більш високий ризик ушкодження пародонта спостерігається в людей, що проживають у високогірних районах (на висоті над рівнем моря більш 3000 м). Зміна місця проживання сприяє стабілізації розвитку пародонтіта.
   Біологічна рівновага середовища порожнини рота сприяє збереженню захисних механізмів. Крім того, найкраще середовище в ротовій порожнині забезпечують правильна структура альвеолярних дуг, нахил і форма зубів, а також раціональний режим харчування.
   На здоров’я зубочелюстної системи впливає чимало факторів: неякісне протезування або пломбування зубів, стійке травмування десневих сосочків у результаті порушення контакту між зубами.
    До головних причин руйнування пародонта ставляться зневага гігієною ротової порожнини, недостатнє самоочищення ротової порожнини через неправильне харчування (затримка органічних компонентів слини й залишків їжі на яснах і зубах), що сприяє утворенню зубного нальоту.
   Захисні механізми організму у відповідь на вплив мікробних ферментів і токсинів породжують запалення десневих тканин. Внаслідок цього виникає первинне ушкодження епітелію, а згодом — руйнування тканин ( слизуватої оболонки ясен, первіодонта, кругового зв’язування зуба, альвеолярної кістки), тобто пародонта.
   Первинна поразка пародонта відбувається завдяки низкої опірності епітелію, недостатнього його насичення кров’ю. Це надзвичайно тонкий шар і при будь-якій патології погано захищає від агресивного впливу зубної бляшки сполучну тканину пародонта. Це супроводжується розвитком запального процесу в тканинах, і захисна реакція в певній мері мобілізує захисні сили на боротьбу із уведенням мікробів, але в той же час визначає руйнування пародонта. Ослаблення імунітету сприяє виникненню аномальних процесів у пародонту.
   Деструктивні й запальні процеси в пародонту відбуваються за участю деяких бактеріальних ферментів (хондроітінази, гіалуронідази, протеази, коллагенази).
   Беруть участь у руйнуванні пародонта й клітинні компоненти самої сполучної тканини. Несприятливо впливає виникаюча у вогнищі запалення кисле середовище.
   Тому в механізмі розвитку пародонтіту беруть участь місцеві й загальні фактори, але основну роль відіграють мікроби, що втримуються в зубному нальоті.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4649 | 29/12/2010 Медицина та здоров'я - Стоматологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус