ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
ОРВИ - острые респираторно-вирусные инфекции  
Карати не принижуючи  
Про результати цільової планової перевірки щодо виконання профілактичних заходів, запропонованих комісіями з розслідувань та спрямованих на усунення причин, що призводять до нещасних випадків та професійних захворювань на ВП ш/у «Луганське».  
Коли робити тест на вагітність  
Симпатичная четверка кукол-модниц Братс - любимые персонажи многих девочек  
Доступна і якісна стоматологія - міф або реальність?  
Кольпоскопія – що це таке?  
Кактуси - колючі красені  
ДОГОВОР на аренду автомобиля  
I триместр. Звикай!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
2011   плода   едкий   договор   виробництво   intragup   харчування   медицина   праці   2001   1756   Chicco   людства   br-1180   вагітності  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як розвивається пародонтіт?
Як розвивається пародонтіт?
Механізм появи пародонтіту досить складний. Недолік у тканинах вітамінів і кисню обумовлює посилену чутливість організму до деяких речовин, що втримуються в яснах, мікробах і зубному нальоті   Ці ж компоненти сприяють порушенню мікроциркуляції, тобто кровообігу по дрібних капілярах, артеріях, артеріолам, дрібним венам і венулам.
   Киснева недостатність – гіпоксія – супроводжується видозмінами в судинах, завдяки чому відбувається руйнування альвеолярної кістки. Тому існує більш високий ризик ушкодження пародонта спостерігається в людей, що проживають у високогірних районах (на висоті над рівнем моря більш 3000 м). Зміна місця проживання сприяє стабілізації розвитку пародонтіта.
   Біологічна рівновага середовища порожнини рота сприяє збереженню захисних механізмів. Крім того, найкраще середовище в ротовій порожнині забезпечують правильна структура альвеолярних дуг, нахил і форма зубів, а також раціональний режим харчування.
   На здоров’я зубочелюстної системи впливає чимало факторів: неякісне протезування або пломбування зубів, стійке травмування десневих сосочків у результаті порушення контакту між зубами.
    До головних причин руйнування пародонта ставляться зневага гігієною ротової порожнини, недостатнє самоочищення ротової порожнини через неправильне харчування (затримка органічних компонентів слини й залишків їжі на яснах і зубах), що сприяє утворенню зубного нальоту.
   Захисні механізми організму у відповідь на вплив мікробних ферментів і токсинів породжують запалення десневих тканин. Внаслідок цього виникає первинне ушкодження епітелію, а згодом — руйнування тканин ( слизуватої оболонки ясен, первіодонта, кругового зв’язування зуба, альвеолярної кістки), тобто пародонта.
   Первинна поразка пародонта відбувається завдяки низкої опірності епітелію, недостатнього його насичення кров’ю. Це надзвичайно тонкий шар і при будь-якій патології погано захищає від агресивного впливу зубної бляшки сполучну тканину пародонта. Це супроводжується розвитком запального процесу в тканинах, і захисна реакція в певній мері мобілізує захисні сили на боротьбу із уведенням мікробів, але в той же час визначає руйнування пародонта. Ослаблення імунітету сприяє виникненню аномальних процесів у пародонту.
   Деструктивні й запальні процеси в пародонту відбуваються за участю деяких бактеріальних ферментів (хондроітінази, гіалуронідази, протеази, коллагенази).
   Беруть участь у руйнуванні пародонта й клітинні компоненти самої сполучної тканини. Несприятливо впливає виникаюча у вогнищі запалення кисле середовище.
   Тому в механізмі розвитку пародонтіту беруть участь місцеві й загальні фактори, але основну роль відіграють мікроби, що втримуються в зубному нальоті.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4510 | 29/12/2010 Медицина та здоров'я - Стоматологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус