ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як перестати ревнувати  
Про секс із шампанським!  
Пікантні грецькі блюда  
Щеплення для поїздок в екзотичні країни  
Обзор основных возможностей и технических параметров дрона DJI Spark  
Чудо на Верхней Хортице!  
Вопросы по курсу “Функционально-стоимостной анализ” для студентов заочной формы обучения  
ДОГОВОР о передаче оборудования во временное пользование  
Розвиток клінарії  
Рецепти з полуницею  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Алія   2001   сіль   каталог   МАЛЯРИЯ   одяг   active   стоматология   засіб   взуття   застосовувати   вагітність   земель   ПРОВЕРКИ   онлайн  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дитина й сімейні витрати
Дитина й сімейні витрати
Дитина ще й слова не навчилася доладно вимовляти, а вже осмислено тикає пальчиком у золоті, червоні, смарагдові обгортки. Маленький хитрун відмінно знає, у якому наметі - водяться зайці й мавпи, де продається його улюблене...


Дитина ще й слова не навчилася доладно вимовляти, а вже осмислено тикає пальчиком у золоті, червоні, смарагдові обгортки. Маленький хитрун відмінно знає, у якому наметі водяться зайці й мавпи, де продається його улюблене горіхове морозиво, а де можна знайти ще небачену шоколадку.

На прогулянці маля тягне маму за руку в самі злачні, тобто самі захоплюючі місця. Рідка мама, а вже тим більше бабуся встоїть перед спокусою купити дитині не те, так це. Вона сама собі здасться черствою й прагматичною жаднюгою, якщо не дістане негайно гаманець.

Розум підказує їй, що сьогодні не свято, не день народження й нова іграшка начебто недоречна. Але так хочеться обрадувати дитя! Якщо мамі в дитинстві чогось там не купили, який-небудь ляльковий будинок, що був предметом мрій, вона з особливою запопадливістю вистачає все, що сподобалося маляті. Пупси, покемони, телепузики, кіндер-сюрпризи, снікерси, горішки, шпильки, машинки, музичні листівки.

Можливо, маля й не сяде через це мамі на голову, але швидше за все він з дитинства засвоїть, що йому ні в чому немає відмови. Інші батьки в стані зовсім спокійно, без шкоди для бюджету, задовольняти всі негайні бажання свого дитятка.

Зрозуміло, із часом купи стануть вибірковими, більш осмисленими, але подарунок на день народження придумувати усе сутужніше: іграшками молодшого члена родини не здивуєш - ні пухнатими, ні електронними. А головне - купуючи все, що йому хочеться в будь-який момент життя, ви позбавляєте дитину вміння мріяти й радіти. Що ж! Вам же й утішатися із плодів своєї безвідмовної політики.

Дитина не зрозуміє, чому вона повинна іти спати, коли в будинку гості або по телевізору захоплюючий фільм. Ви не змусите її відірватися від книжки, щоб вона збігала за хлібом, і коли-небудь зі здивуванням зробите відкриття, що ваше чадо досконало не має наміру поступатися своїми інтересами заради чого б то не було.

Але це ще коли буде! А він уже зараз репетує як різаний, коли мама відмовляється купувати гарну шоколадку. Яка йому справа до того, що в нього діатез? Маля учиняє істерику посередині білого дня, на людях. Мама робиться малиновою від сорому. Що робити?

Є один простий вихід - не брати із собою на прогулянку гаманець. От у неділю, коли ви йдете в парк із гойдалкою-каруселями, можна дитя й побалувати. Але не щодня! Хіба це так важко - забути гаманець вдома, щоб не спокушати ні себе, ні дитину?

Хто в нашій родині рахує

Шістнадцятирічна дочка одного разу заявляє мамі: Собі ти купила босоніжки за дві тисячі, а мені всього за п’ятсот рублів! Мама в шоку: дитина, заради якої вона б’ється, як риба об лід, виявляється, веде свої підрахунки й незадоволена батьківськими витратами: мама дозволяє купувати собі австрійські босоніжки, тато курить найдорожчі сигарети.

Перегодите зневірятися й робити висновок, що ви виростили чудовиська. Можливо, дочка мимоволі засвоїла вашу власну манеру називати вартість речі (розбитої автомобільної фари, наприклад), покупка якої вас безмірно розстроює. А може, це бабусині або дідусеві охи й подихи: За скільки ви це купили? З розуму зійти! Дочці треба твердо, раз і назавжди дати зрозуміти, що вона не має права й заїкатися про батьківські витрати.

Мабуть, після таких заяв підліткові якийсь час взагалі не варто нічого купувати - нічого з того, чого бажає його душа. Вибухнути гнівною тирадою, а назавтра забути про інцидент буде неправильним.

Вас серйозно образили, ви обурені, і дочка повинна це зрозуміти. І в жодному разі не можна виправдовуватися: мені, мов, за рангом покладено одягатися пристойно, а дорогі татові сигарети не настільки шкідливі для його здоров’я, як дешеві. Не потрібно ховати образу й збурювання, але при цьому все-таки спробуйте пояснити свою позицію.

Як це можна - перераховувати гроші в батьківській кишені, коли сама не заробила в житті й копійки?! А ви подумайте, як. Це явно не випадкові слова й не випадкова претензія. Може бути, ви нарешті, у які віка, дозволили собі купити босоніжки покоштовніше, а дочка давним-давно звикла, що їй дістається все краще, і не розуміє, чому мамі заманулося порушити такий чудовий порядок.

Дві системи

Дівчинку з речей у будинку найбільше хвилює дзеркало, а хлопчика нічого не хвилює, крім комп’ютера, який повинен бути на рівні й бажане зі сканером і лазерним принтером. Тому дітям незрозуміло, як можна віддати перевагу новій мікрохвильовій печі новій осінній куртці. Дочка навіть не про себе опікується - про маму, яка, як їй здається, зовсім роздягнена.

Згадаємо себе замолоду. Нас адже теж зовсім не цікавило, якою плиткою облицьована ванна, так хоч би й клейонкою обклеєна, а от чоботи неодмінно повинні були бути італійськими й на каблуці не менше 15сантиметрів.

Діти не бачать обдертих шпалер, розхитаних рам, їх не хвилює, що холодильник, у якім зберігається їхній йогурт, деренчить і підтікає. Ви що, купили новий холодильник? - дивується підліток, швидко метикуючи, що нових роликів йому в цьому сезоні не побачить.

Він може засмучуватися скільки завгодно. Не розбудовуйтеся разом з ним і не пояснюйте спонукальних мотивів. Не варто розтрачувати красномовство, переконуючи сина або дочку, як необхідний ремонт - тим самим ви начебто визнаєте свою провину. Батьківські вчинки, витрати, переваги повинні бути для дитини табу.

Вона не сміє в це влазити, і обговорювати з ними правомірність покупок зовсім ні до чого. Інша справа, що за великою покупкою можна відправитися дружно, усією родиною, і обов’язково поцікавитися думкою підлітка. Хто вірніше дочки підкаже мамі, який костюм на ній краще сидить. А тато порадиться із сином при виборі пральної машини нового покоління або іншої побутової техніки.

Взагалі дитину треба хоч потроху привчати опікуватися про будинок, про загальні для родини речі. А то найчастіше підліток печеться тільки про своє. Мій плейєр, мій магнітофон, мої диски, моя туш для вій, мій фотоапарат.

Якщо вони зіпсувалися або згубилися - це драма, а що стосується іншого - отут хоч трава не рости. Ну, може, пульт від телевізора й відеомагнітофона дитину й хвилює, але вже ніяк не справність пральної машини або кухонного комбайна, який він походя ламає й нітрохи не розстроюється при цьому - адже це не його річ.

Вони цього гідні?

Мир рекламних роликів і телешоу збиває підлітка з користі. Це видасться йому цілком реальним. Він упевнений, що тільки так і можна жити, і дуже б здивувався, довідавшись, що аж ніяк не кожний телеведучий сидить вдома на розкішному дивані.

Проти скаженої й наполегливої реклами немає (або майже немає) захисту. Навіть при мовчазному в будинку телевізорі дитина засвоює фетиші разом з повітрям, яким дихає.

Голову треба мити тільки таким шампунем, носити в кишені тільки такий стільниковий телефон, відпочивати не в селі в бабусі, а купувати тури в Єгипет і Європу.

Невже ще недавно дочка безмовно полола полуницю, а син з ентузіазмом допомагав дідусеві ставити новий паркан? Тепер їх на дачу калачем не заманиш, вони вважають таке проведення часу принизливим, а сідати разом з батьками в биту татову шістку дитині навіть ніяково.

Вона заворожена формою речей, етикетками, лейблами, фірмовими знаками. Домашній побут став їх дратувати. Чим далі, тим більше вони соромляться, що в його родині не такий, як достатньо, рівень життя.

Але ж дитина сліпа. Вона не бачить, що розкішно живуть одиниці, які впадають в око, як новенькі іномарки на вулиці в потоці вітчизняних жигулів, і застять нормальний зір ( у тому числі й моральний).

Вона прагне відповідати прийнятим стандартам, а батьки не можуть задовольнити навіть його потреби кожний сезон надягати нові джинси. Син або дочка починають щиро страждати й потихеньку, самі того не помічаючи, перестають поважати тата з мамою, які нічого в житті не добилися.

Одного разу син кидає татові: Який сенс взагалі працювати за такі гроші?, а дочка все частіше оглядає маму критичним поглядом: Як можна одягатися в таку дешевку? Сповнений незрозумілої образи на батьків, підліток, звичайно, не випробовує ніякої дяки за те, що його утримують, і фраза Ми же тебе годуємо! ніколи не досягає його слуху.

Він видасться собі гідним іншого існування, особливо якщо у друзів батьки заможніше. Безсовісний всезнайка впевнений: він-то на відміну від мами з татом розуміє, що до чого в цьому житті. Звичайно в цей час з’ясовується, що його шкільних знань ніяк не вистачає для вступу в інститут або коледж, і треба терміново затягувати на поясі ремінь і наймати підліткові репетиторів.

А якщо не наймати? Якщо не платити за наступну освіту, бачачи, що синові або дочці по фігу світ знань? Вони думають, що платне навчання само по собі щось гарантує, що це вторована доріжка в якесь інше життя, для якого вони призначені.

А може, не варто підтримувати ці ілюзії, відмовляючи собі у всім? Нехай дитина піде й заробить хоча б на одні джинси. Їй соромно, що її батьки прості вчителі, лікарі, інженери? Тоді їм й карти в руки - нехай навчить вас, як треба жити.

Тільки не спасуйте - дайте їй ці самі карти.

Без комплексів

Такий розлад між старшим і молодшим поколінням, загалом, не дивний. Дивно інше: багатьом дітям, що живуть у родинах з дуже скромним достатком, навіть у голову не приходить через це страждати. Вони не тільки не дорікають батьків за матеріальні невдачі, але чекають не дочекаються, коли самі почнуть заробляти й зможуть реально впливати на бюджет родини.

Може бути, одні від природи жадібні, а інші невимогливі й великодушні? Адже буває, що й в одній родині виростають як на двох різних планетах. Син нічого не просить, а дочка тільки й знає, що закочує істерики й ставить умови: Якщо купите новий плейєр, перездам алгебру! От і вір після цього у виховання.

Проти природних рис характеру й особливостей особистості ми практично неспроможні. Хам і грубіян залишиться хамом і грубіяном, але його можна відучити від хамських витівок, а там, дивишся, звичка поводитися чемно приживеться, стане другою натурою. І закінченому егоїстові (він таким на світ з’явився, уже дитиною змушував усіх навколо себе танцювати!) можна згодом вправити мізки й навчити хоча б зовні піклуватися про інших. Але як?

Адже, мабуть, усі чують одні й ті же правильні слова, але чомусь в важкому віці вони починають відскакувати від підлітка як від стінки. Як пояснити дитині, що гроші в житті не головне й речі теж не головне, якщо вона увесь час томиться від різних дефіцитів, які ви не можете покрити?

З лекціями й моралями ви, мабуть, спізнилися. Але ваше самовпевнене дитя - не така вже яскрава особистість,яка склалася, як йому самому видасться. Він ще цілком піддається впливу батьків, яких нібито перестав поважати й слухати (чути).

А що інший підліток чує день у день? Тато скаржиться, що його недооцінюють. Мама без кінця нагадує татові, як йому мало платять. У будинку говорять із заздрістю про родину дядька, у якій цілих три машини. Взагалі про чуже благополуччя озиваються осудливо.

Навіть гості проводять цілий вечір за обговоренням неправедно нажитих багатств. При цьому очевидно, що власне скромне існування дорослих не влаштовує. Слідом за ними й дитина з дитинства звикає робити порівняльний аналіз фінансового становища - свого й сусідів.

Він підріс і зрозумів, що батьки комплексують від того, що не можуть угнатися за стандартними благами. Якщо мама з татом скривджені на життя й звикли оголошувати свої образи вголос ( Знову не підвищили зарплату. Затисли премію. Обійшли посадою), чого же чекати від підлітка? Він дихає з вами одним повітрям і думає, між іншим, вашими же словами. Тільки якщо ви висуваєте претензії до життя, то він шукає винуватих ближче, у власному будинку. А хто йому всіх ближче?

Вихід тут тільки один: перестаньте комплексувати. Перестаньте увесь час говорити про гроші. Адже ви то дійсно знаєте, що не вони - головне в житті. І, будь ласка, не звалюйте все на рекламу, від якої немає порятунку, і на час, який зіпсувало ваше чадо. Якщо в родині дитина дихає іншим, не грошовим, не меркантильним повітрям, атмосферні явища цього роду навряд чи торкнуться її.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 2808 | 09/09/2014 Медицина та здоров'я - Цікаві факти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус