ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Кульбаба природний лікар  
Мини оборудование для домашних умельцев - гравировальный аппарат Magic-5  
10 актуальних порад для гарної фігури  
На что стоит обращать внимание, выбирая межкомнатные двери?  
Этапы создания и разработки сайта  
Во сколько обойдется написание диссертации на заказ  
Ідеальний живіт  
Хвороби свійських тварин  
Предпідсилювачі  
Біржі копірайтінгу – гарантований заробіток в інтернеті!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
малярія   засіб   відносини   Воно   тема   захворюванням   лікування   Веснушки   податкова   дарія   сайта.   href   застосовувати   Ответ   организации  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Не навчальна дитина - знову двійка
Не навчальна дитина - знову двійка
Чи приходилось вам примічати, що ваша дитина зазнає труднощів з навчанням - не може уважно слухати, складно виражати свої думки, думати, читати, писати, не засвоює правила правопису й ніяк не навчиться рахувати...


Чи доводилося вам помічати, що ваша дитина зазнає труднощів з навчанням - не може уважно слухати, складно виражати свої думки, думати, читати, писати, не засвоює правила правопису й ніяк не навчиться рахувати й вирішувати математичні завдання?

Наскільки сильно проявляються ці симптоми й чи заважають вони процесу навчання? Можливо, дитина не може зосередити увагу на одному предметі й тому здається, начебто вона постійно витає в хмарах?

У цьому ваш син або дочка не самотні. Кожна десята дитина шкільного віку (майже 4мільйона у світовому масштабі) страждає від незвичайного розладу - не навченості. Приблизно 20% з них страждають розладом концентрації уваги.

Поняття не навченості можна визначити як значна невідповідність між інтелектуальними здатностями людини й тими навичками, які вона має на кожному щаблі розвитку.

Діагностика розладу й розуміння ситуації допоможе плавно перейти до наступного етапу - пошуку перевірених способів дозволу ситуації. Крім повної й абсолютної батьківської підтримки, що потрібно дитині, щоб відбутися як особистість, добитися успіху й незалежності? Читайте далі, щоб довідатися більше про причини й ознаки дитячої не навченості.

Не навченість як захворювання

Не існує очевидних, помітних з першого погляду ознак, що дозволяють із упевненістю діагностувати не навченість. Симптоми в основному проявляються в легкій формі, тому іноді не навченість вдається виявити тільки на пізньому етапі розвитку дитину. Деякі діти страждають не навченістю одного виду, у той час як в інших нерідко спостерігається кілька видів не навченості.

Психологи вважають, що існує безліч причин виникнення не навченості. Деякі з них можна встановити, деякі - ні.

Іноді порушення пов’язані з неправильним розвитком головного мозку, обумовленим генетичними факторами.

Уживання алкоголю або наркотиків під час вагітності також може спровокувати це порушення, також як і несприятливе екологічне середовище в дитинстві. Виділяють також інші причини виникнення не навченості:

* Нещасний випадок, травма або захворювання, перенесене матір’ю в період вагітності

* Запізнювання в розвитку - уповільнений розвиток дитини в порівнянні з ровесниками

* При нормальному зорі й слуху дитина неправильно сприймає звичайні звуки й видовища, що пояснюється розладом нервової системи.

* Передчасні пологи або захворювання, перенесені дитиною незабаром після народження

* Присутність токсинів в утробі або розвиток у несприятливім екологічнім середовищі

* Нещасні випадки, травми або захворювання, перенесені в ранньому дитинстві

Діагностика не навченості

У школі або дитячому садку може виникнути ситуація, у якій дитина повинна додержуватися вказівок вихователя або вчителя або реагувати очікуваним чином. Іноді дитина не може розуміти письмове або навіть не завжди розуміє усне мовлення й не може переказати почуте.

Не навченість стає очевидною, коли відставання в навчанні не проходить у міру дорослішання дитини. Існують різні методи діагностики кожного виду не навченості. Діагноз не навченість ставлять дитині (або дорослому) тільки після проведення всіх необхідних тестів.

Види не навченості

Порушення в розвитку мовних і язикових навичок. Це порушення дуже часто зустрічається й, як правило, його переростають. Діти, що страждають цим розладом, відрізняються від ровесників наступним:

Неправильно виголошують деякі звуки (наприклад клошечний клолик, а не «малюсінький кролик) (порушення артикуляції).

Неправильно використовує слова для вираження своїх думок або неправильно називає предмети (порушення мовних функцій).

Розуміє лише невеликий відсоток усної мови й неправильно реагує на почуте або не реагує зовсім (розлад рецептивних функцій).

Порушення, пов’язані з освітніми здатностями дитини: дитина дуже повільно вчиться читати, писати й рахувати - набагато повільніше своїх ровесників.

Розлад читання. Це незвичайний розлад також одержав назву дислексія. Дислексія являє собою труднощі, пов’язані з мовою. Дислекси зазнають труднощів у читанні, вимові й сприйнятті мови, а також їм важко виразити словами власні думки. Виникає неймовірний розрив між їхнім навчальним потенціалом і реальними результатами їх навчання.

Розлад письма. Дисграфія має неврологічну етіологію й полягає в розладі письма, при якім людина зазнає труднощів у написанні букв або просто не може засвоїти правила правопису й тому робить грубі помилки навіть у самих елементарних словах.

Розлад рахунку. Дискалькуляція - це порушення, при якім дитина не може впоратися з математичними завданнями або розуміти математичні правила й абстрактні математичні концепції.

Інші порушення: якщо прояви не навченості не підпадають ні під одну з перерахованих вище категорій, їх відносять до наступних видів.

Розлад координації руху й загальної моторики: дитина не може виконувати дії, що вимагають координації груп великих або дрібних м’язів. Наприклад, дитині важко розфарбовувати картинку, вирізати, писати, защібати ґудзики й зав’язувати шнурки, їй незручно бігати й стрибати.

Невербальний розлад: при неврологічнім порушенні функції півкуль головного мозку дитині важко осмислювати невербальну або візуально-просторову інформацію. Це приводить до порушень координації рухів, труднощам з розпізнаванням образів, ослабленню математичних здатностей і зорової пам’яті.

Розлади уваги: сам по собі розлад уваги ще не вважається видом не навченості. Однак нездатність концентрувати увагу відволікає дитину від занять і негативно впливає на успішність. Тому розлад уваги можна умовно віднести до порушень, пов’язаних з освітніми здатностями дитини.

Як допомогти

Якщо дитині поставили діагноз не навченість, це нічого не говорить про його розумові здатності. По суті, інтелект дитини в цьому випадку може бути навіть вище за середній.

При цьому дитина не відрізняється від однолітків, просто вона не володіє певними навичками, необхідними для успіху в школі й на роботі. Дуже важливо розуміти це й не вселяти дитині думок про її неповноцінність, щоб вона виросла успішною і впевненою у собі.

Медикаментозне лікування досконале даремно при корекції не навченості. Помітне поліпшення дає тільки батьківська увага й спеціальне навчання, адаптоване до потреб і здатностей дитини. У більшості розвинених країн працюють державні школи для дітей з подібними розладами.

У деяких школах існують спеціальні програми навчання для погано - і не навчальних дітей. Ці програми розроблені з урахуванням виду не навченості, яким страждає дитина. Згодом дитина може подолати свої недоліки, наздогнати однолітків і придбати необхідні навички.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 3659 | 09/09/2014 Медицина та здоров'я - Цікаві факти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус