ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
В’ялі м’язи рук. 6 ефективних вправ для кожної дівчини  
Дієта при годуванні грудьми  
Просуваємо сайт за допомогою каталогів статей  
Контрольная работа по учебной дисциплине «Социальная педагогика»  
Щадна дієта  
Spa процедуры. Виды аппаратуры и влияние на организм человека  
Промислові м'ясорубки - як вибрати.  
Яка реклама в інтернеті діє ефективніше?  
Віза одержуємо перший пропуск у рай  
Чому жінки кидають чоловіків - погляд з боку. Як кинути чоловіка.  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
НАРУЖНАЯ   форма   відгуки   Free   виробництво   нетрадиційна   ігри   Аденовирусная   инфекция   тренінг   хворобі   збільшення   права   статті   столи   чума  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Настроювання гітари
Настроювання гітари
Настроювання гітари    Настроювання гітари
   

Давайте спочатку розглянемо основні принципи настроювання гітари з шістьма струнами (електрогітари). Її стандартний лад виглядає так:

Перша струна - Мі (E)

Друга струна - Сі (H)

Третя струна - Сіль (G)

Четверта струна - Ре (D)

П'ята струна - Ля (A)

Шоста струна - Мі (E)

Щоб настроювання було більш точним, найкраще використовувати або програмний, або апаратний тюнер. Апаратним тюнером називається невелике обладнання, що визначає частоту коливання звуку, що й указує на ноту, яка йому відповідає й відхилення звуку від ноти. Програмний тюнер працює приблизно так само, тільки звук аналізується комп'ютерною програмою. Крім того щоб використовувати програмний тюнер для електрогітари, потрібно підключити її до комп'ютера, а у випадку з акустикою потрібно використовувати мікрофон. Є також програми, які не аналізують звук, а просто відтворюють звук потрібної частоти для кожної струни, тому немає потреби в тому, щоб підключати гітару до комп'ютера.

Якщо говорити безпосередньо про настроювання гітари, то вона починається з настроювання першої струни, самої тонкої. Затиснута на п'ятому ладі (нота ля), вона повинна видавати звук із частотою коливань 440 герц. Щоб одержати цей звук, можна використовувати камертон або будь-який інший правильно настроєний музичний інструмент і по слухові настроїти струну.

У випадку, якщо у вас немає нічого з того, що перераховане вище, можна використовувати міський телефон. Його гудок має частоту коливань 400-425 герців, у той час як перша струна, затиснута на четвертому ладі, має 415 герц. Це значить, що перша струна на четвертому ладі повинна мати приблизно таке ж звучання, що й телефонний гудок. Хоча це приблизне настроювання.

По закінченні якогось часу багато музикантів запам'ятовують, як повинна звучати нота ля, і можуть наблаштувати гітару, не використовуючи зразок звуку.

Тепер зрівняйте звук ноти ля й звук затиснутої на п'ятому ладі струни: при правильнім настроюванні звук повинен зливатися воєдино (в унісон). Якщо є явна відмінність між звуками, спробуйте затиснути першу струну на четвертому або шостому ладу. Якщо звуки при затисненні четвертої струни стали більш схожими, це говорить про те, що струна настроєна вище, і потрібно її послабити. У випадку, коли звуки стають схожими при затисненні шостого ладу, потрібно натягнути струну. Подібність звуку струни й зразка повинне бути максимальним.

Настроювання другої струни проводиться щодо першої: якщо затиснути п'ятий лад, її звучання повинне бути в унісон з відкритою першою струною.

Третя струна настроюється по-іншому. Затиснута на четвертому ладі, вона повинна звучати також як і втора відкрита

Усі інші струни настроюються по п'ятому ладу. Іншими словами четверта струна, затиснута на п'ятому ладі, повинна звучати в унісон відкритої третьої і так далі.

Наступним кроком є перевірка точності настроювання гітари, тому що при налаштуванні гітари можуть нагромадитися погрішності, коли звучання струн було схоже, але не в унісон. Перевірити це можна просто: шоста й перша відкриті струни повинні звучати в унісон із затиснутої на другому ладу четвертою струною й третьої на дев'ятому. Затиснута на другому ладі п'ята – в унісон з відкритою другою і четвертою на дев'ятому. Звучання п'ятої на десятому ладі повинне бути таким же, як третя відкрита.

Коли настроювання точне, при витягу звуку із другої струни, затиснутої на п'ятому ладі, перша відкрита струна теж починає коливатися. Це явище називається резонансом. Так можна перевірити точність настроювання всіх струн і, якщо потрібно, доналаштувати гітару. Правильно налаштована гітара при затисненні будь-якого акорду звучи красиво, рівномірно, разом.

Настроювання дванадцятиструнної гітари

Дванадцятиструная гітара настроюється майже так само, як і звичайна шестиструнна. Настроювання основних струн проводиться як на шестиструнній гітарі. Перша й друга додаткові струни настроюються в унісон з основними струнами, а інші налаштовуються на октаву вище. Важливий момент, який повинен пам'ятати кожний гітарист: гітара дуже примхлива в настроюванні, а якщо струни зостарилися, не виключене, що її взагалі не вийде настроїти.

Стандартний лад дванадцятиструнній гітари:

Перша струна й друга струни - Мі (E) першої октави

Третя й четверта струни - Сі (H) малої октави

П'ята струна - Сіль (G) малої октави

Шоста струна - Сіль (G) першої октави

Сьома струна - Ре (D) малої октави

Восьма струна - Ре (D) першої октави

Дев'ята струна - Ля (A) великої октави

Десята струна - Ля (A) малої октави

Одинадцята струна - Мі (E) великої октави

Дванадцята струна - Мі (E) малої октави

Подібно шестиструнной гітарі, перша струна настроюється на ноту ля першої октави, частота коливань якої становить 440 герц.

Варто бути дуже обережним при настроюванні шостої (третьої додаткової) струни. Тому що вона дуже тонка, а натяг у неї найбільший, є досить великий ризик порвати струну.

На дванадцятиструнних гітарах, також застосовують альтернативні лади: тобто гітара настроюється нижче для продовження терміну служби інструмента. Це пов'язане з тим, що сумарний натяг струн майже у два рази вище, чим у звичайної гітари

Настроювання й лади бас гітари

Стандартний лад для бас гітари є аналогічним ладу чотирьох струн шестиструнної гітари - із третьої по шосту, але на октаву нижче:

Перша струна - Сіль (G) великої октави

Друга струна - Ре (D) великої октави

Третя струна - Ля (A) контроктави.

Четверта струна - Мі (E) контроктави.

Принцип настроювання чотирьох струн бас гітари нічим не відрізняється від настроювання чотирьох верхніх струн шестиструнної гітари. Існують альтернативні лади чотириструнного баса, які полягають або в зниженні тону ( до двох тонів) усіх струн, або в підвищенні (не більше, чим на тон).

Є також Dropped-Лад, який полягає в тому, що четверта струна опускається на один тон

Стандартний лад п'ятиструнного баса такий же, як у чотириструнного з доданою струною Сі (H) субконтроктави, але іноді додається струна До (C) малої октави

Стандартним ладом шестиструнного баса є лад чотириструнного баса із двома доданими струнами: Сі (H) субконтроктави й струна До (C) малої октави. Варто відзначити, що майже не залишилося аналогії зі звичайною шестиструнною гітарою.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 48055 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус